Атестація без педосвіти

Вчитель прийнятий на роботу у 2009 році на посаду вчителя географії. Має вищу освіту з кваліфікацією “Інженер .Землевпорядник”. У 2016 році проатестовано “спеціаліст І категорії” з умовою здобуття педагогічної освіти.Чергова атестація- умова не виконана.Які рішення має прийняти атестаційна комісія?

1 Вподобання

По логіці повинні вирахувати гроші отримані за категорію ща останні 5 років і проатестувати як робітника з категорією “спеціаліст” на “спеціаліст 2/1 категорії” якщо відповідає вимогам.

Ви не могли його атестувати з такою умовою.
Разом з тим відповідно р.3.26 Типового положення про атестацію, якщо він систематично проходить підвищення кваліфікації, його можна атестувати на категорії.

3 Вподобання

Пункт 3.26. стосується працівників, які були прийняті на посади до прийняття Закону “Про освіту” 1999 року.

Логіка хороша) але не гуманна. Вчитель і так вважає, що адміністрація упереджено відноситься, хоча все навпаки. За 5 років не виявив бажання здобути педагогічну освіту, стверджує, що достатньо здобутої раніше.Дякую.

1 Вподобання
  1. Пункт 3.26. стосується всіх без виключення педагогічних працівників. Ваші слова з цього приводу - вигадка.
  2. Згідно Закону України , Про освіту’’, ,Про повну загальну середню освіту’’ педагогічним працівником може бути особа необов’язково з педагогічною освітою. І згідно цих Законів педагогічний працівник, який не має педагогічної освіти може працювати і атестуватися на категорії згідно чинного Типового положення про атестацію.
3 Вподобання

По логіці з працівника ніхто не має права і не буде нічого вираховувати. Лише тої умови в атестаційному листі писати не варто було.

1 Вподобання

Тоді як бути з пунктом 4.1.? Порушувати?

Чому порушувати? Пункт 3.26. доповнює те, чого нема в інших пунктах.

1 Вподобання

Мушу заперечити. МОН роз‘яснення чіткі надає стосовно застосування заперечливих пунктів. Якщо педагог прийнятий до встановлення законів про освіту, про дошкільну освіту, про професійну освіту , то дієві пукии 4.10 та 3.26. А якщо брати до уваги закони 2017, 2020 рр. то уже слід все розуміти під професійним стандартом вчителя, де чіткі вказівки щодо фахової освіти.

Заперечити можете. Але атестувати працівника треба згідно чинного Типового положення про атестацію. І тут воно на стороні працівника, а не здогадок. МОН якраз і дає роз’яснення, що працівники за аналогією з вашим, атестуються згідно п.3.26. Поцікавтеся. Успіхів!

2 Вподобання

Маю диплом бакалавра(фіз. вих.) Чи можу здобути магістра за спец. “Менежмент освітньої діяльності” і атестуватися на вищу (іншу) категорію ,маю 11 тар. Розряд старший вчитель 22 роки стажу? Дякую

Якби ви здобули освіту магістра по спеціальності, то могли б відразу атестуватися на вищу категорію за п.4.8 Типового положення про атестацію. А так вас треба атестувати за п.3.26 і спочатку ІІ, потім на І…

2 Вподобання

Підкажіть, якщо людина попрацювала в школі 1, 5 року ( вчитель фізичної культури), не маючи фахової педагогічної освіти ( згідно ст. 58 нового закону про освіту, магістр права) , пройшла курси підвищення кваліфікації при ІППО з предмета, що викладає ( 72год. +30 год) , то його можна атестувати згідно п.3.26. Типового положення 2010? на яку категорію? і головне КОЛИ? , бо нове Положення тільки в стадії обговорення ( а згідно нього можна було б атестувати і цього року?! чи не так?

Цьогоріч атестація однозначно відбувається за старим положенням. Тому атестувати такого працівника цьогоріч немає можливості: відсутність 2 років стажу.

2 Вподобання

Це зрозуміло,за старим його треба атестувати у 2023році. А як зробити правильно в цій ситуації? ?Чекати нове Положення і атестувати на спеціаліста, чи на ІІ категорію?Але чи буде воно зареєстроване до того часу???

Положення буде прийнято орієнтовно в березні. Але атестувати по ньому будуть вже в новому навчальному році.
Дочекатися положення і за можливості атестувати в наступному році. До речі, треба буде писати заяву на позачергову атестацію.
Тексту положення не знаю. Воно відрізняється від пооєкту - це я знаю точно.

2 Вподобання

Я правильно розумію- зараз ніяких дій з боку адміністрації ( чи то АК) , вчитель же проходить і далі курси, "збирає " необхідні 150 год. і на наступний рік пише заяву про позачергову атестацію на “спеціаліста” ?

Якщо при прийнятті на роботу керівник встановив працівнику 11 тарифний розряд, то він вже спеціаліст. Отже, в наступному році працівника можна атестувати на другу категорію.

2 Вподобання

Щодо кількості годин курсів. В наступному році на момент атестації у вителя буде стаж 2,5 років. Отже, максимум, що він повинен мати - це 90 год.

1 Вподобання