Что делать с таким вопросом по поводу ЗНО?

Сдавала Укр мову. Результат по баллам хороший, но смущает один момент с сочинением. Смотрю баллы за него в своей карте результатов: по всем критериям сочинение оценено по максимуму, кроме последнего - лексики/стилистики. За неё мне дали 0 баллов из 4 возможных. Смотрю таблицу оценивая: 0 баллов - больше 11 ошибок по этому критерию.
Честно, я немного в недоумении. Конечно, я признаю тот факт, что украинский язык не является для меня родным с детства и, учитывая это, вполне можно было напортачить с лексикой, но не до такой же степени. При подготовке к ЗНО я писала пробные тренировочные сочинения и сдавала их на проверку - такого никогда не было.
Очень жаль, что в результатах лишь указывают баллы, но никак их не объясняют. Будто я сама должна догадаться, за какие именно ошибки мне дали 0 баллов. Единственное, из-за нехватки времени на ЗНО пришлось на свой страх и риск писать сочинение сразу в бланк, а не на черновик. Конечно, пришлось почёркать. Могли снять баллы за это? Просто, нигде не указывается, что за неаккуратность будут сниматься баллы. Или если действительно у меня так много ошибок, о которых я не подозреваю, как-то хотелось бы их узнать и успокоиться, что всё честно. Неужели я такое безграмотное животное?(
Так вот. К кому теперь обращаться с этим? Я - выпускница прошлых лет, поэтому к учителю нет возможности. Для аппеляции, вроде, не смахивает: я же не уверена в несправедливости оценивания моей работы.

1 Вподобання

Мій досвід екзаменатора підказує, що насправді 0 за критерієм 6б - це типова ситуація. Зверніть увагу на лексичні повтори в суміжних реченнях одного абзацу. Також поширеними є граматичні помилки, зокрема ті, що стосуються побудови речень.

Звичайно, наосліп важко щось конкретизувати. Якщо мова тільки про лексику-граматику-стилістику, можу подивитися на Ваше власне висловлення.

Так, дякую за допомогу! Прикріпила файли (прошу вибачення за нерозбірливий текст).

1 Вподобання

1 Вподобання

d0fbbdb885

1 Вподобання

Я не виокремлюватиму “дивні” речення (хоч їх також вистачає для винесення на береги “граматики”), а просто спробую знайти 11 лексичних чи граматичних помилок.

1-й абзац:

  1. Не дивлячись - помилка. Правильно: незважаючи або не зважаючи (залежно від структури речення).
  2. під впливом - впливають - вплив (лексичний повтор)

2-й абзац:
3. негативний - негативний (лексичний повтор)
4. політична - політиків (лексичний повтор)
5 відношення (лексична помилка)
6. представника - представника (лексичний повтор)
7. зі сторони народу (лексична помилка)

3-й абзац:
8. вони щось спільне мають (граматична помилка - хто, вони? Стереотипність?)
9. вони - вони (лексичний повтор)
10. їм заволоділа - граматична помилка (ним)
11-12 їм - він - його / її - з нею (лексичні повтори)
13. впливом - впливом (лексичний повтор)
14. закоханих - закоханості (лексичний повтор)…

Думаю, цього достатньо, хоча можна продовжувати.

2 Вподобання

Все, тепер зрозуміла. Велике дякую за допомогу! Тепер не дивно, що 0 є типовим для цього критерію. Бо дуже важко все це відслідкувати під час написання, справді. Особливо, коли часу залишається півгодини і треба писати вже хоч щось. Я навіть перечитати не встигла своє висловлювання, бо вже час закінчився. Ось що буває, коли пишеш без чернетки.:sob:

1 Вподобання

А вообще ваш вислів супер :+1:

1 Вподобання

Дякую! Але це так, “на швидку руку”. Взагалі, я могла б написати набагато краще, якби був час.:sweat_smile:

Доброго дня! Я опинилась у такій ж ситуації. Чи не могли б Ви переглянути мій твір та прокоментувати його?

Конкретизуйте, будь ласка. Йдеться лише про критерій 6б?

За критерієм 6а я отримала 2 бали, за критерієм 6б - 0 балів.

Давайте спочатку з’ясуємо все про критерій 6б.

Оскільки не все добре видно, маю два запитання. Уточніть, будь ласка, чи там справді написано “лишніми переживаннями” (останнє речення 5-го абзацу). Також важко визначити, яка остання літера у слові “можна” (перше слово 6-го абзацу) - “А” чи “О”.

Там справді написано лишніми переживаннями, цю помилку вже зрозуміла. Можна написано через а, погано видно.

Гаразд. Мінімум 11 помилок за критерієм 6б знайдено:

  1. Лишніми
  2. На постійній основі (це можна вважати стилістичною або ж лексичною помилкою).
    3-11 (лексичні повтори в суміжних реченнях одного абзацу):
    раз-раз
    москалів-москалів (не в цитаті)
    жінок - жінкою
    дитинстві - дитиною
    я - я
    я - мене
    чорна кішка - чорна кішка
    всіх - всіх
    одного - одного

Також увагу екзаменатора могли привернути фрази “Шевченко каже”, “судити все”. Є сумніви щодо останнього речення 2-го абзацу: у Вас слово “адже” є підрядним сполучником, а не підсилювальною часткою, тож “парцеляція” складнопідрядного речення - це граматична помилка.