Результати ДПА в додаток до атестату

Доброго вечора. Підкажіть, будь-ласка, якщо цього року ДПА відмінили, то в додатку до атестата де стоять оцінки потрібен запис, що від дпа “звільнено” чи ні? Просто в школі там нічого не написали, взагалі в місце відведеному для дпа пусто. Без цього запису додаток до атестату вважається дійсним, і як конкретно повинен виглядати цей запис? Чи можна тепер завантажувати його в електронний кабінет вступника та розраховувати середній бал атестата? Заява про бажання внесення цих балів на основі ЗНО в школу на директора не писалась.

Так, у додатку повинно бути зазначено,що Ви звільнені від ДПА. Про це йшлося у розділі “Про звільнення у 2020/2021 навчальному році від державної підсумкової атестації” листа МОН

Згідно з пунктом 9 розділу ІV Порядку проведення ДПА здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Не думаю, що ЗВО, до якого (яких) Ви подаватимете заяви, визнає(ють) Ваш додаток до свідоцтва недійсним, але можете уточнити в приймальній комісії.

Якщо додаток заповнили вручну, то можна попросити, щоб у школі дописали те, що пропустили. Якщо друкували, то, в принципі, також. Проте для вишів це не повинно бути принципово.

Середній бал свідоцтва Ви можете спокійно розраховувати, адже відсутність чи наявність запису “звільнений” жодним чином на це не впливає.

1 Симпатія

Якщо цього запису не буде, то чи буде такий додаток вважатись дійсним?

Ну, і також є ще один варіант консультації:

Дякую за відповідь. Але якщо цей запис ні на що не впливає, тоді чому про це йшлося у розділі “Про звільнення у 2020/2021 навчальному році від державної підсумкової атестації ” листа МОН? Додаток заповнювався у ручну. У школі всі йдуть у відпустки, нема змоги дописати у їх.

Повторю, що запис не впливає на середній бал свідоцтва.

Щодо пояснення підґрунтя для появи такого запису можна ще раз процитувати фрагмент листа з посиланням на відповідний нормативно-правовий акт:

Згідно з пунктом 9 розділу ІV Порядку проведення ДПА здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Дякую, аби це потім не зіграло злий жарт при подачі заяв в ЗВО. Уточню тоді ще за телефоном гарячої лінії.

Для того, щоб себе заспокоїти, можна завтра зателефонувати класному керівникові і все вирішити. :slightly_smiling_face:

Там така ситуація, що вона взагалі думає, що результати дпа виставлять по результатам зно. Хоча заяву на директора ніхто не писав, і в школі не повідомили про таку можливість. По ідеї повинні були зробити відповідний запис, що дпа не здавалося, но такого запису немає. Тому краще уточню за телефоном гарячої лінії. :unamused:

Слід уточнити, що результати ДПА виставляють за результатами ДПА у формі ЗНО (за шкалою 1-12), а не за результатами ЗНО. :slightly_smiling_face: Але це дрібниці.

Про можливість написати заяву про бажання складати ДПА з подальшим внесенням оцінок у додаток до свідоцтва у школі зобов’язані були повідомити.

Запис “звільнений (а)” з такої ж причини вже робили минулого року, тому дуже дивно, що для когось це стало якимось секретом. Утім, це лише мої роздуми.

Не повідомили раз вважають, що оцінку за дпа виставляють за результатами ДПА у формі ЗНО. Але наскількі я зрозумів, то цю оцінку все рівно мала б виставляти школа в додаток, але в тому випадку якщо б в учня було бажання і написана заява. Але заяви не було, тому логічно що мали б в додаток написати “звільнено” (чи як там точно, не знаю). І тепер якщо все ж прийдеться зробити цей запис, то не зрозуміло як їх виловити, бо йдуть у відпустки. :thinking: :pensive:

