Право на позачергову атестацію вчителя

Ви все правильно розумієте. Взагалі, процес атестації не прив’язаний в часовому вимірі до підвищення кваліфікації. Маю на увазі, що курси Ви могли пройти в 2017, а атестуватися в 19, 20. По суті. Курси чинні 5 років. З ними можна атестуватися хоч 3 рази, якщо встигнете.
Типове положення про атестацію педагогічних працівників
П.1.8 Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу.

1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.
Як Ви помітили, в п.1.8 йдеться про те, що курси підвищення кваліфікації проходять раз на 5 років. В п.1.9 не ставиться додаткової умови для проходження позачергової атестації у вигляді якихось додаткових курсів. Тому курси у Вас чинні.

Дякую. Стривожилась, бо почула зауваження: “ви хочете другий раз проатестуватися з тими самими курсами?..”

Доброго вечора! Я позачергово атестувалась у 2016 році, бо підготувала переможця ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з предмету, тоді було присвоєнно «спеціаліст І категорії», у статті йдеться, що за такі здобутки, мали б присвоїти “Вищу категорію”, тобто, оплату я отримую меншу на протязі 4 років…Що робити в цьому випадку?

Як проатестувати, так і проатестували; можете зараз проатестуватися на вищу. Це ж не заборонено. А платили Вам правильно, відповідно до результатів атестації.

Дякую, що швидко відповіли. Шкода, що втратила шанс отримувати вищу зарплату.

А як зараз проатестуватись, я не писала в жовтні заяву на атестацію?

Це питания вирішується на місці.

2 Вподобання

Дуже дякую, буду діяти

Вибачте, що турбую, у Відділі освіти не дозволили атестуватись в цьому році, бо не написана заява у жовтні, тобто, ще рік не отримувати зарплату, по вищій категорії, яка у мене повинна бути з 2016 року. Ще уточніть, у Положенні йдеться “переможець ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних учнівських та студентських олімпіад з базових навчальних предметів;” це йдеться, лише про І місце, чи і про ІІ і ІІІ призові місця?

Мова йде про 1-3 місця. Спробуйте переговорити з іншими людьми у відділі освіти самі, або директор хай переговорить.

Йдеться про переможців всеукраїнського етапу, не обласного. Щодо місць, то тут рахуються І-ІІІ МІСЦЯ

Щиро дякую за відповідь, в мене переможець ІІІ етапу всеукраїнської олімпіади, увійшов у трійку кращих. Бо мені заперечували, що у Положенні йдеться про І місце.

Ні, не про перше…

Дякую Вам за відповіді, дуже мені допомогли