Навчання по освітній програмі яка не акредитована

Які наслідки для студента , якщо ВНЗ пропонує навчання по освітній програмі яка не акредитована. Чи існує ризик не отримати диплом державного зразка?.З якого курсу навчання навчання мало б проходити по акредитованій програмі , щоб уникнути ризиків.?.

Не лицензированная специальность? Значит вузу не дали разрешение на подготовку специалистов по этой специальности. И, очевидно, МОН не собирается выдавать государственные дипломы по этой специальности выпускникам этого вуза.
Мало информации.
Также вуз может творить с такими студентами всякое. Например, на старших курсах “неожиданно” предложить им перевестись на лицензированные специальности, по причине “проблем с МОН” (типа, они виноваты)
Вопрос. Это, случайно, не МАУП? :slight_smile:

Нет не МАУП. Это государственный университет.Но на сайте ВУЗА перед вступной кампанией была информация - Мы возвращаемся и дальше шлось о наборе на интресующую специальность на бакалаврат. Тоже и в ремкламном ролике студента., полуправда об акредитации этой образовательной программы, но не указал , что акредитирована магистратура. Мы первый раз встунали в ВНЗ и не догадались просмотреть акредитацию программ.Поэтому имея под двести заработанных честным трудом балов и возможность вступить куда угодно подняли вопрос как безболезненно перевестись в другой вуз или повторно вступить, на которые Вы давали довольно жесткие ответы. На очереди еще двое выпускников , жена инвалид поэтому перевод на контракт не приемлем.Возникает еще вопрос : Если все не уладится, какие претензии можно предъявить к ВУЗУ?.

Попробуйте позвонить на горячую линию МОН, изложить детали. Что они на это все скажут?

Спасибо за рекомендацию.

Ліцензія та акредитація освітньої програми - дві різні речі. Не думаю, що ВНЗ втратив ліцензію на окрему галузь, хіба повну, але це дуже навряд. Ймовірно, що немає чинної акредитації на конкретну освітню програму. Причин може бути декілька: можливо закінчився термін дії попереднього сертифікату, ВНЗ подав заявку до НАЗЯВО і чекає експертну групу для проведення оцінки освітньої програми; можливо виш не пройшов переакредитацію після закінчення дії попереднього сертифікату і тепер мусить чекати щонайменше рік, щоб подавати документи повторно; можливо виш, маючи ліцензію, вперше здійснює набір студентів на конкретну освітню програму, на перший курс і тому не поспішає з акредитацією, маючи декілька років до першого випуску. В будь якому випадку, за цим потрібно слідкувати, хоч запитати причину відсутності сертифікату акредитації. Тепер, при відсутності сертифікату, виші мають надавати вступнику до ознайомлення та підпису документ, де вказано, що студент знає, що сертифікату немає. Більше того, навіть якщо такий сертифікат є, але термін його дії закінчується раніше, ніж студент закінчить навчання, теж потрібно його попередити під підпис. Термін “диплом державного зразка” більше не використовують, здається. Наслідки можуть бути наступні: так, по неакредитованій освітній програмі диплом виш видати не зможе, але, студент має право перевестися в інший заклад практично в будь-який період навчання (під час канікул). Хіба на останній семестр не всі виші хотять зараховувати. З якого курсу? Не принципово. Якщо ви вступаєте на акредитовану програму, але сертифікат закінчиться раніше вашого випуску - диплом не отримаєте. Якщо вступаєте на неакредитовану програму, вона може бути хоч ще три роки неакредитована, якщо сертифікат буде до випуску - буде й диплом.

2 Вподобання

Дуже вдячний за змістовну відповідь. В нашому випадку ВНЗ надав студенту - першокурснику договір про надання освітніх послуг по іншій акредитованій освітній програмі. Але інформують , що після першого курсу будуть збирати заяви на вибір по якій з двох програм студенти бажають вчитися , можливо набравши достатню кількість заяв будуть акредитовувати освітню програму , яка нас цікавить. Знову ж таки, оскільки ви надали змістовну , повну і толерантну інформацію, і при цьому виникло як варіант переведення,у нас виникає питання про порядок переведення, чи є шанс перевестися в інший ВНЗ на бюджет. Що значить при наявності вакантних бюджетних місць? В моєму розумінні , виходячи з озвученого принципу - Місце ходить за студентом, якщо вступник виборов бюджетне місце в рамках всеукраїнського відкритого конкурсу, а в іншому ВНЗ при вступі не було заповнено всі бюджетні місця в рамках вступної кампанії( скажімо було 25 місць , заповнили 20), то чому студент зі своїм законно вибореним бюджетним місцем не може перевестися в інший ВНЗ на ту саму спеціальність.? В попередньому ВНЗ ніхто не займе його місце бо нижче всі не пройщли відкритий конкурс, отже держава, яка є джерелом фінансування , не втрачає нічого. Студенту теж плюс , якщо бачить ,що вибраний ВНЗ йому не підходить( в 17 років можна робити помилки). Єдиний , хто втрачає попередній ВНЗ. Які мають бути вагомі причини , щоб зберегти своє бюджетне місце при переводі в інший ВНЗ?.

