Підрахунок орієнтовного бала ЗНО різниться на двох джерелах одного сайту. Який вірний?

Математика написана на 33 тестових бала.

На цій сторінці движок вважає кількість балів 33 - 157 (нібито по 2020 рік) : ЗНО-2021: як розрахувати бал з математики – Освіта.UA

А по таблиці 2020 року 33 - 160. Ось лінк на таблицю 2020 року: http://osvita.ua/doc/files/news/750/75065/Matematyka-SHkala-100-200_ZNO_2020.pdf

Відмінність в 3 бали за 200 бальною шкалою - це досить значний психологічний ефект зараз, а під час вступу - це може стати і зовсім “рубіконом” між бюджетом і контрактом.

Ваша правильна оцінка буде визначатися УЦОЯО не за движками і таблицями з цього сайту. Краще орієнтуватися на таблиці УЦОЯО. Напередодні наступного ЗНО з української мови та літератури підкину ще інформації для пожвавлення Вашого психологічного ефекту :exploding_head:.

Наприклад, ось тут Українська мова і література. Результати ЗНО 2019 року – Освіта.UA тестовий бал “51” з української мови та літератури за 2019 рік переведено у “147” балів рейтингової оцінки. А ось тут Українська мова та література. Результати ЗНО 2020 року – Освіта.UA той же тестовий бал “51” з української мови та літератури за 2020 рік вже переводиться у “142” балів рейтингової оцінки. Тобто відповівши правильно на однакову кількість питань ЗНО ви отримаєте (в наведеному прикладі) + або - “5” балів рейтингової оцінки, оскільки змінилась кількість учасників, яких (не)включили у рейтинг.

А мінус “5” балів для при обрахунку конкурсного бала при вступі на бюджет для більшості спеціальностей це вже не рубікон, а прірва.

1 Вподобання

Рейтингові бали за шкалою 100-200 встановлюються кожного року. Вони залежать не тільки від кількості правильних відповідей, але й від кількості учасників, від порогового бала «склав/не склав», а також від того, скільки учасників написали краще вас - це основне, тому і бал називається рейтинговим.
На даний час роботи не перевірені і не варто намагатися вирахувати свої бали ЗНО, орієнтуючись на попередні роки - це буде дуже не точно, тому що немає вищевказаної інформації.

До того ж, ви не враховуєте того, що декілька минулих років максимальна кількість тестових балів з математики була 62, а цього року - 67. Це також вплине на бали ЗНО за шкалою 100-200. Якщо раніше за 62 тестових бала ставили 200 балів ЗНО, то зараз за 62 вже 200 не буде (хіба, якщо жоден учасник більше ніж 62 не отримає, але це малоймовірно). Аналогічно, може відрізнятися і рейтинговий бал при 33 тестових, коли максимум становить 62 або 67 балів.
Ваші бали будуть в особистому кабінеті - в останній день від заявлених термінів, зазвичай вночі)) Таблиця від УЦОЯО з‘явиться потім, орієнтовно опівдні. І це будуть вже точні дані.

2 Вподобання

це зрозуміло. просто обидва підрахунку, про які я згадав вище, посилалися на один і той же рік: 2020. тому я і помітив невідповідність. і ці обидва підрахунку в межах одного джерела (сайту)

Андрій, ви розумний і допитливий хлопець. Насправді. І я б вам рекомендувала всю офіційну інформацію дізнаватися з офіційних джерел, а саме: на етапі складання ЗНО - це сайт УЦОЯО. Якщо його як слід «потрусити» і всюди там потицяти)), дізнаєтесь багато цікавого, зокрема є аналітика, статистика, звіти, таблиці і таке інше (що може бути цікавим). А всі інші сайти - ну так, для інформації, і то … таке.

1 Вподобання

На цьому сайті, на жаль, трапляються і більш суттєві помилки. Приклади наводив тут Галузевий коефіцієнт, першочергове зарахування - #7 від LEXXX