Зміна тарифного розряду педпрацівника

Маю 31 рік педстажу , звання " Старший вчитель". У 1988 році закінчила педучилище, отримала категорію “молодший спеціаліст”, вчитель початкових класів. Працювала по 10 тарифному розряду. В червні 2019 року закінчила Державний заклад " Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка", здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр. Сподівалась на підвищення тарифного розряду. Але директор заперечує - залишила 10 розряд. Не мала вищої освіти - 10 розряд, маю вищу освіту - 10 розряд. Хто правий? Якщо все ж таки - я , будь ласка, вкажіть посилання на відповідні документи. Дякую!

По оплаті праці вчителя що молодший спеціаліст, що бакалавр - це одне і теж. Але у вас не може бути 10 т.р… Ви атестувалися і на даний час у вас має бути категорія “спеціаліст” - 11 т.р… А от, щоб мати можливість атестуватися вище, вам треба мати освіту магістра. Коли ви її отримаєте, відразу зможете атестуватися на вищу категорію.

1 Вподобання

Але це було до 2017 року. Зараз категорія " спеціаліст" у ВУЗі відсутня. Є тільки
" бакалавр" і " магістр". " Бакалавр" - це ступінь вищої освіти. Підкажіть, будь ласка, де знайти відповідні документи, які підтверджують, який розряд відповідає моїй освіті.
Р.S. Я закінчила ВУЗ тільки в цьому році. Ще не атестувалася.

Не плутайте кваліфікаційну категорію “спеціаліст” з освітнім рівнем “спеціаліст”

1 Вподобання

Молодший спеціаліст теж рівень вищої освіти=бакалавр по оплаті. У вас 31 рік стажу і звання. Як це ви ще не атестувалися? Маю на увазі, що коли ви атестувалися з освітою молодшого спеціаліста, атестаційна комісія ще на першій атестації мала вам встановити кв. категорію “спеціаліст” і 9 тарифний розряд, теперішній 11. Атестація на ІІ, І. вищу для вас неможлива.

1 Вподобання

Згідно з додатком 6 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 з урахуванням змін, внесених наказом МОН «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» від 20.01.2017 р. № 81 , з 1 січня 2017 року вчителям без кваліфікаційної категорії ставки заробітної плати встановлюються на рівні 10 — 11-го тарифних розрядів.
Вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста чи середню спеціальну освіту, ставка заробітної плати може бути встановлена на рівні як 10-го, так і 11-го тарифних розрядів.

Дякую за відповідь. Так, я ,звичайно, атестувалася, але це було до вступу в ВУЗ. Будь ласка, ще 2 запитання:

  1. До кого я повинна звернутися по питанню встановлення тарифного розряду: до адміністрації школи, чи до міського управління освіти?

  2. Коли в 2017 році я вступала до ВУЗу, нам сказали, що ми отримаємо диплом бакалавра, тоиу що " спеціаліст" вже скасований, і будемо мати право атестуватися на 2 категорію, а Ви пишете, що не маю права. Чому? Де знайти відповідні документи?

  1. До адміністрації закладу. Цей тарифний розряд (9, а згодом 11) мав бути встановлений вам ще на першій атестації.
  2. Вам сказали не всю правду, трошки надурили. Так, спеціаліст був скасований. Але ступінь бакалавра існує вже, мабуть, більше 15 років і ніколи він не давав права на атестацію на категорії. І не дасть. Можете “подякувати” тим, хто давав поради. Просто вони мали знати, що за згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників атестація на категорії можлива лиже за освітнього рівня спеціаліста/магістра. Також вони мали знати те, що в Законі “Про вищу освіту” рівень спеціаліста прирівнено до магістра. Моє повідомлення вище це по простому пояснює.
    Ось вам документ. Мені прикро, що я вас розчаровую, але це той, хто вам сказав неправду, зробив вам такий “подарунок”
    IV. Умови та порядок присвоєння кваліфікаційних категорій

4.1. Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів та викладачів усіх спеціальностей, а також щодо вчителів-дефектологів, методистів, вихователів, вихователів-методистів, соціальних педагогів, практичних психологів, логопедів, вчителів-логопедів, завідувачів логопедичними пунктами, педагогів-організаторів, концертмейстерів, художніх керівників, музичних керівників, інструкторів з фізкультури, праці та слухових кабінетів, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (далі – повна вища освіта)
Зверніть увагу на останній рядок

Добрий вечір. Була у міському управлінні освііти зі своєю проблемою, там мені все детально пояснили ( так же , як і ви). Чому на останній атестації був присвоєний мені 10 розряд - цього ніхто пояснити не може - всі питання до директора, а вона була звільнена зі своєї посади в жовтні цього року. На запитання - чи можна зараз внести з 2 семестру зміни в тарифікації - сказали -ні, треба чекати атестацію в наступному році. Правильно це, чи ні? Чи може новий директор внести зміни в тарифікацію і змінити розряд на 11, чи потрібно чекати на атестацію в наступному навчальному році? Дякую за відповідь завчасно.

Тарифний розряд можна змінити лише рішення атестаційної комісії. Тому чекайте засідання АК навесні.

Не можу погодитись. Тут не потрібне рішення атестаційної комісії. Це помилка в наказі про зміну тарифних розрядів (якщо взагалі такий видавався по закладу освіти) і помилка має бути виправлена за заявою працівника з моменту зміни тарифних розрядів з відповідним перерахунком (якщо є різниця). Подискутуємо?

Якщо в атестаційному листі записано 10 тарифний розряд, то змінити це може лише атестаційна комісія.
Чому АК так вчинила, не підвищивши тарифний розряд на атестації, це запитання лише до неї.

1 Вподобання

Та взагалі не зрозуміло коли була атестація, що написано в атестаційному. Просто винос мізків.

1 Вподобання

Згоден. І то такого абсурду по закладах освіти в державі повно.

1 Вподобання

Добрий день! Допоможіть, будь ласка, розібратися в ситуації. Маю диплом бакалавра ( Одеський політехнічний університет), навчаються на магістра в Педагогічному університеті. Працюю вчителем інформатики, в мене 10 разряд, Правильно? Чи має бути 11?

Правильно…

Дякую. Після отримання диплому, розряд автоматично зміниться на 11 чи як?

Так, автоматично…

Ми на підставі наказу МОН 557 тарифікуємо вчителів-бакалаврів одразу по 11 т.р.

1 Вподобання

Я так розумію, що пані має не педагогічну освіту.