Право на позачергову атестацію вчителя

На березень 2020 року у вас має бути два роки стажу, щодо досягнень, то прочитайте вимоги в Положенні про атестацію до претендентів на другу категорію. Думаю, що ви відповідаєте вимогам :slight_smile:

На березень 2020 року буде майже 3 роки. Я впроваджую новітні технології, пройшла курси підвищення, публікуюсь на сайті “Всеосвіта”, показувала відкриті уроки та виховні заходи.

Доброго вечора. Працюю вчителем англійської мови 23 роки, перейшла працювати до школи в 2015р., атестувалася на 2 категорію в 2017. В цьому році написала заяву на позачергову атестацію на 1 категорію. Мені відмовили, сказали, що потрібно мати переможців 3 етапу олімпіад та МАН, я маю призерів олімпіад лише в місті. Чи справді такі високі вимоги на 1 категорію?

3.18. Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після двох років роботи на займаній посаді.
Ви маєте право на чергову атестацію. Це вам дозволяє Типове положення

Ні, таких високих вимог немає, якщо категорії присвоюється послідовно, тільки коли людина “перестрибує” через категорію, то дійсно потрібні переможці. Вам варто прочитати вимоги до вчителів яІ категорії які є в Положенні про атестацію педагогічних працівників. Думаю, що ви відповідаєте омріяній категорії.

Моя попередня відповідь є актуальною і після уточнення. Думаю, що проблем з атестацію бути не повинно. Просто деякі керівники вимагають від працівників значно більше ніж це передбачено нормативно-правовими актами.

Дякую за відповідь. До того як перейти до школи 15 років працювала в ВУЗі і мала посаду старшого викладача, при переході до школи все починала заново, так як спочатку мене прийняли з категорією Спеціаліст, через 2 роки атестувалась на другу категорію в 2017р., виявила бажання позачергово атестуватися на 1 категорію, але вимоги виявилися досить високими. Я займаюся науковою роботою, але в звичайній школі дуже важко підготувати призерів олімпіад, хоча раніше керувала науковими роботами студентів.

Ці вимоги надумані. Ви запросто можете атестуватися на І категорію. Написали заяву, прийняли - нехай атестують. Вимоги щодо олімпіад не мають ніякого підгрунтя.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт від адміністрації, то варто змінити школу. Учителів англійської зараз так бракує…

Адміністрація школи якраз не проти позачергової атестація, а завідуючий цим питанням з міського відділу освіти сказав що це проти закону, тому що в мене призери тільки в межах міста, а потрібні переможці 3 етапу олімпіад та МАН.

Розумієте…як це м’яко сказати…ваш, той, що завідує питаннями атестації… Добре! Він поплутав пункти. До позачергової атестації немає!!! в Типовому положенні вимог по призерах. Жодних. А те, про що він говорить, стосується тих, хто хоче перестрибнути через категорію, напр. з ІІ відразу на вищу.
Не знаю…напишіть на нього скаргу, про те, що він не вміє читати. Такі люди не мають працювати в освіті.

На першу категорію працівник атестується в школі, тому хто і що десь казав не має зовсім ніякого значення. Якщо атестаційна шкільна комісія вважає, що ви відповідаєте І категорії, то немає ніяких підстав їй вчиняти інакше.

Дякую за інформацію!!

Минулого тижня ходила на прийом в департамент освіти до відповідального за атестацію вчителів, запитала чому не можна атестуватися позачергово, на що він відповів, що потрібні досягнення. Запрпонував єдиний вихід пройти сертифікацію і тоді можна атестуватися позачергово, але це дійсно нелегко та ще й не безкоштовно. Стаж (24р) теж тут не має значення.

Відповідь незмінна: вимога незаконна і безпідставна. Дайте запит в МОН, електронний, ви пересвідчитесь, що вас просто обманюють. Свідомо чи ні - інше питання.

Формат освітянського форуму не дозволяє мені відкритим текстом написати всі ті слова на адресу чиновника вашого департаменту.

Отже, невже ця обдарована людина не знає, що найближчі кілька років сертифікація буде лише для вчителів початкових класів, для інших же вчителів вона не передбачена.

Я в таких випадках кажу, що Земля кругла, ще не відомо, як у житті повернеться…

3 Вподобання

Працювала 1 рік вчителем англійськлї мовиу школі. Змінилала посаду на керівника гуртка з англійської мови в ЗДО . Працюю 3 рік, пройшла курси у 2019 році вчителів англійської мови та керівників гуртків. Атестуюсь на посаді керівника гуртка. У 2020 році йду працювати у школу на заміну декрету. Чи можна з тими самими курсами атестуватись на посаді вчителя? Чи існує якийсь термін придатності курсів? Скільки потрібно відпрацювати на новій посаді щоб мати можливість атестуватись якщо маю 3, 5 роки педагогічно стажу?

Термін придатності курсів 5 років. Будете обіймати посаду вч. анг. мови - атестуватиметеся

1 Вподобання

Маєте можливість атестуватися зі стажем 2 роки

1 Вподобання

Вітаю! Дякую, що допомагаєте. Переглянула форум із питання, що цікавить. Підкажіть, будь ласка, чи правильно розумію: позачергова атестація не вимагає нових курсів, якщо пройдені є чинними. Тобто я пройшла курси 2016 р, проатестована 2017, подала заяву на позачергову атестацію у 2020 - курси 2016 дійсні, інших не мають вимагати. Так?
Бо відділ освіти стверджує, що якщо атестація, то інші курси. До речі, а є документ, де щодо цього написано чітко, щоб не читалося, кому як хочеться?
Дякую.