Студент “законно” зберігає своє бюджетне місце тільки за першим вказаним пріоритетом, або навіть не першим, а тим, який “зіграв”. Тепер по темі, спробую пояснити на ситуації. Не зовсім все так, як ви уявляєте. Наприклад, відбувається набір за відкритою конкурсною пропозицією, бюджетних місць 10. Конкурс відбувся, згідно заяв та рейтингу визначено ті 10 осіб, які долучаються до наказу (бюджет). Але, з тих десяти визначених наказом переможців, документи до університету для зарахування принесли тільки 8. В такому разі, конкурсна пропозиція закривається тільки на тих 8 з 10 осіб, які принесли документи та будуть навчатися за кошти держави. Все, пропозиція закрита, закрили її 8 студентів, заднім числом її відкрити неможливо! Тобто, автоматично не підіймаються абітурієнти, які мали в рейтинговому списку номери 11 та 12, щоб закрити всі 10 бюджетних місць. Вони так і залишаються на контрактній формі. Але, якщо в процесі навчання, вивільняється місце, тобто хтось із тих студентів, що вже вчаться на бюджеті за якихось причин відраховані, тоді говорять про вакантне бюджетне місце, це може бути на будь-якому курсі. В такому разі це місце закривають, на нього може передувати інший студент, зазвичай це кращий за рейтингом студент, що навчається у тому ж університеті, на тій же освітній програмі, але може претендувати й студент, що бажає перевестись з іншого вишу. Тобто, якщо, допустимо, ви все таки переведетесь на вакантне бюджетне місце до іншого вишу, у вашому виші теж автоматично вивільниться бюджетне місце, яке займе інший студент. Так все і збалансується. І дати задньої ви вже не зможете, місце буде зайнятим. Я б на вашому місці, поки що не поспішала, а спокійно вчилася, особливо, якщо студенту подобається. Повірте, університет в першу чергу зацікавлений в студентах, а відповідно і в акредитації. І отримає він цей сертифікат. Тим більше, що державний заклад. Я дещо знайома з цим, тому переконую, що акредитація освітньої програми - справа дуже клопітка, особливо якщо освітня програма нова, акредитовується вперше. До акредитаційної справи долучаються не тільки папірці, що регулюють освітній процес. Зараз студенти прямо дотичні до освітньої програми, мають приймати участь у її розробці також, висловлювати свою думку що потрібно змінити, враховуються зауваження спеціалістів-практиків і ще багато чого. Але, ви маєте точно знати чому освітня програма не акредитована. Якщо термін дії попереднього сертифікату закінчився нещодавно, то виш просто готує справу, має час до випуску. Або ж якщо нова програма - вище описала. Ці дві причини мене б не насторожили. Подумала б про переведення тільки якщо виш провалив повторну експертизу освітньої програми.

2 Вподобання

Дякую. Як завжди з Вашого боку повна інформація , викладена всебічно і толерантно. На наступний рік в нас ще один вступник і будемо використовувати здобутий досвід, щоб не допустити подібних помилок . Правда не знаємо , чи йому вийде набрати під 200 , як цьогорічному. До магістратури нам ще далеко, але все ж виникає запитання , чи єдиний вступний іспит з іноземної зданий по системі ЗНО в одному ВНЗ має універсальний характер , тобто чи можна його використати для вступу в інший ВНЗ, чи в кожному ВНЗ тпотрібно здавати свій єдиний вступний іспит.?

ЄВІ універсальний, його складають в одному з вузів, в які плануєте вступати. І навіть якщо один з вузів буде з галузі “освіта”, “аграрні науки” чи “музичне мистецтво”, де замість єві вуз сам робить вступний іспит з іноземної мови, Ви і туди можете сертифікат ЄВІ принести (якщо Вас набраний бал влаштовує), і Вам його зарахують як іспит з іноземної мови.
Інше питання, що Ви лише на 1 курсі бакалаврату, за поточні 4 роки все може дуже кардинально змінитись у вступній кампанії, тож думати про це зарано.

І ще ,вибачте за настирливість.При повторному вступі на перший курс бакалаврату, якщо відрахувався з попереднього ВНЗ, подача документів виключно в паперовій формі, чи знову можна реєструвати електронний кабінет?

Подача заяв для участі в конкурсі - тільки через електронний кабінет, тому що є свідоцтво ПЗСО і сертифікати ЗНО. Минулорічні кабінети будуть видалені і треба буде створити новий. Єдине, що там при подачі заяв, коли будете обирати “бакалавр”, побачите варіанти “цей рівень раніше не здобувався” або “раніше здобувався”. Треба буде обрати “раніше здобувався”. І більше ніяких нюансів.

Як завжди щиро дякую.