Скасування ДПА в 2021. Ряд питань

У зв’язку із загальним скасуванням ДПА в 2021 році для тих, хто вступає до ВНЗ на базі ПЗСО, немає необхідності здавати 4 предмета для ДПА. Особливо, якщо річні шкільні оцінки з предметів, які підуть в “атестат”, високі і повністю влаштовують. Досить сконцентруватися на підготовці 3 предметів, необхідних для вступу до ВНЗ і здавати ЗНО з цих предметів.

Звідси є питання.

Наскільки може знизити середній бал атестата з відповідного предмета невдало пройдений тест ДПА? Чи його вплив не великий?

Вже пройшла реєстрація на предмети ЗНО / ДПА. Як змінити реєстрацію, якщо є бажання відмовитися від оцінювання з ДПА та залишити тільки ЗНО?

Невдало складене ДПА може дещо знизити середній бал атестата (ну максимум на 0,1), а може і не знизити взагалі. Тому що середній бал округлюється до десятих і декілька балів однієї чи двох оцінок на фоні 23-26 оцінок матимуть дуже незначний вплив.
До того ж, в багатьох вишах середній бал атестата не враховується в конкурсний бал взагалі, тобто має коефіцієнт 0.
Може вплинути на медаль. Це якщо вас планували нагородити, а ви, наприклад, отримали 8 за ДПА.

Зараз вже не можна вносити зміни до реєстраційних даних на ЗНО. Але якщо є бажання відмовитися, то в школі напишите потім відповідну заяву (про відмову або про бажання складати ДПА). А на ЗНО підете і отримаєте бали для вступу.

2 Вподобання

Писати заяву в школу потрібно тим, хто хоче виявити бажання складати ДПА. Прийнятий закон про звільнення від ДПА не передбачає необхідності додатково виявляти бажання не складати ДПА. Принаймні так було минулого року. Хоча деякі “грамотні” директори шкіл чи класні керівники вимагали заяви у тому і тому випадках. Але тоді був цейтнот, а роз’яснення МОН вийшли із запізненням. Зараз часу для зняття цього та інших питань незрівнянно більше.

1 Вподобання

Таким чином, якщо не написав ДОДАТКОВУ заяву на те, щоб бали ДПА враховувати в “атестаті”, то апріорі вони туди не потраплять? Я вірно Вас зрозумів?

1 Вподобання

Звичайно. Саме про це Закон.

1 Вподобання

На жаль все відбувається навпаки.
Сьогодні в школі збирають заяви від тих, хто НЕ БАЖАЄ ОЦІНЮВАННЯ З ДПА.

Таким чином, якщо не відмовитися від оцінювання, то школа трактує ситуацію таким чином, що початкова заява залишається в силі і результат ДПА буде вказано в атестаті.

СЗОШ №22, м.Миколаїв

  1. Станом на цю годину Закон про звільнення від ДПА не набув чинності, бо ще не підписаний Президентом. Тому, навіть теоретично, ніхто не може писати заяву сьогоднішнім числом про звільнення, бо формально ще всі зобов’язанні здавати ДПА. 2. Ви правильно написати: “школа трактує”. Минулого року деякі школи так само трактували до виходу Роз’яснень МОН, де зазначено, що зави пишуть ті, хто попри звільнення парламентом, все ж хоче складати ДПА. Тобто вони мають виявити бажання.3. Не розумію про, що мають писати заяву решта випускників? Що вони мають написати після слова “Заява”? “Прошу звільнити мене від ДПА”? Ну це ж бред, бо випускники ВЖЕ ЗВІЛЬНЕНІ (після набуття чинності законом) без всіляких заяв-прохань. Та й сутність заяви-прохання передбачає, що прохання можуть не задовольнити.
1 Вподобання

Керівникам закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано виявити випускників, які бажають пройти ДПА. Для цього рекомендовано у найкоротші терміни отримати заяву-підтвердження бажання пройти ДПА у закладі освіти чи у формі ЗНО.

але це було роз’яснення у 2020 році !

Ну звісно 2020 року. Цього року ще не може бути ніяких офіційних Роз’яснень, бо Закон ще не набув чинності. Проте зверніть увагу ваших вчителів, що закон попереднього і цього року маєже близнюки, тому Роз’яснення МОН ймовірно будуть схожими.

2 Вподобання

Я так розумію, що школа не займається самодіяльністю і просто виконує вказівки вищестоящих бюрократів з місцевих органів освіти

По різному буває. Але такі вказівки районо/гороно і т.п. станом на сьогоднішній ранок є безпідставною самодіяльністю.

1 Вподобання

Сьогодні Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до Розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року). Про внесення змін до розділу... | від 13.04.2021 № 1378-IX

1 Вподобання

А ось і свіже роз’яснення… Випускники шкіл звільняються від ДПА у 2020/2021 н.р., але зберігають право пройти її за власним бажанням – роз’яснення МОН | Міністерство освіти і науки України

1 Вподобання