Чи дозволяється виставляти фото учнів на сайті школи?

Чи можна розміщувати фотографії учнів школи на шкільному сайті? В яких випадках потрібен дозвіл батьків на фото відео зйомку учнів у школі?

У всіх випадках, коли фото стає надбанням інтернету.

Дякую! Підскажіть будь- ласка яким нормативним документом це регламентується

Спитали у больного здров"я. Вчителі не знаються на законах. а якщо і знають, то вважають, що то не їхня справа вам показувати шлях до них.
Цивільний кодекс. статті 307 та 308

Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок

  1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

  2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов’язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.

  3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Ви можете виставити фото, де у всіх на фото замазане обличчя. бувають такі випадки, коли просто достатньо показати сам захід і наявність людей на ньому, а ідентифікувати самих людей по обличчю не важливо або не дозволено.
почитайте ще цю статтю для формування загального уявлення по темі. https://imi.org.ua/articles/fotohrafii-ditey-publikuvaty-chy-ni-i62
а так гугл вам у поміч. мій запит до гуглу був “дозвіл на публікацію фото”. от те що хочете знати, то гугл і питайте. більше толку буде.

ви можете самі соба зарадити, запитавши у гугла.

Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах

  1. Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті- за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу.

Згода, яку дала фізична особа, зображена на фотографії, іншому художньому творі, може бути після її смерті відкликана особами, визначеними частиною четвертою статті 303 цього Кодексу. Витрати особи, яка здійснювала публічний показ, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору, відшкодовуються цими особами.

  1. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті- її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов’язаних із цим збитків.

  1. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Я трохи не по темі. Але спитаю тут. Чи мають право учні школи чегрувати в їдальні? Чи це заборонено?

Ми відмовились від чергування учнів в їдальні в 2006 році виходячи з наступного:

  • відволікання учнів від освітнього процесу заборонено;

  • учні не мають санітарних книжок, відслідкувати дотримання ними санітарних норм не можливо;

  • на працівників їдальні покладено відповідальність за забезпечення харчування учнів, тож кожен має займатися своєю справою.
    Ось так у нас в їдальні.
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2831033586926716&id=100000603088191

3 Симпатії