Чи можна .........?

Доброї ночі, скажіть будь ласка чи можна здавати ЗНО з української мови і літератури, якщо я планую вступати на медицину, адже в правилах прийому на 2021р. пише тільки про ЗНО з укр.мови(мені краще здавати укр.мову і літературу)

Можна :slight_smile:
Обирайте і складайте ЗНО з української мови і літератури. Ви отримаєте:
Оцінку ДПА з української мови за шкалою 1-12 балів
Бали ЗНО з української мови за шкалою 100-200
Бали ЗНО з української мови і літератури за шкалою 100-200
І можна буде використовувати при вступі те, що буде потрібно на обрану спеціальність.

І тоді при вступі вони будуть зараховувати що тільки оцінку з ДПА з укр.мови чи оцінку ЗНО за шкалою від 100-200б балів? І якщо я вибираю українську мову і літературу то мені при вступі на медичну спеціальність невтнекне ніяких проблем?

Оцінка ДПА виставляється у свідоцтво (атестат). А для вступу використовуються тільки отримані бали ЗНО за шкалою 100-200.
Проблем не буде, адже ви отримаєте окремо бали ЗНО з української мови і бали ЗНО з української мови і літератури (і там і там за шкалою 100-200). Це буде наче ви склали і те, і те ЗНО, а потім обираєте, яке подавати для вступу.

Добрий день)
Хотів би дізнатися як отримати ПЧК (першочерговий коефіцієнт )
Якщо би я планував поступати на медицину як мені отримати цей першочерговий коефіцієнт 1.05
(Зараз проживаю в місті) а там пише щоб його отримати потрібно буде попрацювати у селі 3 роки
Це реально претендувати на цей КО
І як його отримати? Куди звертатися?
Буду вдячний за відповідь

Ось посилання на документ, в якому ви зможете знайти відповіді на ці запитання. І навіть більше))


Особливо зверніть увагу на третю і четверту частину, де йдеться про відбір осіб, а також про відпрацювання або відшкодування коштів за навчання.

Дякую)
Але я щось дальше не розумію куди це звертатися ? У облдержадміністрацію свого міста, щоб направили вже у потрібне місце чи це звертатися у село або смт яке поряд з моїм містом? І що їм казати ніби що я хочу пройти конкурс, щоб мені видали ПЧК і я підписую документ, що “буду працювати не менше 3 років…” І дальше з цим йти у медичний вуз і мені додають 1.05 коефіцієнта )
Я все зрозумів правильно чи як?:pray:

А якщо у мене зно з української мови та літератури за 2020 рік(169 балів) , а на спеціальність потрібно тільки зно з української то мені поділять бали так теж на укр і укр і літ чи так і буде 169 балів навіть якщо буде на спеціальність тільки зно з української, а я подам укр і літ?

Звісно ж, бали не поділять і перераховувати ніяк не будуть. Хоча б тому, що УЦОЯО не буде повторно перевіряти роботи)) Якщо будете подавати сертифікат 2020 на спеціальності, де треба лише укрмова, все одно ваші бали будуть 169. Це точно.
Можу порадити проаналізувати свою минулорічну роботу: скільки було помилок з мови і скільки з літератури, які бали за власне висловлення. Якщо, припустимо, помилок з літератури дуже багато, а з мови мало, то література знизила ваш загальний бал ЗНО.
І якщо цей бал не влаштовує і плануєте в наступному році вступати на спеціальність, де треба лише укрмова - можете в 2021 році скласти ЗНО з української мови (без літератури). Якщо українську мову ви знаєте краще, ніж літературу, то можете отримати вищий бал, ніж в 2020 році. В будь-якому випадку завжди можна подати сертифікат з кращим результатом :wink: