Позачергова атестація коли можна?

Доброго дня! Я закінчила університет 31.12.2019 і отримала диплом магістра. У школі працюю з 19.11.2018. Чи зможу я позачергово проатестуватися на наступний рік(2021/2022)?
Якщо так, то скільки годин курсів підвищення кваліфікації потрібно мати?

Тут є кілька нюансів.

По-перше,
3.18. Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після двох років роботи на займаній посаді.

По-друге,
3.1. Щороку до 10 жовтня … до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову атестацію.

Тому перше питання: чи подавали Ви таку заяву у вказаний термін?

Щодо курсів, то, вочевидь, слід орієнтуватися на 90 годин, якщо вірити Листу МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року. Утім, є ще Лист МОН № 1/9-141 від 04.03.20 року, який трохи “завуальовує” конкретний обсяг годин підвищення кваліфікації.

Якщо я хочу атестуватися у березні 2022, то заяву маю подати до 10 жовтня 2021, я правильно розумію?
І, враховуючи, що 10 жовтня 2021 року не буде 2 років після отримання диплому, чи можу я подавати таку заяву?

Але ж атестуватися Ви будете тоді, коли точно мине 2 роки. До того ж Ви перебуватимете на посаді майже три роки на момент подання заяви. Логічно припустити, що для позачергової атестації в 2021/22 навчальному році у Вас нема перешкод. Сподіваюся, що адміністрація Вашого закладу солідарна зі мною. :innocent:

1 Вподобання

Дякую за відповідь :blush:

До речі, може так трапитися, що за цей час до Положення внесуть якісь зміни, тому треба слідкувати за новинами.

P.S. МОН планувало ще в січні цього року виставити проєкт зміненого «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» на громадське обговорення. Але, як бачимо, не склалося.

П.3.18 розуміється як можливість атестації через два роки перебування на посаді. Термін рахується не з дня отримання диплома, а з часу призначення на посаду. Тому абсолютно ніяких перепон у вашій атестації немає. Якби ви навіть подали заяву до 10 жовтня цього року, то ви мали б право атестуватися.

2 Вподобання

Доброго дня усім. Дуже важливо отримати відповідь на питання, яке ніяк не можу вирішити. Вже розпитувала багатьох знайомих педагогів, але ніяк не знайду істини. Отже, у 2016 році, я вступила на навчання, щоб отримати диплом вихователя (навчання 2 роки, післядипломна освіта). У січні 2017 р. я почала працювати вихователем, і в липні 2017 р. я пішла в декрет. У липні 2018 р. отримала диплом. У вересні 2020 р. я вийшла з декрету, проте місця роботи у тому днз для мене вже не було, тому що я була на тимчасовому місці. 1 лютого 2021 року я пішла працювати у інший ДНЗ. Питання: 1) коли я можу атестуватися? Як правильно вирахувати педагогічний стаж? Чи повинен вихователь-методист повідомити мені про те, коли я можу атестуватися? ( Мені назначили атестацію аж на 2026р, проте я так розумію, що я можу атестуватися раніше). Чи я сама маю все взнавати і боротися за свої права? І найголовніше - чи я могла атестуватися у 2022 р? Курсів пройдених на даний момент не маю ніяких. Проте чула, що навчання враховується. Дякую за відповідь.

Напишете заяву на позачергову атестацію до 10 жовтня і атестуйтеся. Це ви могли зробити і в поточному навчальному році. На атестацію в наступному році вам знадобиться 120 год курсів підвищення кваліфікації. Візьміть це до уваги. Окрім того, ваш диплом 2018 року до курсів вже відношення мати не буде.

Дуже дякую за відповідь)

Добрий день. Прошу сказати, чи можу я атестуватись позачергово у 2024 році, якщо чергова атестація була у 2022 році. Дякую

За чинним Типовим положенням - так.