Вступ в ВУЗ після 2-го курсу коледжа

Добрий день.

Зараз я навчаюсь на другому курсі коледжа на бюджеті, і я би хотів спробувати поступити в університет на бюджет, але якщо я не пройду по баллам ЗНО то просто продовжити навчання в коледжі. Чи можна так зробити та чи можуть мені видати атестат про повну середню освіту на другому курсі.
Не знаю що і як зараз зробити правильно, допоможіть будь ласка що робити.

Можна

Поки ви навчаєтесь в коледжі, свідоцтво ПЗСО (атестат) вам на руки не видадуть, тому що документи про освіту мають зберігатися в закладі освіти.
АЛЕ вам обов‘язково мали замовити атестат, бо він має бути у вас після другого курсу. Тобто коледж отримає ваш атестат і поки ви там навчаєтесь, буде зберігати його у себе.

Щоб мати змогу створити електронний кабінет вступника, вам треба знати серію і номер свідоцтва ПЗСО. Дізнайтеся про це в коледжі. Але це може бути ще той квест…
В будь-якому разі, на момент подачі заяв на вступ не обов‘язково мати на руках документ ПЗСО, достатньо знати серію і номер. А також треба фотокопія додатка з оцінками. Все це спробуйте отримати в своєму коледжі, не забираючи документи. Так і пояснюйте, що хочете спробувати вступати у виш.
Далі, якщо будете рекомендовані на бюджет, треба буде впродовж декількох днів принести оригінали документів. От тоді і відраховуйтесь з коледжу. У разі відрахування атестат з додатком мають віддати на руки. Може бути проблемою швидко отримати документи і доведеться постаратися.
Якщо не пройдете по балам, продовжите навчання в коледжі. Адже ви ж завчасно не відраховувались і документи не забирали.
Загалом, все це можливо, і багато людей вступають в університети після другого курсу коледжа.

2 Симпатії

Дуже дякую за вiдповiдь!

У меня точно такой же случай. Только в колледже сказали, что аттестат будет готов только в октябре, а без него не поступить. Что в такой ситуации нужно делать? Или я что-то не так понял?

1 Симпатія

На жаль, зараз в мене така ж проблема.

К сожалению, главным препятствием для поступления после второго курса колледжа действительно может стать несвоевременное получение документа ПЗСО (аттестата). И причина не только в том, что не хотят отпускать своих студентов, но и поздно заказывают документы. Хотя, и изготавливают документы студентам колледжей тоже наверняка после школьников.

Но не стоит отчаиваться. Наоборот, надо попытаться сделать все возможное (и невозможное). Исходя из факта того, что вы завершили получение ПЗСО, имеете право получить соответствующий документ. Но квест будет ещё тот…
Да, некоторые колледжи получают аттестаты позже, но не факт, что аж в сентябре-октябре. Просто летом все в отпуске и никому не охота заниматься выдачей документов желающим уйти в вузы. Поэтому прийдется вам как-то активировать администрацию колледжа.

Могу посоветовать обратиться с письменным заявлением в свой колледж по поводу вашего аттестата - должна быть запись о его заказе в ЕДЕБО. Вам должны дать письменный ответ, что аттестат заказан и когда будет получен, ну и вся информация по нему. Официальный письменный ответ + запись о заказе в ЕДЕБО → и может быть это позволит принести оригиналы в вуз в начале обучения. Также можно обратиться на горячую линию МОН по этому вопросу.

Во всяком случае, думаю, ваше письменное заявление ускорит процесс. Подключите своих родителей как законных представителей, ведь насколько я понимаю, вы ещё несовершеннолетние студенты колледжа. И вполне возможно, что аттестат вы получите летом и успеете его подать в вуз. По крайней мере, в прошлом году многие так поступали в вузы после второго курса колледжа, тоже здесь на форуме спрашивали. И я не припомню, чтобы кто-то на момент подачи документов был без аттестата. А некоторые даже получали его на руки, не отчислившись из колледжа. В общем, действуйте и будьте настойчивыми. Удачи вам, ребята!

2 Симпатії

Ходили до коледжа майже кожний день i питали коли прийде атестат, i вiн все таки прийшов. Написали заяву i сьогоднi нам урешті-решт дали копiю i можливiсть зробити фотографiю оригiналу.

1 Симпатія

У нас подібна ситуація. Атестат дали із затримкою, подали на конкурс в останні дні. Тепер у Вас буде другий квест під назвою “Відрахування з коледжу”. За Абітхелпом проходимо на бюджет за 1м прорітетом. 28го, звісно, будуть офіційні результати. Але… сьогодні пішли відраховуватись. То спочатку дали обхідний лист з 8ма позиціями. Одна з них - військомат (це труба). Це перша торба - обхідний лист. Одночасно написали заяву про відрахування. Але директор сказав поки що зробити обхідний, але відрахують нас тоді, коли принесемо наказ про зарахування до ВИШу… а за те, щоб дали оригінал атестату на руки повинні залишити в завдаток якійсь документ… Виникає три риторичних питання - якого дідька нас не відрахували (заява за власним бажанням)? Який документ залишити в завдаток (нам ID-картка потрібна для вступу)? Як можна бути зарахованим на денну форму до ВИШу, якщо навчаєшся на денній формі в коледжі?

Отримав рекомендацію на бюджет!
Написали заяву про відрахування, відправили нас в міську раду до служби по справам дітей, там вони написали що не заперечують про відрахування. Чомусь ще пришлось йти до воєнкомата за підписом, і в останній день прийому документів змогли отримати атестат і подати до університета.
Дякую @Viktoriia1 за допомогу! Так i сидiв би в ненависному коледжi ще 2 роки.

4 Симпатії

Дуже рада за вас :v: і вітаю зі вступом! :slight_smile:
І добре, що ви поділилися своїм досвідом тут.

1 Симпатія