За яким принципом формуються рейтингові списки вступників у відкритих конкурсних пропозиціях

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися.

Наприклад, абітурієнт подає 5 заяв на спеціальність 113 «прикладна математика» з відкритими конкурсними пропозиціями.

Але назви конкурсних пропозицій та освітніх програм за цією спеціальністю різні. Наприклад:

  1. Інтелектуальний аналіз даних

  2. Комп’ютерне та математичне моделювання

  3. Прикладна математика

  4. Математичне моделювання та комп’ютерна механіка

  5. Прикладне комп’ютерне та математичне моделювання

У цьому випадку:

  • абітурієнт буде приймати участь в одному конкурсі (буде один рейтинговий список за спеціальністю «Прикладна математика») і матиме шанс вступити до вузу за нижчим пріоритетом
  • абітурієнт буде приймати участь у 5 різних конкурсах (буде 5 рейтингових списків за 5 різними освітніми програмами / конкурсними пропозиціями)

Дякую.

Абітурієнт подаватиме заяви на спеціальність (113 в даному випадку). А освітні програми - це вже спеціалізації.
Якщо, наприклад, в одному виші на різних факультетах є спеціальність прикладна математика, то будуть окремі рейтингові списки - тому що це різні пропозиції. Якщо різні освітні програми на одному факультеті, то зазвичай рейтинговий список загальний - тому що студенти вже потім обирають спеціалізацію.
Але це стосується рейтингових списків по вишам. В широкому конкурсі, якщо абітурієнт подасть всі заяви на одну спеціальність (113), буде один великий рейтинговий список всіх абітурієнтів по країні на цю спеціальність. І саме найкращі абітурієнти з цього рейтингового списку і отримають рекомендації до зарахування.
Якщо подавати заяви на одну спеціальність, то по вищому пріоритету можна не пройти тільки якщо максимальна кількість бюджетних місць по цій пропозиції буде вичерпана (таке трапляється в топових університетах). Тобто прохідний бал на бюджет буде приблизно однаковий для різних вишів. Тому я б не радила всі 5 заяв подавати на одну спеціальність.

2 Вподобання

Тоже интересует этот вопрос🤔

Мы хотим подать заявы на специальность 121,125 и 123 и 123 в один университет.

123 есть просто компьютерная инженерия и 123 компьютерная инженерия искусственного интеллекта. Как в этом случае подавать заявки?

Вы будете подавать заявки на конкурсные предложения. Если будете видеть, что это 2 разных предложения, то можете подать заявку на каждое из них.
Но по широкому конкурсу эти обе заявки будут участвовать как на одну специальность. Это общий принцип, а конкретно в вашей ситуации по широкому конкурсу вы будете участвовать отдельно по 121-й специальности, а по всем остальным - по отрасли IT в общем списке (122, 123, 124, 125, 126).
А заявки просто подавайте на конкурсные предложения, которые будут представлены и которые вам нравятся)

1 Вподобання

То, что вы перечислили - это специализации. Это несколько дополнительных предметов в общем стандартном учебном плане специальности. Фактически - просто отдельная учебная группа студентов в потоке.
МОН проводит конкурс по специальностям, не по специализациям. И для МОН все ваши заявки на эти специализации - просто повторяющаяся заявка на прикладную математику.
Т.е. если вы подадите 5 заявок на разные специализации - они все будут в общем рейтинговом списке на прикладную математику. И будет один единый конкурс по всем вашим заявкам. А дальше уже, когда ваша заявка “выстрелит” уже вуз запишет вас в соответствующую учебную группу по выбранной специализации.
И надо всегда помнить - конкурс заявок на бюджет проводит МОН, а конкурс заявок на контракт - вуз. И у каждого вуза могут быть немного отличающиеся правила для конкурсов и рейтингов на контракт. Надо смотреть конкретные Правила приема конкретного вуза.

1 Вподобання