Чи потрібно реформувати систему надбавок вчителям?

Група народних депутатів з парламентської фракції «Голос» пропонує правки до законопроекту “Про повну загальну середню освіту”, щодо скасування системи надбавок вчителям. Про це повідомила сьогодні Профспілка працівників освіти і науки.

Зокрема, в обгрунтуванні до поправок зазначається, що «нарахування заробітної плати педагогічних працівників зараз є дуже ускладненим, а також обмежує академічну автономію педагогічних працівників, приписуючи їм певні види діяльності як обов’язкові. Крім того, система надбавок і доплат створює хибні мотивації для педагогічних працівників, оскільки значну частину (до 50%) їхньої заробітної плати складають надбавки, натомість різниця між кваліфікаційними категоріями складає близько 5%. Тобто у педагогічних працівників немає мотивації до професійного зростання».

Депутати пропонують суттєво збільшити розрив між кваліфікаційними категоріями та усунути доплати за певні види робіт, оскільки ці види робіт не є додатковими та мають входити у посадові обов’язки вчителів. Крім того, пропонується скасувати надбавку за вислугу років, оскільки вона не відображає безпосередньо професійного зростання педагогічних працівників.

Як ви вважаєте, чи потрібно реформувати систему надбавок вчителям?

1 Вподобання

Я вважаю, що потрібно реформувати систему надбавок, доплат і заохочень для народних депутатів та чиновників топ-рівня. Систему надбавок і доплат освітянам рахую досконалою і такою, що не потребує втручання в цей процес народних обранців.

19 Вподобань

Вибачте, а хто буде вести класне керівництво, перевіряти зошити і т.д., якщо це не буде оплачуватись? Ви хоч знаєте скільки часу займає класне керівництво? Це порушення прав педагогічних працівників

16 Вподобань

в школах вже бракує вчителів, скоро дітей будуть вчити по скайпу, один вчитель на п’ять шкіл

3 Вподобання

Я і так не бачу свого чоловіка і свою дитину…Виховання не дозволяє мені написати ті думки, які викликає ця “ініціатива”… Я взагалі життя особистого не маю… А тут ще такі пропозиції… В цьому році (навчальному) я вирішила записувати скільки часу окрім проведення уроків я витрачаю на роботу і школу . Підсумую в червні, і порахую , чи коштує це все отих “надбавок”, чи я -безкоштовна робоча сила. ОБУРЕНА.

5 Вподобань

Збільшити фінансовий розрив між кваліфікаційними категоріями - було б чудово, все інше категорично ПРОТИ!!! Нехай на своїх доплатах за певні види робіт економлять, буде більший економічний ефект!

6 Вподобань

Як вам не соромно, депутати “Голосу”!!!" Ви чого поперлися у Раду, щоб ганьбити вчителя?! Шановні, вирішуйте реальні проблеми країни, а не збільшення робочого часу вчителя та зменшення його заробітної плати. Вислугу повідміняйте й прокурорам, військовим… і т.д., а не лише вчителям. Та в школах вже ніхто працювати не хоче через ваше “гарне” ставлення до вчителя. Як дитина чи її батьки будуть поважати вчителя, якщо ви ганьбите його з високих трибун? У вас і залишилися в країні беззахисними з боку держави лише вчителі. Звичайно, по вашому, вчитель мало працює, багато отримує коштів, професійно не зростає. А що робите ви, шановні? Сидите, якісь “законішки” придумуєте, які нікому не потрібні? Та доборе, якщо у вас розуму вистачить, щось путнє придумати! А чому ви не говорите про те, що у школи надійшли підручники за новою програмою для 6-го класу лише з 2-х предметів - історії та інформатики? Чому ви не говорите про те, що підручник із зарубіжної літератури для 5 класу у минулому році до шкіл так і не дійшов? Чому ви не говорите про те, що температура на термометрах низька, а багато шкіл не опалюється до цього часу? І таких “чому” безліч! Не літайте у хмарах, спустіться на землю. Залиште у спокої вчителів, які працюють 25 годин на добу, а не лише 40 годин на тиждень, як би вам того бажалось. А загалом, повісьте амбарні замки на школи, от тоді, напевне, ви будете в спокої!!! Шановні депутати!!! Запрошуємо вас до школи попрацювати тиждень у тому ритмі, у якому працює сучасний вчитель! Подивимось, на скільки вас вистачить!

8 Вподобань

У нас би все скасували, от тільки не депутатські зарплати. Я перепрошую, а хто з тих “розумних” вчителював у школі і знає як це з вищою освітою працювати за 5 тисяч, їздити на роботу в село, при цьому встаючи о 5 ранку, перевіряти гори зошитів, мати класне керівництво і головою відповідати за кожну дитину??? Вкладати свою ж таки зарплату в канцелярію, робити ремонти власними коштами, писати стоси паперів… І це ще далеко не увесь список. Добре сидіти десь там і придумувати дурнуваті закони, щоб хоч якось зробити вигляд, що вони працюють. І ми йдемо в Європу… Та більше ніде в світі немає такої країни як наша, щоб так не цінувалась праця вчителя. А потім дивуються чого люди за кордон їдуть, бо за такі копійки як в нас, це не життя, а виживання.

