Інструкція з діловодства

Доброго дня! Зараз багато поширюють роз’яснення МОН щодо типової інструкції з діловодства. Я не зовсім розумію. Школа зараз сама складає інструкцію з діловодства. Школа сама має прописати чи є в школі, наприклад, методоб’єднання чи немає, які мають бути календарні плани, чи є виховні плани? Хто має складати ту інструкцію і як? Яким документом керуватися?

Складати самим на основі Типової. Але без фанатизму, не порушуючи педагогічної свободи вчителя. Зокрема про календарні плани. Їх написання не вимагає якогось зразка і оформлення, а отже і заклад не може цього вимагати. Так само конспекти. Вони можуть бути в будь-якій формі і на будь-якому носії. Щодо методоб’єднань, то заклад приймає рішення про доцільність їх функціонування в закладі. Варто зазначити, що ЗУ “Про загальну середню освіту” не вимагає обов’язкового створення методоб’єднань в закладі освіти.

1 Вподобання

А як тоді щодо погодження календарних плнів. Раніше було “ЗАТВЕРДЖЕНО”, “ПОГОДЖЕНО”, “Розглянуто на засіданні МО”. Зараз це все непотрібно? Чи це встановлюється інструкцією з діловодства навчального закладу? Чи є щось окреме?

Варто добирати слова для вираження своєї думки. Якщо подібні висловлювання продовжаться, Ви назавжди покинете цей форум.

Зараз потрібне лише погодження календарного планування заступником на відповідність програмі. Ніяких розглянуто і затверджено. Типова інструкція з діловодства не містить вимог затвердження і розглядання на мо. Ви не можете перевищити повноваження своєю інструкцією норми Типової інструкції.

1 Вподобання

Дякую за допомогу! Самому дуже важко розібратися з кучею нових документів.

Будь ласка!. Просто простіше відностесь до цієї купи паперотворчості. Не вимагається, не обов’язково - чудово! Всім менше клопотів, головне, щоб робота давала результат.

1 Вподобання

Я розумію. Але хочеться трохи розібртися, щоб розуміти що і як. Ми якраз склдаємо інструкцію з діловодства для свого навчального закладу, то хочеться вже зробити нормально.

1 Вподобання

Я думаю, що адмінам вже варто прибрати вас з цього форуму. Можливо, ваші дописи і прийнятні на інших форумах, але тут вони явно зайві.

1 Вподобання

Дивіться попередню відповідь.

Я не ображуюся. І незнаю, що вам сказати. Мабуть тут можна дуже довго говорити хто правий, а хто винен. Але суті це не змінить. Тут мені згадується анекдот. Коли чоловік каже - “щойно помирився з сусідами, а тут знов вибори.”

а при чому ту правий-неправий? я констатую факт як ваші пости звучать. а ви знов оправдуєтесь