Українська мова

Коли реєструвався на ЗНО, вибрав укр. мову замість укр. мови та літератури. Поміняти не встиг, тому що сертифікати прийшли із запізненням вже після дедлайну. Проблему не вирішив, так як збирався їхати закордон. Тепер нікуди не їду, але і ЗНО не те здав. Збираюся йти на право. Чи є варіанти, або все скінчено?

Только на следующий год… лично я бы задумалась, вдруг это знак свыше…

З сертифікатом лише з української мови варіантів для вступу навіть більше, ніж з мовою і літературою. Ще залежить від того, які ви взагалі ЗНО складали. І нічого не скінчено - все тільки починається :slight_smile:

Нікого не хочу образити, але повірте, в наш час - це не дуже перспективний вибір. Наскільки я розумію, ви збиралися за кордон, а отже «йти на право» не було вашою мрією. Тому можете обрати для себе спеціальність за вашими сертифікатами.
Подивіться Умови прийому 2021, додаток 4:
https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-umov-prijomu-na-navchannya-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-v-2021-roci

3 Вподобання

Дакую за ваши відповіді)
Я складав: укр. мову; англ. мову; математику; історію та географію.
Я збираюся поступати на гуманітарну спеціальність, орієнтовану на суспільну діяльність. Але, як я розумію, туди потрібна саме укр. мова і література.

Чесно кажучи, я трохи в паніці. Чи є хоч який-небудь шанс вступити на гуманітарну спеціальність зі згаданим вище списком предметів ЗНО? Хоч яким небудь чином?

Думаю, що ні. Справа в тому, що цього року МОН встановив перелік предметів на всі спеціальності (згідно Додатка 4 Умов прийому), причому такий перелік має бути як на бюджетні, так і на небюджетні конкурсні пропозиції для вступу на бакалавра. Про це йдеться в Умовах прийому 2021, на які я давала посилання вище (розділ VII, пункт 3).
А в минулі роки виші могли на небюджетні конкурсні пропозиції встановлювати свій перелік, але на практиці це стосувалося в основному другого (профільного) предмета. Наприклад, замість математики можна було подавати історію. В цьому році університети не можуть змінювати перелік предметів, визначених МОН для вступу на бакалавра.

В будь-якому разі не треба панікувати. У вас чудовий набір предметів ЗНО, з якими можна вступити на 70-80% спеціальностей. Подивіться на цю ситуацію з іншого боку - де ви потім зможете працювати з «гуманітарним дипломом» і головне за скільки? Насправді, в країні дуже багато безробітних «гуманітарієв», які в кращому випадку працюють не за фахом.
Технічні спеціальності, на мій погляд, більш перспективні, якщо у вас нормально з математикою. Але якщо гуманітарний напрямок є вашою мрією, то боюсь, що доведеться наступного року складати мову з літературою і потім вступати. Все ж таки раджу подумати, можливо ви оберете для себе іншу спеціальність - з вашими ЗНО вибір величезний!

1 Вподобання

Можно только на технические специальности , если зно только мова и то (!!!) …там зно математика должна быть профильная!

Если он сдавал математику стандарт , то в технический вуз он также не сможет поступить

Математику профильную или стандарт? Это важно! Нужно или укр мова + литература или профильная математика , если вы сдавали укр мова и мат стандарт, то только в техникум можно :thinking:

Ну так автор темы по-моему четко написал перечень предметов ЗНО, которые он сдавал.

А значит, у него будут результаты по шкале 100-200, которые можно использовать для поступления. А математика стандарт - это не ЗНО, это ДПА. Я вообще-то знаю разницу :wink:

В техникум тоже нельзя. Потому что за математику стандарт не ставят рейтинговые баллы по шкале 100-200, а можно получить только баллы 1-12 в аттестат :slight_smile: .

1 Вподобання

Випускники поточного року, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти , мають обрати сертифікаційну роботу з Математики (поставити позначки «зарахувати як оцінку ДПА», а також «отримувати результат 100-200»). Для таких учасників як оцінку ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Вони отримають як результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту), так і за рейтинговою шкалою 100-200 балів зовнішнього незалежного оцінювання.

Автор просто указал, что сдавал математику , а как вы поняли для себя какую именно он сдавал математику ?:wink: