Чи потрібно реформувати систему надбавок вчителям?

Дурниця, кожен вчитель має різний об’єм роботи при підготовці до уроку і ці надбавки якраз і є справедливими(зошити, кабінети), вислуга -це плата за відданість школі , в той час як багато хто покинув її щоб мати просто пристойну зарплату. Окремо людина на класне керівництво це нереально( немає і працівників , і коштів). А про доплату за прилади з фізики це просто некомпетентність. Школу потрібно знати з середини щоб пропонувати зміни. А Постанова Гройсмана дійсно класна і якби ви депутати дробилися її виконання і заклали кошти в бюджет 2020. Це було б дійсно важливо для вчителя і освіти! А так, пропозиції закрити школи і підвищити зарплату вчителям або зняти надбавки і підняти зарплату - просто дурниця!

6 Вподобань

Цікаво, а хто, коли знімуть доплати, буде перевіряти зошити, опікуватися класними колективами і відповідати головою за кожного учня, дбати про оформлення предметних кабінетів? Ніхто, бо безоплатно це не робитиметься. Отже, нікому не цікаво, що діти писали чи не писали у тих зошитах, хаос у школах, знищення матеріальної бази кабінетів. Хто за це відповідатиме? Що з цим усім робити заступнику і директору? А їхня зарплата від категорії не залежить! Я - заступник, що не має годин. Моя зарплатня менша за зарплатню моїх вчителів, а відповідальність яка?! І моя вища категорія при нарахуванні зарплатні нікого не цікавить! Що з цим нова влада робитиме?

4 Вподобання

Ну що, шановні вчителі, починаємо переглядати вакансії у Польщі? З такими реформаторами скоро учні будуть навчати один одного, на жаль.

3 Вподобання

Підписуюсь під кожним вашим словом!!!

1 Вподобання

40- годинний робочий тиждень,кажете,бо така звичайна тривалість робочого тижня в Україні, як ви вважаєте. Я згодна. З 8.00 і до 16.00. З 8.00,а не з 7.30 як зараз вимагається,щоб діти встигли облаштуватись перед уроком.Ці півгодини мені ніхто не оплачує.І ні хвилиною більше.НІ ХВИЛИНОЮ,шановна депутатко. Щоб ніхто не мав права зобов’язати мене після цього часу відвідувати різні масовки,на які зганяють бюджетників’,бо більше нікому,ніяких олімпіад у вихідний день(безоплатних),ніяких батьківських зборів і лекторіїв по вечорах ,коли зручно батькам,жодних дзвінків після завершення мого робочого часу про те,що Іванов у міліції,бо вкрав в АТБ шоколадку,а Петрова вагітна. Насправді вчитель працює більше 40 годин,просто цього ніхто не хоче помічати. Якщо для Вас,пані Совсун принципіально,щоб учитель ці 40 годин перебував у приміщенні школи,то облаштуйте для початку ,будь ласка,моє робоче місце елементарною офісною технікою і проведіть інтернет. Думаю,на Вашому робочому місці все це є,бо всю шкільну роботу я роблю вдома за своїм комп’ютером:конспекти,дидактичні матеріали друкую на своєму принтері і матеріали для самоосвіти добираю у своєму інтернеті.Як Вам таке? Скількохгодинний тоді буде мій робочий день,якщо 8 годин я проведу за пустим столом свого кабінета,а реальну роботу мені доведеться робити вдома,бо на робочому місці,яке має забезпечити роботодавець,тобто Ви ,ПУСТО.

13 Вподобань

Вже хочеться хоч якоїсь стабільності. Реформа системи оплати праці освітян повинна бути справедливою і мотивуючою. Кожен має конституційне право на працю і достойну оплату праці. ПІдтримую ідею розширення академічної автономії і зміни різниці між кваліфікаційними категоріями педагогічних працівників. Та наразі більше запитань аніж відповідей. Вважаю, що не можна скасовувати надбавку за вислугу років. Хороша ідея розвантажити вчителів від класного керівництва і розмежувати посадові обовязки. Для мене не зрозумілою є зацікавленість працювати класним керівником (тьютором та ін). Як буде відбуватися сертифікація, підвищення категорій і нарахування і оплата праці? Для чого встановлювати 40-годинний робочий тиждень? Як це буде регламентовано? Зараз у вчителів є погодинна оплата праці та надбавки, але вони у кожного свої. Справедливо сказати, що вчителі фізичної культури чи трудового навчання (технологій) не мають перевірки зошитів і в них суттєво нижчий оклад. Проте мають позакласні та позашкільні масові заходи і учнівські олімпіади, які взагалі не оплачуються. Збалансувати можна? Головне, щоб після реформи в школах залишилися вчителі та престижнісь праці педагогів.

3 Вподобання

Можу сказати, що навіть перечитавши пояснення Совсун І.Р. важко сказати, чи дійсно ці наміри є добром для вчителя. Не вказано яка кількість годин при 40 годинному робочому тижні повинна бути відведена на безпосередне проведення уроків, яка на самопідготовку, перевірку зошитів, на різні конкурси, МАН і т.д. Далі. Якщо наприклад залишаться ті самі 18 годин ставки і зарплатня про яку каже Савсун, то начебто непогано. Але тоді десь треба взяти силу силенну вчителів, бо їх катастрофічно не вистачає. Треба виділити 1 годину обідньої перерви, бо вчитель - це людина, і хто в цей час обідньої перерви буде опікуватись дітьми і школою взагалі! І чітко визначитись із зняттям класного керівництва з учителя. В такому вигляді, який подається в мережі ці зміни не підтримає жоден вчитель, бо і так працюємо з величезним навантаженням, про яке знає тільки сім’я, і при цьому намагаємось виділити час на самоосвіту, творчі канкурси.

8 Вподобань

Отож бо і воно, що наші слуги вирішили, що вчителі будь-що зобов’язані це робити, за це вчителі і отримують зарплату. Тобто, сидіть у школі по 8 годин (годин, а не уроків) щодня, отримуйте ставку, в яку і будуть входити гроші за весь робочий день: і за класне керівництво, і за перевірку зошитів. А вислуга років - це те, що жінки повинні приховувати, це не культурно просити гроші за те, що довго працюєш учителем. Якось так.

3 Вподобання

Зачем этот Голос вообще в раду выбрали?? лучше бы больше прошло от Рабичновича-Бойко и Юльки - тогда бы точно таких геноцидных мыслей ни у кого не возникало!!!

Вважаю, що потрібно виконувати норми закону про освіту і постанови уряду від 10 липня 2019 року

1 Вподобання

Абсолютна правда!!!Справді,все за свій рахунок.А на олімпіади їдемо за свій кошт та ще й дітям потрібно оплатити,бо не всі батьки дадуть дитині гроші на дорогу.А про оплату навіть не згадуйте.

Питання можна було б обговорити за умови перегляду відсотку податку,професійно складеною програмою соціального захисту вчителів ,яка б виконувалась!

Я-за помічника кожного вчителя початкової школи.Дійсно,роботи вистачить усім.Але…кого беруть асистентом учителя в інклюзивні класи сільської школи?Ви знаєте?

Чергове тупе копіювання чогось «європейського» та чергове «покрасЧення». Якщо, наприклад, викладач вишу зараз отримує з надбавками 6000 чистими, то звичайно, він має отримувати 4000, бо Європа так сказала. Майте повагу до своєї Країни та не падайте ниць перед першим зустрічним.