Атестація вчителів початкових класів

Доброго дня! Цікавить питання про атестацію. Я вчитель початкових класів, але вища освіта - викладач української мови та літератури. Чи маю я право викладати у початкових класах і атестуватися, відповідно, як вчитель початкових класів? Прохання вказати на посилання, що підтверджує чи заперечує це. Дякую.

А колишня середня спеціальна у вас є? Тобто педучилище, педколедж?

Є педучилище - дошкільне виховання. Але є вже стажу 22 роки, з них на посаді вчителя початкових класів 19 років. Переможець обласного рівня конкурсу “Учитель року” в номінації " Початкові класи" . Маю звання “старший вчитель”. Лауреат педагогічної премії імені Августина Волошина (Закарпаття). А от тепер новий керівник і така ситуація…

Вас можна проатестувати за п.3.26

3.26. Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту.
По іншому ніяк.

2 Вподобання

Дуже-дуже Вам дякую.

Будь ласка! Успіхів і вдалої атестації! :slightly_smiling_face:

Доброго дня. Скажіть , чи враховується кількість годин (отримала сертифікат) з сайту привентивної освіти курсу “Вчимося жити разом” в загальну кількість годин підвищення кваліфікації вчителя початкових класів?

Якщо педрада прийме таке рішення, то так. Майте на увазі, що в 2020 році для атестації потрібно 30 год, 2021 - 60 год і т.д

ДЯКУЮ.Зрозуміла, що треба , щоб прийняла педрада. Хочу трохи розповісти, чому виникло таке питання. Я проатестувалась в цьому році 2019-му. Я і мої колеги проходили багато курсів у 2018 та 2019 . Особисто маю купу сертифікатів починаючи з вересня 2018 : ЕдЕра-60год(2018), свідоцтво про підв. кваліфікації - 162год(2018), сертифікат на 60год по НУШ(2018), ще 2 сертифікати на 14 год.по НУШ та сертифікати на 30, 60, 15 год по соціальній та здоров"язбережувальній компетентності вже за 2019 рік.І це ще не всі курси я записала. Загалом - 347 год … Я розумію, що сучасний вчитель повинен змінюватись з часом. Необхідно підвищувати кваліфікацію. Але ж… Виглядає трохи дивно. Вчора мені заступник сказала, що я маю пройти ще 30 год до кінця року.
Мені треба їх проходити???

1 Вподобання

Ні! У вас є вже курси пройдені у 2019 році. Заступник некомпетентна. Може їй так і сказати.

Що вона у вас може вимагати, то це на атестації в 2024 році 150 год підвищення кваліфікації. Все. Вимог про щорічну кількість годин Порядок підвищення кваліфікації працівників освіти не містить. Це теж можете їй сказати.

Дякую, Володимир.
Наш заступник на нараді розповіла, що ми повинні щорічно мати по 30 год курсів і не більше! Якщо більше вийде в поточному році, то “зайві” години( тобто ті, що більше 30-ти) “згорають.” . Так їм пояснили в міському управлінні освіти. А ви пишете , що немає вимог до щорічної кількості годин. Певно, що на якомусь рівні Порядок підвищення кваліфікації не зрозуміли .
Шановний Володимир. Від імені великої кількості вчителів дуже Вас прошу посприяти ( якщо це можливо) направленню конкретного роз"яснення по кількості годин підвищення кваліфікації на міста. Бо якось не зовсім солідно виглядають вимоги керівників шкіл.

Можливо, ця нарада була ще до листа МОН. За будь-яких умов, МОН ще буде давати роз’яснення.

Ця нарада була 6 листопада. Коли ж лист МОН було направлено?

Вибачте, але справді, на місцях маразм крепчає. Ще раз перепрошую. Вимоги про щорічну кількість годин справді немає. І нічого згоріти не може.

2 Вподобання

Я так і думала… Про маразм… Дякую, Володимире , за відповідь.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, Міністерство освіти рекомендує атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

Встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти , а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Детальніше за посиланням:

Освіта.UA

Мінімальні вимоги до обсягу підвищення кваліфікації

Роз’яснення МОН щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

2 Вподобання

Дякую щиро за посилання.

Лист від 04.11.20, оприлюднено 05.11.20, можливо, коли проводили народу 06.11.20 ще не розібралися, а може, і досі не розібралися.

Життя триває

Дай , Боже, розуму розібратися на місцях. :grin: