Яка спеціалтність краща

Яку спеціальність краще вибрати:Прикладна математика,Системний аналіз,Комп’ютерні науки?Яка легша?Я новачок в цьому ділі,тому не знаю,що обрати.Де менше математики?

Яка спеціальність краща - це для кожного по-своєму.
Яка легша - мабуть комп’ютерні науки.
Де менше математики - її на всіх спеціальностях багато). Але на комп’ютерних науках менше. Подивіться навчальні плани цих спеціальностей на сайті обраного університету і ви дізнаєтеся, які предмети вивчаються і в якому обсязі.

1 Вподобання

А на яку легше пройти?

Ви цікавитесь на контракт чи на бюджет вже в наступному році?
Якщо на контракт, то це залежить від обраного вишу і від того, скільки бажаючих вчитися на контракті саме в цьому університеті. Якщо бажаючих більше, ніж обсяг ліцензійних місць, то буде конкурс і на контракт. За умови, якщо ці бажаючі не просто подали заяву, але принесли документи і готові оплатити навчання. Якщо документи подали менше абітурієнтів, ніж є місць, то будуть брати всіх охочих.
Поцікавтеся в університеті, чи є в них конкурс на контракт, або можна привозити документи і вас зарахують. Також подивіться по минулому року, з яким мінімальним конкурсним балом прийняли на контракт і чи залишилися невикористані місця ліцензійного обсягу. Так зможете оцінити свої шанси по балам і побачите, чи був конкурс взагалі або брали всіх.

Ось тут можна подивитися інформацію про вступну кампанію цього року і минулих років.
https://www.vstup.info/

1 Вподобання

Не бывает “лучших” специальностей! Бывают - лучшие должности :wink: Особенно, если основным условием является “попроще”.

Если надо попроще, да еще и “меньше математики” - ни одна из этих специальностей не подойдет. Потому что на всех ИТ-специальностях - много разных математик! По необходимости - это такие специальности. А высшее образование - это не школа. Тут таблицей умножения не обойдешься. И тригонометрия нужна, и интегралы с дифурами, и статистика, и теория вероятности, и численные методы, куда без них. )
Поэтому математика - будет! Хотите меньше математики - не ходите на 12е специальности. Системный анализ, вообще, обходите стороной - там чистая математика высоких порядков. С нее, из-за этого - иногда бегут, не выдерживают. Но кто заканчивает - нарасхват. Их иногда “шаманами” называют. :slight_smile:
Как вариант, в вашем случае - таки попробовать пройти через подготовительное отделение вуза. Там натаскивают таких новичков - как рейнджеров. Чего и не знали - смогут рассказать даже во сне. :slight_smile:
Ну или поищите про экономическую кибернетику. Такая себе, айтишная специальность - лайт. :wink:

1 Вподобання

Хочу поступити на бюджет.

12е спец.-це системний анализ?Що скажите про прикладну математику?Там дуже багато матеші?Які перспективи?4 комп’ютерні науки?

да, на прикладной математике математики будет много.
Матанализ, высшая математика, мат.статистика, линейная алегбра и так далее.
Это специальность про математику и практические вычислительные задачи в первую очередь.

Про перспективы. Больше зависит от человека. Но с таким багажом знаний, в жизни ооочень много чем заниматься можно.

1 Вподобання

А чим відрізняється спеціальність соціальний працівник від соціального забезпечення . Хочу вступати та не знаю, що краще обрати.

Якщо хочете вступити на бюджет, то на всі три спеціальності потрібен доволі високий конкурсний бал. Можете подивитися по минулим рокам статистику, з яким балом вступали абітурієнти на бюджет. Так ви зможете приблизно оцінити свої шанси, коли складете ЗНО. Якщо конкурсний бал по широкому конкурсу буде високим, буде легко вступити на будь-яку спеціальність) Також треба буде дивитися, яким буде обсяг держзамовлення порівняно з попереднім роком.
Перспективи хороші з будь-якою з цих спеціальностей. Але навчатися складно також на всіх. Математики багато, як я вже писала, всюди. На комп’ютерних науках трохи менше, але це не означає, що мало.
Системний аналіз - це також 12-та галузь, код 124. Але там найбільше математики з усіх IT спеціальностей і навчатися найскладніше.
Обирайте спеціальність собі до душі. Якщо подобається математика, то одне, а якщо ви її терпіти не можете, зверніть увагу на щось інше.

1 Вподобання

Можна буде працювати програмістом після Прикл.матеші ?

