Право на позачергову атестацію вчителя

Доброго вечора. Маю питання щодо атестації. У 2007 році закінчила ЖДПУ, маю вищу освіту, працювала “частинками”,з 2010 року по 2018рік - декретна відпустка. З 1.09.18 по теперішній час працюю в школі. Маю педстаж 3 роки 3 міс. Чи маю право позачергової атестації,оскільки ВУЗ закінчила давненько,однак в даній школі працюю 1 рік. Буду вдячна за швидку відповідь(засідання атестаційної комісії не за горами)…

Ваш стаж без відпусток? Він був за однією посадою?

Педстаж без відпусток. З 2007 року працювала вчителем початкових класів “на місці тимчасово відсутніх вчителів” по різних закладах, а в 2018 році прийнята на основну роботу асистентом вчителя, + з 1.09.2019 маю години в початкових класах. Хочу проатестуватися на ІІ категорію

Вам треба атестуватися чергово. Тобто Вас просто мають внести в списки на атестацію як вчителя початкових класів. Для цього треба мати щонайменше 2 роки стажу. Він у Вас є. Вам треба курси обов’зково. Списки мали бути оформлені до 10 жовтня, майте на увазі. Окрім того років через два Ви зможете атестуватися як асистент. В подальшому, якщо працюватимете на посаді асистента і матимете години вчителя початкових класів, треба буде атестуватися за двома посадами.

Величезне ДЯКУЮ за швидку відповідь. А щодо списків…сказали написати заяву на позачергову.

Ви в принципі не можете атестуватися позачергово з двох причин: Типове положення про атестацію педагогічних працівників не вимагає пропрацювати 5 років після закінчення закладу вищої освіти, а тоді атестуватися, встановлено лише мінімальний поріг - 2 роки. Друга причина, що ви чергово не атестувалися, то як можна атестуватися позачергово? Але це таке. Хочуть - напишіть, бо почнете доводити, то взагалі не захочуть атестувати. В нас, на жаль, повно по школах різного роду маразмів. Успіхів!

Дякую!!! І Вам всього найкращого.

У 2016 році пройшла курси підвищення кваліфікації. У цьому ж році була проатестована. У 2018 році атестувалася позачергово. Чи можу позачергово проатестуватися у 2020 році? Дякую

Так, курси на момент атестації теж будуть чинними. Але ви мали до 10 жовтня написати заяву на позачергову атестацію.

Заяву я написала, але атестаційна комісія мені відмовила, мотивуючи тим, шо двічі позачергово з одними курсами підвищення кваліфікації я не маю права атестуватися. Дякую

Вони смішні у своїй мотивації. Курси на кожну атестацію не вимагаються. Вимога стоїть про наявність чинних курсів на момент атестації, що у Вас є. Попросіть письмову відмову. Вона буде нікчемною з правової точки зору. Далі. Якщо стіну не проб’єте, то повідомте, що до моменту атестації у вас будуть свіжі курси. Згідно нового порядку про підвищення кваліфікації працівників освіти їх можна пройти в різних формах. Це може бути дистанційна, онлайн курси. Пройдете, отримаєте сертифікати, дасте, хай педрада визнає, такий порядок. Пам’ятайте, що час у вас є до моменту атестації, до березня місяця. Успіхів!

1 Вподобання

Щиро вдячна за отриману відповідь

1 Вподобання

Доброго ранку! Чи має право педагогічний працівник два рази підряд атестуватися позачергово? Дякую

Працівник має право проходити атестацію позачергово необмежену кількість разів.

Закінчила університет у 2016, атестувалась позачергово у 2017-2018 н.р. зі стажем 2 роки, чи можна атестуватись позачергово у 2019-2020 н.р. не проходячи курсів. нема 5 років після університету

Можна, без курсів. Але для цього ви мали написати відповідну заяву до атестаційної комісії до 10 жовтня.

Доброго дня!Підкажіть,будь ласка…

Працюю в ЗДО вихователем 4р.8м., маю диплом бакалавра Дошк.освіта та в лютому 2020р. отримую диплом магістра “Керівник навч.закладу”,чи можу я в березні 2020 атестуватися на категорію, чи потрібно чекати ще рік. Тому що керівник спочатку внесла мене в списки, а потім відмовила просто сказавши, що можна тільки на наступний рік
Дякую

Вона не має права вам відмовити. У вас на момент атестації будуть всі необхідні документи для атестації на ІІ категорію.

Ви можете навіть атестуватися на першу категорію, адже вже буде 5 років стажу.

Працюю 2 роки на посаді викладача. В цьому році написала заяву на позачергоау атестацію на ІІ категорію. Чи може мені бути відмовлено в проходженні атестації? Кажуть, якщо немає досягнень , то не маю право атестуватися позачергово?