Перша атестація вчителя початкових класів

Для Вас наразі можливий такий вихід: атестуйтеся на І категорію в 2020 році. В 2021 до 10 жовтня пишете заяву на позачергову атестацію і в 2022 атестуйтеся. Якщо хочете отримати звання, до цього самого терміну має бути оформлено подання директора або педради про присвоєння звання. В МОН Вам нічого іншого не порадять.

Дякую за поради! Тільки адміністрація відмовляє мені в можливості атестуватися на першу категорію, говорять що треба заслужити!

Ви маєте на це право відповідно до наведеного пункту Типового положення про атестацію. Якщо вони зразу відмовляють, то напишіть заяву з зазначенням цього пункту. Якщо надалі будуть відмови, скажіть, що подасте апеляцію, якщо рішення не буде прийнято відповідно до норм Типового положення.

Переписати заяву не дозволяють, мотивують тим , що вже передали информацію про астецію до ТВО. А в жовтні я писала заяву на другу категорію, так як не знала про пунк 4.8, і адміністрація сказала , що я не можу отримати відразу першу категорію!

1 Вподобання

І не потрібно переписувати заяву, варто написати: у зв’язку із закінченням магістратури під час атестаційного процесу, прошу проатестувати мене на першу категорію. Звісно, що ви не могли 10 жовтня претендувати на І категорію, оскільки не була закінчена магістратура.

Я думаю, що ми надали вам правильні поради, проте можете звернутися до МОН через Доступ до правди (щодо вищої категорії у цьому році)

Я б категорично не радив би в атестаційному згадувати про сертифікацію, тоді це будет підставою для атестації на вищу та звання в наступному році.

1 Вподобання

Тобто, мені треба написати ще одну заяву, чи дописати в тій своє прохання атестувати мене на першу категорію?

Я вважаю, що потрібно написати ще одну заяву, якщо у вас такі формалісти. Ми б і без заяви атестувати б на І.

1 Вподобання

Дякую за відповідь! Ви мені дуже допомогли та вселили віру в себе!

Добрий день. Якщо я пропрацювала вчителем початкових класів 2 роки,після цього 3 роки декретної відпустки, і якщо в цьому році я хочу вступити на магістратуру то чи можу я атестуватися в 2020 році,відразу, коли вийду з декретної відпустки? І якщо атестуватися після магістратури то на яку категорію? Дякую

А навіщо зараз атестуватися? Отримаєте магістра, тоді в проатестуєтеся. Все одно категорії Вам ,не світять’’.

Дякую за змістовну відповідь. А можна ще уточнити, чому "не світять"категорії?

Якщо Ви не маєте освітнього рівня спеціаліста/магістра, то Типове положення не дозволяє атестуватися на категорії.
Мені багато чого незрозуміло у Вашому запитанні. Хочете отримати змістовну відповідь, треба коректно ставити запитання. Напр., Невідомо, яка у Вас зараз освіта, коли вийдете з відпустки?

Наразі є диплом бакалавра. У цьому році вступаю на магістратуру, з вересня, цього ж року(2020) повертаюся на роботу. До декрету пропрацювала 2 роки в школі.
Так як закінчила коледж в 2015 році то сказали, що в 2020 повинна пройти атестацію.
Але на скільки мені відомо, то якщо я буду навчатися на магістратурі можна не атестуватися.
Не знаю як правильно зробити, чи проходити атестацію чи ні? Атестація дасть мені змогу тільки підвищити тарифний розряд,так?(отримаю 12) Чи можливо я щось не так розумію?

Вступите, можете не атестуватися. Воно вам і не треба. Все одно категорії не буде. Закінчуєте зво і атестується відразу на першу категорію. При цьому до 10 жовтня того навчального року, коли атестуватиметеся, напишете заяву, щоб вас атестували саме за цим пунктом
4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

Мені здається вам не правильно сказали, що повинні пройти атестацію.
3.19. На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування у таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.

Дякую за надану відповідь

Добрий вечір. А якщо на момент закінчення магістратури у мене стаж роботи буде лише 3,5 років то теж можна атестуватися відразу на 1 категорію?
Або може мені краще атестуватися вже після 5 річного стажу роботи?(закінчення магістратури буде у 2022 році, а 5 повних років стажу(без урахування декрету) будуть у 2023 році

  1. Ні.
  2. Зробіть так, як написали в другому абзаці.

Скажіть ,будь ласка,маючи досвід з вересня місяця 2019,а в грудні 2019 отримала диплом магістра з відзнакою,чи можу я атестуватися достроково на 2гу категорію?Дякую.

Потрібно мати стаж не менше 2 років та написати відповідну заяву до 10 жовтня