Де краще викладаються ІТ спец. в ЛНУ чи Львів.політех?

Программистом можно работать даже после экономики :slight_smile:
А ИТ специальности везде преподают одинаково. На 80% уровень обучения зависит от студента. Осилит или нет )

1 Вподобання

Після прикладної математики (113 код спеціальності) можна працювати програмістом. Також можна працювати програмістом після програмної інженерії (121), комп’ютерних наук (122), комп’ютерної інженерії (123), системного аналізу (124), кібербезпеки (125), інформаційні системи (126). А також після інших схожих, але математичних + самоосвіта в будь-якому випадку, тому що університет дає тільки базу.
Де краще викладають, залежить від викладачів. Так, людський фактор) Більше залежить від мотивації студента, що він хоче отримати, чи готовий до самоосвіти. Не варто сподіватися на те, що ось ви прийдете і вас тут навчать. Вас спрямують, але багато треба буде вивчати самостійно (адже питати будуть по повній, ще й заліки, екзамени, курсові)). І, до речі, це стосується взагалі всіх спеціальностей. Адже і в навчальних планах, якщо подивитесь, по годинам всюди є самостійна робота студента і вона входить до загальних годин і кредитів ECTS.

2 Вподобання

Ясно,універ це не школа.А яка з вищенаписаних спец. найлегша вивчати?Можливо десь є небагато матеші,і взагалі не так важко,як на Системному аналізі,щоб було більше часу на самонавчання?

Мені здається (ні, не здається!)) ви ходите по колу.

Якщо математика, як то кажуть, вам не заходить, навіщо знущатися над собою?! Перепрошую, але щоб не було, як про тих мишенят і кактус :wink:

Якщо ви думаєте, що самонавчання в універі - це коли швиденько зробили домашку, а потім вивчаєте самостійно те, що цікаво, то це не так. Самонавчання у виші - це коли вам дали завдання і щоб його зробити, треба багато чого вивчити самостійно! А таких завдань буде багато і з різних предметів. Якщо вам це ясно, то добре))

1 Вподобання

Я розумію.Можливо так:я хожу по колу,але це для того щоб вибрати спец.,яка найбільше підходить мені.Мене зацікавило програмування,але матеша ні,тому хочу вибрати спец.,де більше програмування та менше матеші.Є спец.,яка підходить під мої параметри?

Чтобы выбрать специальность столь тщательно - в ней надо поучаствовать. :slight_smile: Сейчас это нетрудно. Найдите контору с программистами, посмотрите, чем там занимаются, как выглядит проектный цикл разработки. Поучаствуйте на подхвате - могут понадобиться работники для рутины. Сможете заработать копеечку на программировании - сможете увидеть цену - своему.
По личному опыту - из набираемых кандидатов в нашу компанию - очень большой отсев именно тех, которые “хотят программировать”, но не имеют базы. У них нет ни опыта, но структурности разработок. Им просто нравится писать непонятные слова, чтобы"оно заработало". :slight_smile: Это - судьба кодера. Нижней касты программистов. Они не понимают, что пишут, часто не укладываются в сроки. Просто выполняют задачи - “на троечку”.
Именно поэтому больше ценятся те, кто таки прошел высшее образование (главное - техническое, пусть даже и не “программистское”). Они знают, как решать проблемы по ходу работы, им знаком цикл разработки, они прошли много сессий и имеют стрессоустойчивость. И, наконец, они идут в программирование - сознательно, а не “люблю попраграммировать”. Любители - не выдерживают, когда надо просто - колбасить!.
И перестаньте использовать вот это школьное “матеша”! :slight_smile: Уж лучше “матан” - мат. анализ.
Если хотите программирование без математики - идите на курсы программирования. Там те, кто тоже не любил математику, попытаются научить вас отраслевым принципам - сами их не зная. :slight_smile:

2 Вподобання

Хотите меньше математики - не ходите на 12е специальности.

Тобто 122 спец.,які написані нижче,там більше матем.,а прикладна (113) там менше?
програмної інженерії (121), комп’ютерних наук (122), комп’ютерної інженерії (123), системного аналізу (124), кібербезпеки (125), інформаційні системи (126)

откройте, например, сайт КПИ. там под все специальности есть программы обучения.
Посмотрите там перечень предметов и количество кредитов по ним (1 кредит == 30 академических часов). И поймете где там чего сколько и насколько оно вам подходит

Никто вместо вас эту работу для вас не сделает.

1 Вподобання