Вступ до ВНЗ для українців-нерезидентів

Підкажіть,будь ласка, умови вступу до ВНЗ українця,який постійно проживав в іншій державі,але є громадянином України,не володіє укр. мовою.

Дивно, здається у вас все чудово з українською. :slight_smile:

Запитайте у МОН через сайт Доступ до правди: які умови вступу до ВНЗ України громадян України-нерезидентів, які не володіють державною мовою та здобули середню освіту в (_____)

можливо автор має на увазі, що немає документа, що підтверджує знання мови. і питати можна не лише за себе, а за своє дитя, що виросло не в Україні, але є українцем і за документами є громадянином України, хоч і не народжений в Україні, але обидва батьки є українцями.

ваш вступаючий не є іноземцем з точки зору громадянства, якщо він є громадянином України, у нього лише документи про закінчення шкільної освіти не українського зразка, тобто іноземні.
Документи про освіту, видані іншими державами треба подати на визнання до МОН, тільки після цього їх можна подавати у вузи.
https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/poslugi/viznannya-inozemnih-dokumentiv
Але по причині наявності атестату іноземного зразка, можливо, що абітурієнта будуть вважати іноземцем не по гроадянству, а саме по атестату: Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України. Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати он-лайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.
По причині незнання української, ваш вступник може обрати не усі вузи і факультети: Іноземці в Україні можуть здобувати освіту українською, російською або англійською мовою, в залежності від пропонованих програм та рівня знання мови абітурієнтом. Іноземні студенти мають можливість навчатися у більш ніж 240 вищих навчальних закладах і здобувати освіту за різними спеціальностями. Щороку вищі навчальні заклади України приймають студентів зі 150 країн світу. https://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/4898
Але громадянство України дає йому право безвізового в"їзду на навчання. Тоді коли реальним іноземцям після вступу до вузу треба ще робити дозвіл на навчання, студентську візу і студентський дозвіл на прибування в Україні.

Дуже дякую за інформацію.