Атестація без педосвіти

Вчитель прийнятий на роботу у 2009 році на посаду вчителя географії. Має вищу освіту з кваліфікацією “Інженер .Землевпорядник”. У 2016 році проатестовано “спеціаліст І категорії” з умовою здобуття педагогічної освіти.Чергова атестація- умова не виконана.Які рішення має прийняти атестаційна комісія?

По логіці повинні вирахувати гроші отримані за категорію ща останні 5 років і проатестувати як робітника з категорією “спеціаліст” на “спеціаліст 2/1 категорії” якщо відповідає вимогам.

Ви не могли його атестувати з такою умовою.
Разом з тим відповідно р.3.26 Типового положення про атестацію, якщо він систематично проходить підвищення кваліфікації, його можна атестувати на категорії.

1 Симпатія

Пункт 3.26. стосується працівників, які були прийняті на посади до прийняття Закону “Про освіту” 1999 року.

Логіка хороша) але не гуманна. Вчитель і так вважає, що адміністрація упереджено відноситься, хоча все навпаки. За 5 років не виявив бажання здобути педагогічну освіту, стверджує, що достатньо здобутої раніше.Дякую.

  1. Пункт 3.26. стосується всіх без виключення педагогічних працівників. Ваші слова з цього приводу - вигадка.
  2. Згідно Закону України , Про освіту’’, ,Про повну загальну середню освіту’’ педагогічним працівником може бути особа необов’язково з педагогічною освітою. І згідно цих Законів педагогічний працівник, який не має педагогічної освіти може працювати і атестуватися на категорії згідно чинного Типового положення про атестацію.

По логіці з працівника ніхто не має права і не буде нічого вираховувати. Лише тої умови в атестаційному листі писати не варто було.

Тоді як бути з пунктом 4.1.? Порушувати?

Чому порушувати? Пункт 3.26. доповнює те, чого нема в інших пунктах.

Мушу заперечити. МОН роз‘яснення чіткі надає стосовно застосування заперечливих пунктів. Якщо педагог прийнятий до встановлення законів про освіту, про дошкільну освіту, про професійну освіту , то дієві пукии 4.10 та 3.26. А якщо брати до уваги закони 2017, 2020 рр. то уже слід все розуміти під професійним стандартом вчителя, де чіткі вказівки щодо фахової освіти.

Заперечити можете. Але атестувати працівника треба згідно чинного Типового положення про атестацію. І тут воно на стороні працівника, а не здогадок. МОН якраз і дає роз’яснення, що працівники за аналогією з вашим, атестуються згідно п.3.26. Поцікавтеся. Успіхів!

Маю диплом бакалавра(фіз. вих.) Чи можу здобути магістра за спец. “Менежмент освітньої діяльності” і атестуватися на вищу (іншу) категорію ,маю 11 тар. Розряд старший вчитель 22 роки стажу? Дякую

Якби ви здобули освіту магістра по спеціальності, то могли б відразу атестуватися на вищу категорію за п.4.8 Типового положення про атестацію. А так вас треба атестувати за п.3.26 і спочатку ІІ, потім на І…