Мова та література чи мова

Доброго вечора! Хто може дати пораду чи будуть прийматися сертифікати ЗНО з мови та літератури, там де у списку сертифікатів зазначено лише мову.

Думаю, що будуть. Принаймні в Умовах прийому до закладів вищої освіти 2021 так написано))

Так, будуть прийматися.

Тобто якщо складати мову і літературу мені прийде 2 сертифікати, окремо за мову й окремо за мову і літературу? Туди куди потрібно лише мову я подаватиму лише з мови, а куди вимагають мову і літературу я зможу подавати відповідно інший сертифікат? Тобто матиму дві окремі оцінки ЗНО (100-200 балів)?

Якщо обрати мову і літературу, отримаєте 3 окремі оцінки:
ЗНО укрмова (100-200)
ЗНО укрмова і література (100-200)
ДПА укрмова (1-12)

Там, де вимагається мова і література, подаєте відповідний сертифікат. А там, де вимагається лише мова, найцікавіше :slight_smile:
В Умовах прийому 2021 вказується, що замість сертифіката з української мови можна подати сертифікат з української мови і літератури. Зрозуміло, що випускники 2018-2020 так і будуть робити. Адже ці сертифікати дійсні і окремих оцінок тоді не було.
Думаю, що випускники 2021 теж можуть подати сертифікат з мови або мови і літератури на спеціальності, де вимагається лише мова. Тобто зможуть обрати кращу оцінку.
Ближче до вступної кампанії, буде ще не одне роз‘яснення від МОН))) Навіть не маю сумніву, що буде багато випадків, коли людина матиме вищий бал з мови і літератури, а вступатиме на спеціальність, де вимагається лише мова. Тест з мови і літератури вважається складнішим, тому вважаю цілком прийнятним можливість подавати його замість мови.

Дуже дякую, сподіваюсь що змін точно не буде, якщо подзвонити до УЦОЯО вони, я думаю зможуть дати відповіді на усі питання