8 Вподобань

окремих народних депутатів України: Совсун І.Р., Піпа Н.Р., Вакарчук С.І., Васильченко Г.І., Лозинський Р.М., Василенко Л.В., Цабаль В.В., Осадчук А.П., Юрчишин Я.Р., Рахманін С.І., Устінова О.Ю., Стефанишина О.А., Клименко Ю.Л. (усі члени фракції «Голос» виключити з депутатів і направити 40 годин в тиждень підмітати всі вулиці міста Києва за плату 100 гривень в тиждень!

11 Вподобань

Вакарчук не компетентний разом зі своєю фракцією вирішувати такі питання! негайно його виключити за антивчительську політику з народних депутатів і нехай безкоштовно співає до пенсіїї в парку на лавочці 40 годин в тиждень! НЕКОМПЕТЕНТНИХ ЛЮДЕЙ ГЕТЬ ВІД ВЛАДИ!:-1:

6 Вподобань

Народний депутат від партії «Голос» Інна Совсун пояснила ініціативу членів фракції щодо поправок до проекту закону «Про загальну середню освіту».

Загалом є слушні аргументи на користь реформи системи оплати праці вчителів, але і недоліків у запропонованих змінах вистачає.

Рекомендую прочитати

1 Вподобання

Чому Інна Совсун не дала пояснення щодо 40-годинного робочого тижня? За їхньою логікою виходить, що незалежно від того скільки годин у викладача (18 чи 10) на тиждень він чи вона буде отримувати однакову зарплату, згідно отриманої категорії після атестації.

3 Вподобання

Якщо школа у ІІ зміни, і уроки завершуються о 19.20 то за 5 днів, буде оплата за понаднормові?

1 Вподобання

Вітаю пропозиції передати класне керівництво окремим педагогічним працівникам. Важливо виховну роботу повністю віддати під відповідальність закладам. Прекрасна ідея прив’язати підвищення категорій до сертифікації та значно збільшити розрив. Для цього важливо, щоб обов’язковий термін дії сертифікації збільшився до 5 або 6 років, а сама процедура сертифікації потребувала менших матеріальних та людських ресурсів. Наприклад, тестування вчителів у предметній галузі, з педагогіки та психології є дуже важливим, проте його варто проводити в online режимі, у день і час, коли вчитель може і хоче. а також дати можливість його перездавати. Для цього достатньо створити у кожній області один ком’ютерний клас, наприклад, при вищих навчальних закладах, управліннях Державної служби якості освіти, Інститутах підвищення кваліфікації тощо.
Важливо звернути увагу на обов’язки адміністрації навчальних закладів, адже автономія покладає на директора повну відповідальність за управління закладом освіти, а це потребує більшого штату заступників, або (і це краще) допоміжного персоналу, які б вели окремі напрямки роботи. Усі Європейські шкільні системи передбачають більшу кількість помічників директора. Тим більше, що фінансова автономія дозволить директору визначати кількість потрібих йому працівників для здійснення управління в межах наявного фінансування (як в Чехії).

5 Вподобань

У якій це школі вчитель фізики отримує доплату за роботу з обладнанням?Це- брехня!Оці малограмотні депутати, яким люди повірили , такого наколотять, що потім віками не розгребеш!ГАНЬБА партіі “Голос”!Це зрада для освітян!

9 Вподобань

З приводу класного керівництва. В старших класах може і можливо віддати класне керівництво професіоналам (тьютерам і т.п.) Хоча…А як бути в початковій школі? Мені важко уявити, щоб я в 1 класі викладала всі предмети, а класним керівником була інша людина. А хто буде формувати класний колектив? Навчати правилам поведінки? І т.п. Цьому дітей навчають не лише в позаурочний час, а й на уроках також. Так як з оплатою?

5 Вподобань

Підтримую!Ці ініціативи- зрада освітян!

1 Вподобання

Я цю пані добре пам’ятаю по ,покращенню’’ для студентів. Саме вона всюди і скрізь розказувала про неймовірні її(стипендії) розміри після удосконалення Положення про стипендію. В результаті стипендія залишилася в незначного відсотка студентів з підвищенням у якусь сотню гривень. Не вірю і ніколи не повірю!

3 Вподобання

Саме в початковій школі потрібен окремий кл.керівник, який і в їдальню поведе дітей, і пограє з ними на перерві, і бесіду проведе. А Ви встигнете підготуватися до уроку, на якому будете і навчати, і виховувати. Усім вистачить роботи)).
А коли на уроці встигаєте формувати колектив?

1 Вподобання

Ви вірите в те, що будуть введені такі посади??? Та вони того не виплачують, що гарантовано Законом! Спитайте, скільки вчителів не отримали щорічну винагороду гарантовану Законом України ,Про освіту’’, скільки вчителів отримує мінімальний відсоток престижності, скільки дітей 10, 11 класів, врешті, провчившись місяць, були фактично вигнані зі школи наказом МОН. Це таке покращення? Звісно, що це було б чудово(про класного керівника). Але не в наших умовах і не в нашій країні.

5 Вподобань