Атестація вихователя-методиста ЗДО

Доброго вечора! Допоможіть розібратися в ситуації. Раніше працювала в школі вчителем початкових класів.Пройшла атестацію в 2002р. і отримала кваліфікаційну категорію “спеціаліст І категорії”. Звільнилася у 2006р.за згодою сторін.Певний час був перерваний стаж (сімейні обставини). В 2016р. у зв’язку з переїздом влаштувалася в заклад дошкільної освіти на посаду вихователя. В березні 2017р. переведена на посаду вихователя-методиста і в цьому ж році вступила у ВНЗ за спеціальністю “Дошкільна освіта” (магістратура), який закінчила.Диплом отримала в січні 2019р., датований 31.12.2018р. В даному закладі працюю по цей час. Цього року атестуюся. Питаня стоється кваліфікаційної категорії. Якщо розглянути Положення про атестацію педагогічних працівників , то п.3.17 - за працівниками, які перевали роботу на педагогічній посаді(незалежно від тривалості перерви у роботі) зберігається кваліфікаційна категорія. Атестація таких працівників здійснюєтьс не пізніше, ніж через 2 роки після прийняття їх на роботу.Значить я мала атестуватися в 2018р. У 2017р.я написала заяву про перенесення моєї атестації до закінчення навчання (п.3.16). В 2019р.атестацію не проходила, тая як на момент подання списків тих,що атестуються у вересні місяці, я ще навчалася і диплому про закінчення навчання ще не мала. Атестуюся тепер, в 2020р.Питання: чи зберігається за мною кваліфікаційна категорія “спеціаліст першої категорії”? І на яку категорію я маю право атестуватися, як вихователь-методист? Мені оплачували заробітну плату при влаштуванні на роботу як спеціалісту. Як повинні були оплачувати?
Так, як за п.3.22 - за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігається присвоєна кваліфікаційна категорія до наступної атестації.За педпрацівниками, які переходять на посади методистів, вихователів-методистів зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. У мене 2 повні вищі освіти : сеціаліст - “Початкове навчання”, магістр - “Дошкільна освіта”. За п.4.8 - за педагогічними працівниками, які отримали другу повну вищу педагогічну освіту і перейшли на посаду за отриманою спеціальністю, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. У мене педстажу - 16р.6 міс. Надіюся на Вашу допомогу. Дякую.

Ви мали право на отримання зарплати по І категорії, якщо при працевлаштуванні подали атестаційної лист. При цьому ви мали право не атестуватися до цього часу, оскільки були студенткою. На цей час зберігалася ваша категорія. Після закінчення ВНЗ ви маєте право на атестацію на вищу категорію. Ви маєте право на перерахунок зарплати за весь період роботи, якщо при працевлаштуванні подали атестаційний лист.

Я атестувалася як вчитель початкових класів і отримала квалфікаційну категорію “спеціаліст І категорії”.Мені кажуть, що моя категорія до вихователя-методиста немає ніякого відношення, так як там була школа, а це дитячий садочок і хочуть атестувати мене на кваліфікаційну категорію “спеціаліст ІІ категорії”.Чи правомірно це? Чи є документи,які можуть це підтвердити чи заперечити?

Даруйте за прямоту: важко мати справу з ідіотами, які беруться керувати.

Ще раз описують коротко. Більш докладно прочитаєте в Положенні про атестацію педагогічних працівників.

  1. Ви проатестовані на першу категорію як вчитель початкових класіа. Потім звільнились і потім через багато років прийшли працюти в ДНЗ вихователем.
  2. Коли вас взяли в ДНЗ вам мали платити за І категорією, оскільки при зміні посад категоріям зберігається, при цьому не має значення скільки була перерва.
    3.Потім ви перейшли на посаду вихователя-методиста. Знову ж таки зберігається ваша І категорія.
  3. Тепер ви закінчили ВНЗ і маєте право на атестацію (раніше ви могли не атестуватися, бо були студенткою, а студенти атестуються за власним бажанням, до атестації за ними зберігаються категорії).
  4. Ви маєте право атестуватися на вищу категорію, бо вже маєте І і це наступна категорія; та навіть, якби ви мали категорію спеціаліст, то ви маєте право атестуватися одразу на вищу, бо педагоги, які закінчили ВНЗ, поєднуючи роботу з навчанням, можуть одразу атестуватися на вищу категорію, маючи педстаж не менше 8 років.

Ви майже в усьому і самі розібралися і без моєї допомоги.

Отже, вам неправомірно усі ці роки недоплачували зарплатню. Вимагайте перерахунку.