Атестація педагогічних працівників, бібліотекаря

Доброго дня!

  1. Які записи повинні бути в атестаційному листі педагогічного працівника про підвищення кваліфікації протягом 5 років ?
  2. Яким має бути рішення атестаційної комісії І рівня щодо атестації шкільного бібліотекаря, якщо попередньою атестаційною комісією йому присвоєно І категорію?
  1. Номер, дата видачі свідоцтва/сертифіката, ким виданий.
  2. Атестаційна комісія не могла і не мала права бібліотекарю присвоювати якусь категорію.
    Бібліотекар атестується лише на відповідність займаній посаді.

Щодо сертифікатів (свідоцтв) про підвищення кваліфікації, то там ще варто вказати спеціальність/спеціальності, з якої/яких пройдено курси.

Щодо бібліотекаря, то, здається, тут, на форумі, я бачив посилання на лист Мінмолодьспорту N 1/12-5765 від 24.10.2011, в якому детально все розтлумачено.

Категорії встановлюють, але це робить точно не АК. Там все просто - відповідає/ не відповідає займаній посаді або відповідає за виконання певних умов.
Щодо курсів, то є такі, і таких зараз багато, в яких спеціальність не вказується, курси для всіх категорій педагогічних працівників

  1. А якщо у педагога багато сертифікатів пройдених курсів за вибором при ОІППО за темами, а ще на різних освітніх платформах, визнаних педрадою?
  2. Що робити цьогорічній атестаційній комісії щодо атестації бібліотекаря? Якщо атестаційна комісія І рівня не мала права атестувати на присвоєння категорії, то вона не має права й знімати вже присвоєну категорію (присвоювалася категорія в іншому ЗЗСО)?
  1. Пишіть, скільки поміститься.
  2. Категорія встановлюється роботодавцем. Треба привести документи у відповідність. Атестувати на відповідність займаній посаді.

Працюю в дитячому садку 13 років .Маю дві вищі освіти педагогічні .10р.займала посаду практичного психолога і отримала l категорію .
3 роки працюю вихователем. Під час атестації мене проатестували на другу категорію .Чи можливе таке ,щоб мені могли залишити раніше присвоєну l категорію…Дякую…

Доброго дня ! У 2018 була атестація я отримала “Спеціаліст l категорії” практичного психолога у дитячому садку .У тому ж році я закінчила ВНЗ Дошкільна освіта і працюю до сьогодні .Категорія зберігалася протягом трьох років .І цього року кілька днів назад була атестація і мені дали нижчу категорію “Спеціаліст l l категорії " Чи можливо ,щоб мені залишили раніше присвоєну категорію,” Спеціаліст l категорії? Мені казали ,що переходячи з посади психолога на вихователя потрібно починати з нижчої категорії.Хотіла знати Вашу думку наперед, дуже дякую Вам…

Працюю в дитячому садку 13 років .Маю дві вищі освіти педагогічні .10р.займала посаду практичного психолога і отримала l категорію .
3 роки працюю вихователем. Під час атестації мене проатестували на другу категорію .Чи можливе таке ,щоб мені могли залишити раніше присвоєну l категорію…Дякую…

Доброго дня ! У 2018 була атестація я отримала “Спеціаліст l категорії” практичного психолога у дитячому садку .У тому ж році я закінчила ВНЗ Дошкільна освіта і працюю до сьогодні .Категорія зберігалася протягом трьох років .І цього року кілька днів назад була атестація і мені дали нижчу категорію “Спеціаліст l l категорії " Чи можливо ,щоб мені залишили раніше присвоєну категорію,” Спеціаліст l категорії? Мені казали ,що переходячи з посади психолога на вихователя потрібно починати з нижчої категорії.Хотіла знати Вашу думку наперед, дуже дякую Вам…

Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 р. № 930 установлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії та педагогічні звання до наступної атестації.

Тому у випадку, коли педагогічний працівник переходив з однієї педагогічної посади на іншу в тому самому навчальному закладі або ж переходив до іншого навчального закладу, за ним до наступної атестації має зберігатися кваліфікаційна категорія, присвоєна за наслідками попередньої атестації.

Наприклад, при переході з посади практичного психолога ЗСО, якого було атестовано на першу категорію, на посаду вихователя ЗДО, має зберігатися до наступної атестації кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії», присвоєна за наслідками попередньої атестації. Під час наступної чергової атестації атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії», яку працівник мав за результатами попередньої атестації. Також може бути прийнято рішення про зниження кваліфікаційної категорії, якщо працівник не будете відповідати вимогам, встановленим для присвоєння цієї кваліфікаційної категорії. Головним критерієм при цьому має бути відповідність працівника вимогам, встановленим пунктами 4.3. - 4.6. Типового положення.
Тому залишити вам першу категорію - це абсолютно правомірне і правильне рішення було б.

Дуже гарно дякую Вам за інформацію.В даний час ,як мені правильно поступити?Я можу подавати на апеляційну скаргу?

Так, ви можете подати апеляцію до комісії ІІ рівня. Це треба зробити не пізніш, ніж в десятиденний термін після засідання АК І рівня