Присвоєння педагогічного звання "старший учитель" через рік після вищої категорії

Ситуація така.
Минулого року учителю було присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”. Цього (наступного) року директор подав подання до атестаційної комісії про присвоєння цьому ж учителю педагогічного звання “старший учитель”, враховуючи фактичні здобутки педагога.
Чи можливо це?

Якщо “так”, то чергову атестацію рахуємо від попереднього чи поточного року?

Це можливо і терміни тут ні до чого. Присвоєння звання не вимагає дотримання якихось термінів при позачерговій атестації на присвоєння звання

1 Симпатія

Яким документом можна керуватися ?

Я атестувалася в 2020році на присвоєння категорії “спеціаліст першої категорії”.В 2021 році подали заяву на присвоєння звання “старший учитель”.Чи правомірно це?не можу знайти документ,який це дозволяє або забороняє.Допоможіть ,будь ласка.Щиро дякую.

Типове положення про атестацію. В ньому не вимагається дотримання жодних термінів при присвоєння звання на відміну від позачергової атестації з метою підвищення кваліфікаційної категорії, де передбачено дотримуватися дворічного терміну для позачергової атестації.

А який документ говорить про те,що присвоєння звання -це не атестація?

Що ви не зрозуміли? Присвоєння звання - це атестація.

якщо присвоєння звання-атестація,а позачергова атестація не раніше,ніж через два роки…висновок:через рік після попередньої атестації не може комісія присвоїти звання?

Висновок неправильний. Бо йдеться про позачергову атестацію з метою підвищення кваліфікаційної категорії, де треба дотриматися дворічного терміну. До присвоєння звання такої вимоги немає, не існує, розумієте?
Прочитайте п.1.9. Типового положення про атестацію.

До речі, на присвоєння звання заяву не подають, керівник, педрада чи орган управління освітою подає до АК подання про присвоєння педагогічного звання до 10 жовтня.

На присвоєння звання “Старший вчитель” враховуються досягнення за 5 останніх років чи обмежень у часі немає і враховується досвід роботи і досягнення за період роботи? Дякую

Бажано за останні 5 років.

Добрий вечір. А як в такому разі писати рішення АК І рівня (школа): порушити клопотання перед АК ІІ рівня про відповідність кв.кат. спеціаліст вищої категорії та присвоєння звання чи просто порушити клопотання про присвоєння звання?
Моя ситуація: Людина атестується на наступник рік за поданням відділу освіти про присвоєння звання.

Дякую)

Відповідність займаній посаді, клопотання про підтвердження наявної вищої категорії, клопотання про присвоєння звання.

1 Симпатія

Щиро вдячна за швидку відповідь))