Перша атестація вчителя початкових класів

Доброго дня. Вчитель початкових класів. Попрацювала 3,6 років, пішла у декрет та минулого року взяла 1 клас. Цього року маю атестуватися перший раз. Що потрібно для атестації? Які свідоцтва чи досягнення? Свідоцтва по НУШ у мене є…

Скільки минуло після закінчення закладу ВО?

Після закінчення ВО пройшло вже 6 років.

Курси НУШ, очні, та едера визнаються як курси підвищення кваліфікації. Годин, що не вистачає до 150, Ви легко можете дібрати на якомусь дистанційному чи онлайн курсу. Тепер педрада приймає рішення про їх визнання. Отже з курсами зрозуміло. Щодо папок, портфоліо і т.інш., то на атестацію всього цього ніхто не може і не має права вимагати. Але, якщо Ви самі вирішили показати на засіданні презентацію, портфоліо чи щось інше, то ніхто Вам цього не може заборонити. І останнє. Прослідкуйте, щоб Вас було внесено до списку осіб, які атестуватимуться в поточному навчальному році.

5 Вподобань

Чи обов’язково на першу атестацію мати якісь досягнення? (Участь у конкурсі чи семінарі…)

Нічого такого Типове положення про атестацію педагогічних працівників не передбачає.

1 Вподобання

Щиро дякую Вам за роз’яснення…)))

1 Вподобання

Доброго вечора! В мене аналогічне запитання. Вчителька, після закінчення навчального закладу, пропрацювала 3 роки, потім 2 роки була в декреті і вийшла на роботу та хоче атестуватися на ІІ категорію. Чи треба їй спочатку пройти курси підвищення кваліфікації, а тоді вже атестація? Положення про атестацію каже, що можна атестуватися бо декретна відпустка не враховується, але 5 років після університету вже минуло і курсів вона немає. Що робити?

1 Вподобання

Атестуватися можна, але курси треба, бо минуло більше 5 років після закінчення закладу вищої освіти. Новий Порядок підвищення кваліфікації не дуже, поки що, доступно зрозумілий. Тому, якщо курси потрібні терміново, до березня місяця, а графіки вже складені і на наступний рік, то їх можна пройти дистанційно в ОІППО, внісши цілком офіційно певну плату.

1 Вподобання

Добрий вечір. Стаж роботи вчителем початкових класів складає 4 роки. В цьому році працюю вчителем 1 класу, пройшла курси НУШ, едеру, в лютому цього року - курси підвищення кваліфікації як вчитель початкових класів. Закінчила у 2017 році педагогічний коледж, у цьому році вступила в університет на 3-ій курс. Чи маю я право атестуватися на присвоєння категорії?

Ні, не маєте права атестуватися на категорії. Вихід: закінчуєте універ, рівень магістра і атестуєтеся. Майте на увазі, що рівень бакалавра теж не дає права атестуватися на категорії. Коли матимете освітній рівень магістра і 5 років стажу, то зможете відразу атестуватися на першу категорію, якщо 8 - на вищу. Типове положення дозволяє відтермінувати атестацію до закінчення зво.

Необхідною умовою атестації є щорічне підвиження кваліфікації

Це неоднозначна норма, бо її немає в Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників. Так як і немає норми щорічного проходження курсів в розмірі 30 год.
Все, що стосується процесів атестації, має бути прописано саме в Положенні.

123 Важко погодитись із цією нормою. Наприклад, учитель атестуються у цьому навчальному році. Ніяких курсів за останні 5 років не проходив, то хіба можна його проатестувати при наявності курсів 30 годин, які він пройде у цьому навчальному році? Звісно, що мають бути пройдені 150 годин.

150 годин - це за п’ять років. Проте новий Порядок прийнятий у 2019 році. Тому у тих, хто буде атестуватися у 2024 році має бути 150 годин (за 2019,2020,2021,2022,2023 певна кількість годин).Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників необхідною умовою є проходження курсів підвищення кваліфікації за останні п’ять років. Тому тим, хто атестується в 2020 році необхідно підтвердження підвищення кваліфікації за 2019 рік, і добре, якщо щось буде за 2018 рік (ЗУ Про освіту прийнятий в 2017). Думаю, що 60 годин задовольнить атестаційну комісію

Дійсно, ІПППО дав роз’яснення суть якого зводиться до наступного: у кого в цьому навчальному році планові курси чи атестація, то проходження їхніх очних п’ятиденних курсів буде достатньо для атестації та для того, щоб отримати свідоцтво про курси; що стосується інших - загальне правило: 30 годин щороку.

Підкажіть будь ласка! Я вчитель початкових класів. Стаж роботи 5 років 4 місяці, спеціаліст. В січні отримую диплом магістра, успішно пройшла сертифікацію. В 2019-2020 навчальному році атестуюсь. Чи можу я просити вищу категорію?

Ні, але на І - так.
4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

Але ж на І категорію можна було претендувати і без сертифіката. А тут сертифікат є… А сертифікат дозволяє позачергово отримати чергову категорію…

Я б порадив би звернутися за роз’ясненням до МОН, а раптом вони напишуть, що можна.

А в принципі було б краще у цьому році атестуватися без згадки сертифіката на першу категорію, що дозволяє зробити диплом магістра, а в наступному році атестуватися на вищу категорію та звання “старший учитель”.

Дякую за відповідь, а як звернутися до МОН?