Ні в МОН, ні в Інфоресурс точної відповіді не дали. Говорять тількі, що запис має бути. Кабінет я створив і завантажив додаток без цього запису. На питання “чи не вплине це на вступ при подачі документів” відповіді не отримав. Запис поставити немає можливості, так як всі вчителі весь липень у відпустці. Підкажіть, будь-ласка, що робити в такій ситуації? Можливо в когось схожа проблема… :pensive:

Давайте я вам так отвечу.
Все, что интересует ПК в вашем приложении к документу - это средний балл, вычисленный из оценок, которые там уже выставлены. Они не проверяют законность, не проверяют каллиграфию, не проверяют соблюдения двух законов и пучка подзаконных актов. Просто сверяется соответствие приложения документу ПЗСО и (возможно!) проверяется вычисление среднего балла по имеющимся там оценкам. Всё! Больше ничего вуз с этим приложением не делает.
А в подавляющем большинстве случаев дальше конкретного числа среднего балла вообще дело не заходит. Идет поток пачек документов, и приложение с оценками в этом потоке - хорошо если не на последнем месте в процессе проверки :slight_smile:
Гораздо важнее сертификат ЗНО и все, что с ним связано.
И никто вам не ответил на это просто потому, что это - не важно! И это очевидно )

Так что успокойтесь и думайте о важном и хорошем. :slight_smile:

Хотілось би таке почути від офіційного представника. Але вони тільки те й роблять, що ссилаються на цей закон і говорять, що запис має бути. Хоча питання потім звучало інше. Я розумію, що він неважливий, адже дпа відмінили для всіх, і логічно, що оцінок там не буде. Просто не знаходив схожих питань, таке відчуття, що це тількі в моїй школі не робили цього запису. Або і в інших школах теж, просто ніхто не звертав на це увагу…

Дивіться, приймальна комісія жодного ЗВО не візьме на себе сміливість відмовити Вам у праві здобути вищу освіту через помилку, а точніше прогалину в Свідоцтві, яку очевидно допустила школа, а не Ви.

Проте не варто виключати й ситуації, коли Ваш додаток може ввести в ступор “дівчинку чи хлопчика”, що опрацьовуватимуть Ваші заяви і їм присвоять статус Потребує уточнення вступником.

Розумію, що наші роздуми не можуть бути гарантією, тому можете подзвонити у відділ/управління/департамент освіти вашого міста/району і описати ситуацію з посиланням на невиконання школою листа МОН. Впевнений, що за день Вам зателефонують зі школи і попросять прийти й отримати коректно заповнений додаток.

1 Симпатія

Дякую, але річ в тому, що весь липень в школі всі у відпустці, зробити цей запис ймовірно, що ніхто не зможе раніше. Телефонували керівникові, вона повідомила, що теж помітила це коли вручали атестати і запитувала в директора, чому там нічого не написано. На що директор відповіла, що бали за ДПА вони отримують за результатами ДПА у формі ЗНО. Але наскількі я зрозумів, то цю оцінку все рівно мала б виставляти школа в додаток, але в тому випадку якщо б в учня було бажання і написана заява. Але заяви не було, тому логічно, що мали б в додаток написати “звільнено” (чи як там точно, не знаю). Схиляюсь на те, що щкола не була в курсі цього закону.

Повірте, якщо Ви зробите все правильно (дієвіше написати і зареєструвати у відділі освіти письмову заяву), то ніякі відпустки директору чи заучу не завадять вийти швиденько на роботу і виправити свою помилку (помилки у додатках всіх випускників). Бо, як на мене, вони напрацювали на догану і позбавлення премії.

1 Симпатія

Буду щось вирішувати далі) після вихідних :blush:

А у Вас випадково немає прикладу як виглядає цей запис? Можливо фото атестата, конкретно того місця де потрібен запис, все інше можна вирізати. Просто хочу подивитись як він виглядає, можливо доведеться показати директору для прикладу… :thinking:

Приблизно так (тільки предметів у Вашому випадку 4 і “звільнений”):

1 Симпатія