Регіональний коефіцієнт

Плануємо вступати на одну спеціальність (222) на бюджет, яким чином впливатиме регіональний коефіцієнт

Насчет РК тоже интересно.
А Вас хотела спросить, Вы на бакалавра поступаете? Обратила внимание, что “Набір і підготовка за спеціальністю 222 «Медицина» проводиться за освітнім ступенем МАГІСТР”. Это меня удивило, не поняла - у нас медиков перестали набирать на бакалавриат, или набор производится другим образом?

Набір і підготовка за спеціальністю 222 «Медицина»
проводиться за освітнім ступенем МАГІСТР і термін навчання 5 років і 10 місяців

1 Симпатія

А, в этом плане, бакалавра просто не бывает, только магистр. Поняла, спасибо)

1 Симпатія

Регіональний коефіцієнт (РК) – це коефіцієнт, на який остаточно множиться конкурсний бал, якщо вступник обирає ЗВО не у Києві.

РК дорівнює:

  • 1,04 – якщо заклад вищої освіти чи його відокремлений структурний підрозділ розташований на території Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської областей;
  • 1,00 – якщо заклад знаходиться у Києві;
  • 1,02 – в інших випадках.

Застосовується автоматично та не потребує ніяких дій вступника для його нарахування.

2 Симпатії

Що таке регіональний коефіцієнт ми вже розібралися, але не можемо зрозуміти як у нашому випадку він буде впливати на результати рекомендації до зарахування
Плануємо подавати п’ять заяв на одну спеціальність у медичні вищі заклади освіти у різних містах (Харків, Вінниця, Запоріжжя, Київ)
Маємо конкурсний бал від 191, 2 ( в залежності від коефіцієнтів предметів у кожному навчальному закладі)

Ну, от якщо міркувати логічно, то Ваш конкурсний бал завдяки регіональному коефіцієнту буде трохи вищим у перших трьох випадках. У Києві РК не вплине на конкурсний бал.

А заяви Ваші будуть розглядатися у порядку пріоритетності.

1 Симпатія

Дякую за відповіді!
Наскільки я зрозуміла, наприклад, якщо ми поставимо першим пріоритетом Вінницю чи Харків, то будемо конкурувати тільки за балами ЗНО та середнім балом атестата, адже регіональний коефіцієнт буде у всіх один і той же, те ж саме і з Києвом
Тобто регіональний коефіцієнт ні на що не впливає? А навіщо він тоді у формулі розрахунку конкурсного балу?

Мне кажется, с Вашими баллами важнее расставить приоритеты. ВУЗы, куда больше хочется, на 1-е места. РК уже не будет сильно влиять.
Про приоритеты (правда, по другой специальности, подробно рассказали в теме ниже Как изменится минимальный конкурсный балл поступившего (на бюджет) в 2021? - #34 від ValKalina)

1 Симпатія

Чому ж не впливає? Впливає. Просто вплив РК дуже специфічний. Наскільки я розумію, він частково спрацьовує в широкому конкурсі.

Призначення цього коефіцієнта - заохотити абітурієнтів вступати до ЗВО у “менш престижних” областях.

1 Симпатія

Ще раз дякую! Накінець розібралася! Допомогло Ваше посилання .

Дякую, схоже на те, що пріоритет буде визначальним. Приваблює Київ, але багато “живих” негативних відгуків. Зрозуміти б реальну картину якості навчання в цьому місті …

Киев - есть Киев ! Это реальный шанс “вырваться” и реализовать себя . Выпускники КПИ остаются в столице работать и за пределами нашей страны) :blush:

1 Симпатія

Ми це розуміємо, але коли десять людей тобі кажуть хоч вчись хоч не вчись, але за оцінки необхідно платити та навчання на бюджеті в результаті буде дорожче ніж на контракті, а мій син налаштований саме вчитися, то за таких обставин він каже, що такого не витримає

А какой ВУЗ это? :flushed::flushed:
Такие страсти… :thinking:

Національний медичний університет імені О.О.Богомольця

Я не верю отзывам учащихся студентов. Отличникам все нравится, неуспевающие все проклинают.
Я больше верю отзывам выпускников. Еще лучше - их работодателей :wink:
Потому что невыучившийся доктор не найдет хорошую работу.
И у работодателей есть свои рейтинги вузов. В том числе и медицинских. Имеет смысл свериться и с ними :wink:

2 Симпатії

Ох, как с Вами согласна была до того момента, когда столкнулась с поступлением сына, а сейчас берут “верх” опасения, тревоги и т.д.
Спасибо за поддержку

3 Симпатії

Крім цього рейтингу і інших різноманітних рейтингів є ще один , мабуть найголовніший. Рейтинг роботодавців. І він суттєво відрізняється від наданого.

2 Симпатії

Цікаво було б глянути на такий свіжий рейтинг. Ще було б цікаво дізнатися, хто і за якими критеріями відбирає список “роботодавців” чи, скоріш за все, “кадровиків роботодавців”. :thinking: