Друга вища педагогічна освіта

В продовження дискусії Вступ до магістратури:

Доброго вечора.Мене цікавить таке питання.Закінчила медичний університет(педіатрія),хочу здобути
другу вищу педагогічну освіту(вчитель біології та хімії).Чи можу я це зробити?І яким чином?Дякую.

Можете. Вступайте в педагогічний університет на магістратуру на обрану спеціальність. Ви вже маєте диплом магістра, тому друга вища освіта (магістратура в педагогічному) буде на контрактній основі. Але за 1.5-2 роки отримаєте диплом вчителя біології і хімії.
Зазвичай для вступу в магістратуру треба скласти фахове вступне випробування по спеціальності і ЄВІ з іноземної (або іспит з іноземної у виші).

2 Вподобання

Дуже вдячна за відповідь.

Ще хочу додати, що Вам багато чого можуть зарахувати з попередньої освіти (мікробіологія, біохімія, неорганічна хімія, паразитологія, фізіологія, анатомія людини, болонський процес в Україні), тож навчатись буде не дуже важко. Завантажте з сайту вузу програму вступногоза минулий рік і потроху готуйтеся. Бо якщо вступаєте не на спеціальність “біологія”, а на “середня освіта: біологія”, в деяких вузах фахове вступне випробування включає в себе ще й питання з педагогіки та методики викладання; це треба буде окремо почитати (типи уроків, методичні засади виховання і т.д). Вступний іспит з іноземної мови, що проводять у вузах при вступі на педагогічні спеціальності, за змістом такий самий, як ЄВІ на решту спеціальностей. Тож знайдіть в інтернеті завдання минулих років ЄВІ і теж потренуйтеся. Але дуже не напружуйтесь, бо на контракт впринципі беруть всіх, якщо це звісно не якийсь топовий виш.

2 Вподобання

Дуже дякую за відповідь!

1 Вподобання

Доброго дня.
Я закінчила Ірпінський податкой університет за професією юрист, на бакалавра.Але зараз хочу здобути освіту педагога,чи це можливо і за яких умов? З першого курсу потрібно буде вчитися, ЗНО потрібно буде здавати,можливо екзамени?
Буду вдячна за відповідь.

Можете вступити в пед. університет в магістратуру на основі диплома бакалавра. В магістратурі навчаються 1.5-2 роки, ЗНО не потрібно. Треба скласти ЄВІ (або іспит з іноземної) і фахове вступне випробування (іспит по спеціальності).
Підготуватися можете самостійно. Не знаю, на яку ви хочете спеціальність, але думаю, що у вашому випадку легше буде підготуватися до іспиту з історії або правознавства (якщо оберете одну з цих спеціальностей).
Загалом, все детально вже описано в попередніх відповідях. Різниця лише в тому, що ви можете вступити на магістра на основі бакалавра, а також можете претендувати на бюджет, бо ще не здобували освіту рівня магістра за державний кошт.

1 Вподобання

Доброго дня! Підкажіть,будь ласка! Маю диплом магістра по спеціальності геоінформаційні системи і технології. Молодшого спеціаліста, бакалавра отримувала на бюджеті. Магістра - по контракту. Чи можу я претендувати на бюджет на другу вищу педагогічну (інформатика, географія)?

так. можете в магістратуру вступати на бюджет

1 Вподобання

Дякую, за реактивну відповідь! А підскажіть ще, будь ласка: університет сам перевіряє навчання було за контрактом чи на бюджеті чи необхідно робити особисто запит в попередній ВУЗ, де отримувала магістратуру? (нажаль ні договору, ні платіжок не збережено)

У вуза есть доступ к ЕДЕБО. А в ЕДЕБО все про вас есть :wink:

1 Вподобання

ну от( Драгоманова відмовили у вступі на бюджет дослівно -" Ви можете претендувати на бюджет, якщо спеціальність вказана в дипломі бакалавра співпадає зі спеціальністю на яку плануєте вступ. Друга вища - ТІЛЬКИ контракт, вне залежності контракт/бюджет перша…А в Сковороди, оглянули всі мої документи і сказали, що можу претендувати на бюджет, хоча не знають чи будуть ще виділені бюджетні місця за обраною спеціальністю…

1 Вподобання

а де там про контракт чи бюджет вказується? ніде інформації цієї не знайшла…

В закрытых частях базы. Которая видна вузам

Доречі знайшла цю інформацію, згенерувавши виписку з реєстру через КЕП. Сподіваюсь цього буде достатньо…

Добрий вечір, я вчитель біології, чи можу я викладати трудове навчання якщо пройти курси чи все таки потрібно диплом?

Вікторіє, добридень. Маю питання: зараз навчаюсь на 3 курсі за спеціальністю 035.041.03 Переклад (англійська мова). У навчальній програмі не передбачено жодних педагогічних дисциплін. Що мені потрібно робити, щоб мати можливість працювати вчителькою англійською мови?

Так вступіть до магістратури на спеціальність "середня освіта (іноземна мова).

1 Вподобання

Доброго дня.Закінчила в 2008 році Київський славістичний університет за спеціальністю “Психологія”.(спеціаліст)Чи можу я отримати другу вищу освіту вчителя історії?Як це зробити?

Звісно можете. Можете відразу вступати в магістратуру. Затверджених правил вступу у 2024 році ще немає. Однозначно треба буде здавати ЄВІ та ЄФВВ (так принаймні в проєкті, який так і не був прийнятий: https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-do-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-poryadku-prijomu-na-navchannya-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-v-2024-roci )