Вступ у ВНЗ після 2-го курсу коледжу

Підкажіть, будь ласка, коли потрібно займатись питанням замовлення документів про освіту в коледжі після закінчення 2-го курсу, щоб можна було вступити у ВНЗ після здачі ЗНО?
Знаю, з власного досвіду, що адміністрація таких закладів не зацікавлена відпускати студентів.

Документи про освіту замовляє навчальний заклад. Для всіх осіб, які завершують здобуття ПЗСО в поточному навчальному році. Ну і звісно, свідоцтво на руки студентам не видають - тому що вони продовжують навчатися в цьому закладі.
Якщо є бажання вступити у виш, дійсно, найважче буде отримати на руки документ про освіту. І справа не стільки в тому, що адміністрація не зацікавлена відпускати студентів, просто самі свідоцтва коледжі найчастіше отримують пізніше, ніж школи. До того ж, якщо в школі 11-класник - випускник, то в коледжі 2-курсник - ні. Тому, щоб отримати свідоцтво на руки, треба написати заяву про відрахування за власним бажанням.
Але все вирішується нормально, судячи по минулим рокам - свідоцтва віддають і діти вступають в університети після другого курсу коледжа.

Дякую дуже за інформацію

Скажіть, будь ласка, коли ще не пізно замовляти документи навчальному закладу. І яка процедура їх отримання для студентів?