Переведення. Академ різниця

Привіт народ. Ситуація пішов вчитися в один ВНЗ з специфічними умовами навчання. На юриста. Сертифікат зно 2018 року в 2021 ще дійсний. Хотів би відрахуватися з свого внз і піти в інший на 3 курс на основі диплому молодшого спеціаліста який в мене є.
Там треба здати комплексний іспит з права. Але я дізнався про академічну різницю.
Питання

  1. Я зможу вступити в інший навч заклад чи ні
  2. В такій ситуації мені обовязково прийдеться здавати академічну різницю?
    3.що буде якщо я відрахуюся з цього внз і спробую вступити в інший не розповідаючи про те що я вже провчився 1 курс чи це неможливо
  3. Академ різниця залежить від того йду я на заочне чи стаціонар.
    Якщо є якісь помилки вибачайте.
  1. Якщо є конкурсна пропозиція вступу на 3 курс на основі диплома молодшого спеціаліста - то звісно можете вступити.
  2. Академічна різниця складається при переведенні, при новому вступі не складається.
  3. Якщо хочете, відраховуйтесь і вступайте - це не забороняється)) Можете вступати і навчатися скільки завгодно разів, але навчання за кошти бюджету можливо один раз на одному освітньому ступені.
    Можете і не розповідати, але це не має значення. Якщо навчалися на бюджеті і захочете знову на бюджет, треба буде відшкодовувати попереднє навчання або вступайте на контракт.
  4. При новому вступі ніхто академрізниці не вимагатиме. Навіть якщо вступ на 3 курс. Головне, щоб була така конкурсна пропозиція. Якщо надумаєте переводитись, то тоді лише будете складати академрізницю - її визначає навчальний заклад.

Привіт вікторія. Я навчався не на державному тому проблем з відшкодуванням не буде. Питання мені слід розповідати їм про те що я навчався на першому курсі і хочу перевестися чи змовчати. Якщо вони якось зясують що я всеж навчався як думаєте щось будуть казати чи ні.?
І ще одне: процес відрахування довгий чи як?

Привіт!))
Ви вже якось визначтесь, що ви хочете: перевестися або вступити на третій курс на основі диплома молодшого спеціаліста - це різні речі.
Про те, що ви вже навчалися, ви не зобов‘язані розповідати. Якщо будете вступати - це взагалі нікого не цікавитиме і не має ніякого значення, буде хтось про це знати чи ні. Тобто ніяких наслідків в будь-якому випадку.
Якщо будете переводитися, то звісно всім буде відомо, що ви навчалися - просто тому, що це переведення з одного закладу в інший. Необхідна згода в обох вишах, надання академ довідки з першого університету і тд. І переведення можливо тільки на другий курс після успішного закінчення першого.
Процес відрахування не такий довгий, як процес вступу)) Пишете заяву і після наказу про ваше відрахування повертають на руки оригінали документів (які вам знадобляться для майбутнього вступу).

Про академрізницю Вас дійсно не обманули, вона може бути при вступі на 3 курс і може складати навіть 20 предметів, якщо це неспоріднена спеціальність. Кажу з власного досвіду, складала ці академрізниці після вступу на подібну конкурсну пропозицію. Про необхідність скласти академрізницю повідомляють одразу в приймальній комісії. Але її може і не бути. Залежить від політики факультету. А також від того, чи роблять для таких вступників окрему групу, чи доєднують до студентів, які навчались з 1 курсу. Якщо група окрема, у них буде дещо змінена програма, розрахована на скорочений термін навчання без академрізниць. А якщо ліцензійний обсяг вступу “бакплавр на основі молодшого спеціаліста” на дану спеціальність 2-3 людини, скоріш за все цих студентів долучать до групи звичайних третьокурсників і академрізниця буде.

А який Вам сенс приховувати, що навчались в іншому виші? Навпаки, краще академдовідку звідти мати з переліком складених дисциплін. На перших курсах якраз вивчають універсальні предмети типу філософії, ділової укр. мови, політології і т.д. Ви навчались на контракті, заплатили за вивчення цих предметів свої гроші, - хай Вам їх зарахують в новому виші, вже трохи легше вчитись буде. У Вас є і диплом коледжа, я так зрозуміла. Часто в коледжі годин дещо менше на загальні предмети і Вам можуть їх не зарахувати, чи зарахувати частково. Наприклад у коледжі 38год політології, а в вузі, де зараз вчитеся, 56. То при вступі в новий вуз краще подати ті 56год.
Може трохи некоректно висловлююсь - це я мала на увазі, якщо Ви знов на 1 ккрс вступатимете. Вже після зарахування підтвердите що вивчали ці предмети академдовідкою. А якщо будете переводитись (але лише не на 1 курсі), це і так буде відомо новому вишу.

1 Вподобання

Доброго дня, хочу перевестися до іншого внз зовсім на іншу спеціальність, вступила на бюджетну форму (магістр), підскажіть, коли потрібно складати академ різницю? і чи багато може бути предметів після першого курсу, зможу перевестись на бюджетну форму? заяву потрібно буде відвозити самій до внз, в який хочу перевестись? чи можливо таке, що ректор мого закладу не дасть згоди? і коли коаще робити переведення?

“Ректори вищих закладів освіти, мають право розглядати, як
виняток
, питання переведення з одного вищого закладу освіти до
іншого, або з однієї форми навчання на іншу студентів, які
навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями - спеціаліст та
магістр, тільки за умови переведення на ті ж самі спеціальності,
за якими здійснювалась їх підготовка.”