Питання ЗНО 2021 українська мова і література

Всім привіт! Я складаю ЗНО з української мови і літератури у 2021 році. Скажіть, якщо я йду на спеціальність, яка не вимагає укр. літератури (фізмат), мені потрібно здавати цю літературу чи вистачить лише мови?
Дякую за відповідь!

1 Вподобання

В 2021 році буде можливість обирати, яке ЗНО складати:
ЗНО з української мови
або
ЗНО з української мови і літератури

Якщо для вступу на обрану спеціальність необхідним предметом є українська мова, обирайте і складайте ЗНО з української мови. Там будуть питання тільки по мові і власне висловлення.

Наскільки я чула що для компьютерщиків і медиків (здається там було щось третє, але не памятаю),то треба здавати тільки мову. а літературу ні. :thinking:

Є затверджені Умови прийому до закладів вищої освіти в 2021 році. І там в додатку 4 можна подивитися, на які спеціальності треба українська мова, а на які українська мова і література.
Загалом на більше, ніж половину всіх спеціальностей, треба лише українська мова))

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-umov-prijomu-na-navchannya-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-v-2021-roci

1 Вподобання

Дякую усім за відповіді, бажаю гарного вечора

Підкажіть, якщо складати мову й літературу, то в оцінку ДПА ввійдуть лише завдання з мови чи літератури також? Й якщо складати мову й літ, то сертифікати з мови та мови й літератури будуть незалежними?

  1. ДПА лише з української мови.
  2. Якщо складати українську мову та літературу, то будуть три результати:
  • ДПА з української мови (1-12 балів);
  • ЗНО з української мови (100-200);
  • ЗНО з української мови та літератури (100-200).

Окремо сертифікат з української літератури не передбачений.

Дуже дякую за допомогу