Який пороговий бал зно2021 математика, вже щось відомо?

Средний имелось в виду уровень сдачи, не высокий, а средний. Просто услышала что говорили что если сдаётся язык и литература значит участник сможет подавать везде, вот и возник в голове вопрос какой же балл участник сможет подавать везде. Если будет 2 оценки, значит частник сможет брать любую из них куда посчитает нужным?

Это мы скоро узнаем - когда сайт запустят. :slight_smile:

Навіть не тіште себе такою ілюзією. Переконаний на 99,9%, що такого вибору не буде. Подумайте самі. Для чого тоді Вам пришлють окрему оцінку за мову? Правильно. Для того щоб подати оцінку за мову там де вимагають оцінку за мову. А якщо Ви захочете також подати заяву на освітню пропозицію, де вимагають оцінку за мову та літературу, Вам потрібно буде подати “спільну” оцінку за мову і літературу.

Якби був вибір предмету мова/мова та література, то це було б зазначено в Умовах прийому. Так, як це зазначено для третього предмету ЗНО.

син вступатиме до вузу на інженерну спеціальність і в численних онлайн зустрічах глави приймальної комісії вузу з абітурьентами не раз зазначалося, що на інженерну спеціальність підходять обидва сертифіката: мова і література разом і тільки мова.

1 Вподобання

А ви впевнені, що мова йшла саме про сертифікати ЗНО, а не про предмети ЗНО? Зараз величезна плутанина у термінах. Як у абітурієнтів і їх батьків так і в дотичних до вступної/випускної кампанії освітян.

Теж так думаю.
В Умовах прийому 2021 (Додаток 4, пункт 3 - після таблиці з переліком предметів) так і написано:
Замість результатів ЗНО з української мови можуть використовуватись результати ЗНО з української мови і літератури.
І думаю, це стосується не лише випускників минулих років, адже Умови прийому однакові для всіх. З іншого боку, тест з мови і літератури вважається складнішим і на мій погляд, було б справедливо, якщо б дали можливість обрати кращу оцінку (на спеціальності, де потрібна лише мова). До того ж, це не профільний предмет.
В будь-якому разі, з початком вступної кампанії будуть ще роз‘яснення від МОН. Я навіть не маю сумніву, що такі ситуації будуть не поодинокими - коли за тест з мови і літератури бали будуть вищими, ніж окремо за мову, і абітурієнти на технічні спеціальності звісно ж захочуть подати кращу оцінку :slight_smile:

3 Вподобання

Дякую за цитату. Дивне звичайно формування норми. Кому воно адресовано? ЗВО, який може його врахувати або не врахувати в своїх правилах чи абітурієнту? Якому абітурієнту, (ймовірно минулих років у яких не було можливості складати ЗНО з української мови чи майбутніх років у яких буде можливість за два роки скласти окреме ЗНО з мови та з мови і літератури)?

Одним реченням - це використання правових конструкцій оціночного характеру, які допускають суб’єктивне трактування правових норм.

Як на мою суб’єктивну думку, то це означає, що у тих учасників ЗНО, які складали ЗНО з української мови та літератури не буде окремої оцінки за мову. І вони просто замість оцінки за мову прикріплять оцінку за мову та літературу. Отже і вибору кращої оцінки не буде.

1 Вподобання

В тому то і справа, що такі учасники отримають дві оцінки: за мову і літературу і окремо за мову. І вважається, що вони склали обидва тести. Ну і за ДПА третя оцінка. Це вже точна інформація і на сайті УЦОЯО було офіційне відео роз’яснення, ще коли починалася реєстрація на ЗНО.
Можливість обирати оцінку, на мою суб‘єктивну думку, випливає із того пункту 3 Додатка 4. Але, дійсно, формулювання якесь не чітке. І в Правилах прийому декількох вишів, які я дивилася для прикладу, також є таке формулювання (такою ж фразою)). Що МОН мало на увазі, скоро дізнаємося. Адже вони такі «хитруни», що можуть роз‘яснити як завгодно :slight_smile: .

1 Вподобання

Я так поняла, что язык и литературу можно подавать на специальности, где только язык (инженерные), с сертификатами прошлых лет. А в этом году может стать невозможным подать этот общий сертификат, где нужен только язык, так как автоматически для сдающих язык и литературу появляется отдельный результат только по языку . ВУЗы сами не знают, это первый год - посмотрим.

1 Вподобання

Але ж з іншої сторони, як така справедливість буде сприйнята тими іншими абітурієнтами, які повелися на МОНівський перелік предметів і свідомо обрали ЗНО лише з мови. Виходить, що вони через це зменшили свої можливості для вибору кращої оцінки. А перші завдяки цій “справедливості” обійдуть за балами довірливих абітурієнтів.

1 Вподобання

Нет. Те, кто сдавали язык и литературу “распылились” и получили только по языку меньший результат. А, если готовиться только к языку - проблем нет. По-моему, невозможно получить балл выше за язык и литературу, чем только за язык.

я так понимаю, что тесты зно по языку и языку+литературе были одинаковыми в “языковой части”. а “литературную часть” выполняли только те, кто заявился на язык+литература. поэтому я вполне допускаю, что при условии безукоризненного выполнения “литературной части” тестовых заданий, возможно “вытянуть” всю тестовую работу с лучшим результатом, чем просто сдавая тесты по языку. ну и наоборот.

поэтому, если у сдавших язык+литературу действительно будут раздельные баллы только за язык и за язык+литературу, то справедливо, чтобы они могли использовать при поступлении на инженерные специальности (к примеру) только баллы за язык

1 Вподобання

Щоправда з цього коментаря так чітко і не зрозуміло чи можна на “технічні” спеціальності подавати бал отриманий за мову та літературу.
Єдиний натяк на користь моєї версії про неможливість це робити ось цей кусочок:

Кожен із цих результатів учасник тестування зможе використовувати під час вступної кампанії залежно від умов прийому до закладу вищої освіти.

Проте і це не пряма цитата заступника очільника УЦОЯО.

1 Вподобання

Упс, но тогда это не честно в сравнении с тем, кто сдавал ЗНО в 2018 году - у них балы выше.
Из-за такого подхода реально теряются баллы у тех, кто сдавал в этом году, увы…
То есть те за прошлые года - сдали лучше С ЛИТЕРАТУРОЙ и им не учитывают одну мову (или требуется автоматический перерасчет, чего ясное дело не будет)

Згоден, тут є широке поле для дискусій щодо чесності/нечесності. Проте не факт, що всі, хто складав українську мову й літературу в 2018 році, краще виконали тести саме з української літератури. Та й завдання щороку різні. Таким чином, про нечесність можна говорити з приводу сертифікатів різних років з усіх предметів.