Відрахування з третього курсу ВНЗ

Якщо зараз мене відрахують з першого симестра 3 курсу бюджета: 1)при цьому бюджетне місце залишається у вузі чи пропадає, скажимо так, разом зі мною? 2) якщо я не хочу залишатися у цьому вузі , а вирішу поступити на зовсім іншу спеціальність треба мені знов здавати ЗНО? 3) якщо у цьому вузі, то повторний курс, але вже на контракт? 4) я з третього курсу навчаюся на военій кафедрі, то разі якщо я взагалі нікуди не поступлю, з кафедрою прийдетьмя розпрощатися? 5) якщо буду поступати на таку саму спеціальність, але в інший вуз, чи можуть мені чинити препони у рідному вузі? Дякую за відповідь

  1. Бюджетне місце залишається у виші. На нього потім можуть перевести пільговика або кращого за рейтингом контрактника.
  2. Якщо на момент вступу ваші сертифікати будуть дійсні і предмети будуть підходити на обрану спеціальність, ЗНО можна не складати. В 2021 році будуть приймати сертифікати 2018-2021 років. Перелік предметів є у додатку 4 Умов прийому 2021.
  3. Повторний курс, тобто якщо вас відрахують, а потім ви вирішите поновитися у ВНЗ на третій курс - тільки контракт. Якщо будете вступати на перший курс, можна і на бюджет. Але треба буде відшкодувати вартість попереднього навчання на бюджеті, а за 5 семестрів це буде дуже багато.
  4. Ви не можете навчатися на військовій кафедрі (як і на будь-якій іншій), не навчаючись у виші.
  5. Можете вступати у будь-який університет на будь-яку спеціальність - ніяких препон ніхто не чинитиме. Причина відрахування не має ніякого значення для повторного вступу. Але якщо захочете ще раз вчитися на бюджеті, доведеться відшкодувати кошти. Якщо на контракті, то не треба.
1 Вподобання

Дякую за відповідь, скажіть будь ласка, а можливе поновлення на цієі спеціальності за три роки наприклад, чи поновлення на цієі спеціальності, але у іншому вузі?

За діючим положенням ви можете поновитися на третій курс, не залежно від тривалості перерви в навчанні, а також причини відрахування. Можна поновитися на ту ж спеціальність в цей виш або в інший на підставі академічної довідки.
Рішення приймається у закладі освіти: пишете заяву, додаєте академічну довідку, їх розглядають і повідомляють про умови поновлення (можливо буде академрізниця, яку потрібно ліквідувати до початку занять). І за наявності вільних місць ліцензійного обсягу, можна буде поновитися на контракт.
Зараз діє Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів, яке прийняте ще в 1996 році. Можливо, на той час, коли ви вирішите поновитися, буде вже новий документ. Також в різних університетах можуть бути свої правила поновлення, але вони не можуть кардинально відрізнятися від загальних, про які я написала.

1 Вподобання

Дякую, дуже, мабуть останнє питання, у яких випадках замість повторки можно брати академвідпустку?

Академ відпустку можна брати за станом здоров’я: якщо є захворювання, яке потребує тривалого лікування або дуже часто студент хворіє протягом семестру.
Також така відпустка може бути надана за сімейними обставинами: наприклад, якщо серйозно хворіє хтось із родини і студент не може навчатися, тому що треба доглядати за близькою людиною.
Загалом, не існує якогось виключного переліку підстав. Рішення про вагомість підстав для надання студенту академ відпустки приймає ректор. Треба у виші дізнаватися про таку можливість. Ну і, звісно, писати заяву із зазначенням причин і додавати всі необхідні документи, які підтверджують чому ви не можете продовжувати навчання. Доречі, після академ відпустки можливо продовжити навчання на бюджеті.

1 Вподобання

вибачте, але э ще одне питання, мене відрахують з зимньоі сесіі, але вже у літку планую відновитися у іншому вузі, тобто весною я ніде не числюся, і що мене теж відрахують з военоі кафедри? навіть якщо я збираюся дальше вчитися? що мені зробити, щоб зберегти военку у такий ситуаціі? Дякую

Дивіться, на військовій кафедрі можуть навчатися особи, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра. Ви ж коли вступали, напевно подавали заяву, підписану деканом факультету свого вишу і ще якісь документи з університету, де навчаєтесь. Тобто було підтвердження, що ви здобуваєте ступінь бакалавра.
Якщо вас відрахують, то ви вже якийсь час не будете здобувати вищу освіту. Отже, не зможете навчатися на військовій кафедрі. І скоріш за все деканат вашого факультету повідомить військову кафедру про ваше відрахування з вишу.
Думаю, що краще дізнаватися на самій військовій кафедрі, що буде з вашим подальшим навчанням. Можливо, вони запропонують якесь рішення, згідно своїх правил.

І ще хочу звернути вашу увагу на те, що при відрахуванні з університету за не складання сесії або за власним бажанням ви втрачаєте відстрочку від строкової служби у зв’язку з навчанням на денній формі. І якщо у вас немає інших підстав для відстрочки, то військомат про вас згадає вже навесні.
Відстрочка зберігається при академвідпустці, при переведенні на іншу спеціальність або в інший виш. Доречі, в цих випадках і навчання на військовій кафедрі може бути продовжене без проблем.
Тому можу порадити успішно скласти зимову сесію і на канікулах спробувати перевестися, куди ви там хотіли. Дізнавайтеся вже зараз про таку можливість і умови переведення на сайтах університетів або краще безпосередньо в університетах. Бо як бачите, як не крути, а краще не втрачати рік і не робити перерву в навчанні.

1 Вподобання

Підкажить будь ласка, чи можу я за таких умов, як повторка на 3 курсі, одночасно подати заяву в інший вуз на перший курс.? маю на увазі, чи можливо навчатися одночасно в двух вузах ( така ситупція тому, що з одного боку у мене останній рік коли ще діє ЗНО 2018 , з іншого не хочу воєнну кафедру залишати)

Да, можете. И даже больше, чем в двух вузах. Но - на бюджете, только в одном месте. Остальные поступления - только на контракт.