Заміна працівника на лікарняному при зовнішньому сумісництві

Підкажіть, будь ласка, зовнішній сумісник (директор народного дому) - вчитель музичного мистецтва, тарифікований на 9 год, приймається щорічно на початку навчального року і звільняється у травні, заробітна плата нараховується за вичитані години. Чи можна йому додавати заміну за працівника на лікарняному? 41 год його вичитаних та 15 год заміни?

1 Симпатія

Максимальний обсяг погодинної оплати не може перевищувати 240 год на рік. Детальніше тут
https://www.pedrada.com.ua/article/1374-pro-sumsnitstvo-vchitelv-azi-dlya-rozumnnya

35 тижнів по 9 год - 315 год. Як тут регулюється?

Керівникам державних установ та закладів освіти, їхнім заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ та закладів (відділів, лабораторій, секторів, частин тощо) та їхнім заступникам не дозволяється працювати за сумісництвом за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Обсяг викладацької роботи, виконуваної на умовах сумісництва, тобто за межами основного робочого часу, не може перевищувати для керівників навчальних закладів чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати також половини місячної норми робочого часу, тобто як це встановлено для всіх працівників, що працюють за сумісництвом. Такою роботою для зазначених працівників в системі освіти може бути робота у позашкільних навчальних закладах, професійних, вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти тощо. Головне при цьому – щоб робота була викладацькою та виконувалась поза межами основного робочого часу.

Мова йде про зовнішнє сумісництво. Тобто основне місце праці - працівник культури - завклубом, а точніше директор народного дому. У школі він за сумісництвом. То чи правомірно крім тих 9 год, на які його тарифіковано, ще довантажувати годинами заміни тимчасово відсутніх вчителів? Цього місяця - це 15 год. Тобто, 41 год за жовтень його годин та 15 заміни?

Якщо брати норму годин на ставку, для вчителя це 18 год, то по сумісництву вона не повинна перевищувати половини норми на ставку, тобто 9 год. Якщо Ви дасте працівнику заміну, то ця норма буде перевищена з відповідними наслідками для керівника та бухгалтера.

Якби це був педагогічний працівник, який не є директором, то не було б питань зовсім - міг би замінювати. Але ж директор у цей час має бути на основній роботі, то як він може замінювати за місцем сумісництва? Проблеми з контролюючими органами непотрібні.

У нього робочий час з 15.00 до 23.00

Але бачу справді, що краще не догружати, бо потім проблем може бути більше

Щиро дякую, за роз’яснення

Відверто: не думаю, що у нього робочий день дійсно с 15 до 23, проте, якщо це дійсно так, і він надасть відповідну довідку про режим роботи, то можете залучати до замін. Ми дійсно тарифікуємо працівників-сумісників у межах 9 годин, але за потребою залучаємо до замін. Ніколи ніяких проблем не виникало. Нюанси ми розібрали вище. Сумісники теж можуть хворіти, свята бувають, карантини, т.щ. не страшно, якщо щось замінить. Ну і потім можна ж рахувати по навчальному року, а можна по календарному. :slight_smile: А якщо людина працювала до травня, потім була звільнена і прийнята у вересні, то можна рахувати 240 годин за період з вересня по грудень, а інший рік з січня по травень, а потім звільнити :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

2 Симпатії