За ким перевага?

Працюю у школі 10 років вчителем початкових класів з неповним тижневим навантаженням. Освіта вища. Спеціальність- вчитель початкових класів та англійської мови та літератури. За час роботи читала такі предмети: англійська мова, основи здоров’я, інформатика, природознавство, дизайн і технології, образотворче мистецтво, курс за вибором-фінансова грамотність, була керівником гуртка. У 2019 році успішно пройшла першу пілотну сертифікацію вчителів початкових класів та є експертом з вивчення практичного досвіду учасників сертифікації. Присвоєна I категорія. Чи маю я переваги отримати класне керівництво у 1 класі НУШ, чи переваги за вчителькою, яка випускає 4 клас і отримує пенсію по віку (вища категорія, звання старшого вчителя, стаж 40 років).

Якщо у всителя-пенсіонера закінчується контракт, то він може бути продовжений лише у випадку вакансії, тобто коли всі основні працівники забезпечені роботою та навантаженням. Так побудований закон. Ви можете написати заяву: у зв’язку із закінченням контракту Іванової В.П. прошу призначити мене на посаду вчителя початкових класів з повним навантаженням та класоводом 1 класу

Вчителька досягла пенсійного віку і отримує пенсію з грудня 2020 року (60 років) і ще контракт не заключала, проте має бажання продовжувати працювати. Директор стверджує, що він не може їй забезпечити менше повного навантаження. На мою заяву надати мені класне керівництво у 1 класі директор відповів “вакансії відсутні”.

Ситуація міняється, директор правий. Змінити тут не вийде нічого. Сертифікація тут не допоможе. Спробуйте знайти щось позитивне навіть в цій ситуації

Вдячна за роз’яснення.

Чи правомірно директор забезпечує мене 6-ти годинним тижн. навант.( I-категорія), а двох вчительок ( II-категорія), які прийняті пізніше за мене забезпечує 7 і 10 год.тижн.навант.