Чи повинні відмінники брати участь у олімпіадах?

Доброго дня, шановні користувачі форуму! Я учень 9 класу і навчаюсь у звичайній українській школі.
Перейшовши у   5 клас, я почав приймати участь у олімпіадах. Спочатку це зацікавило мене, але зараз я не можу "відстрілятися" від них...
 Справа у тому,що з кожним роком їх кількість зростає. Ці олімпіади   перенавантажують мене. Учителі вже навіть не питають,чи хочу я приймати участь. 
 Наразі кількість  олімпіад  10(!):
  • з української мови( виконати завдання і написати твір 1стр.);
  • з української літератури ( теж завдання і твір 1,5 стр.);
  • конкурс ім. Т.Г. Шевченка( твір 2 стр.);
  • конкурс ім. П. Яцика( завдання і твір десь 1,5 стр.);
  • олімпіада з англійської;
  • олімпіада з математики;
  • олімпіада з фізики;
  • олімпіада з хімії;
  • олімпіада з біології;
  • інтернет- олімпіада з історії.
    Було б нічого, якщо ці олімпіади ділили б між декількома учнями, але ні!! У нашому класі лише 2 відмінники (я 1 з них) й 1 хлопець майже відмінник,якому іноді теж дають завдання. Мені і моєму “товаришу по нещастю” доводиться виконувати усі 10 олімпіад(шкільних). Треба зважити й на те, що після шкільної тебе можуть відправити й на міську(3-4 точно). Треба буде вставати рано вранці та їхати до іншої школи, що може знаходитись на іншому кінці міста. І все це у вихідний день!
    Я не розумію,навіщо мені приймати участь у всіх олімпіадах, тим паче,що я вже можу визначитися з майбутньою професією й поглиблено вивчати лише ті предмети,які мені дійсно знадобляться.
    Наприклад,я хочу поступити у медичний ВНЗ. Мені треба приділяти свій вільний час додатковому вивченню хімії й біології. Замість того я їжджу на олімпіади з української мови та математики. Я розумію,що за цими предметами мені теж здавати ЗНО, але шкільної програми з головою вистачить.(Тим більше, нас іноді готують до екзамену після уроків).
    Ви скажете , що я можу просто відмовитися від участі,але ні! Деякі вчителі шантажують мене,кажучи,що у них такі правила : я ПОВИНЕН приймати участь у олімпіадах,якщо бажаю мати оцінку високого рівня з того,чи іншого предмету. На сайті osvita.ua я подивився критерії оцінювання. Щоб отримати 10 балів треба:
    " Учень (учениця) має повні, глибокі знання, здатний(а) використовувати їх у практичній діяльності, робити висновки, узагальнення". Про участь в олімпіадах не йдеться.
    У цьому й заключається моє питання: чи дійсно я ПОВИНЕН і що мені робити?
    Дякую за увагу і вибачте за помилки,якщо є!

Беріть участь у тих олімпіадах, які вам особисто цікаав.

1 Вподобання

Не повинні, це за бажанням!
Участь в учнівських предметних олімпіадах - це ваше право, а не обов’язок. І так, ви можете просто відмовитися від участі, якщо не бажаєте. Немає ніяких правил, що відмінники мають обов’язково брати участь в олімпіадах, щоб отримувати високі бали.
Є “Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів”. І там написано, що в І (шкільному) етапі мають право брати участь усі учні, які бажають. І до того ж, не тільки відмінники)) Все за власним бажанням.

1 Вподобання

Велике дякую за Вашу відповідь! Так і передам вчительці.

Ви однозначно не повинні, як уже сказали. У жодному разі ніхто не може зобов’язати. Якщо відмовитеся, викладач може теоретично образитися (але так не має статися, якщо він адекватно оцінює ситуацію). Та об’єктивно – якщо Ви не можете тягнути стільки навантаження і, головне, не хочете з будь-яких причин, Ви не маєте цього робити.

1 Вподобання

Дякую за Вашу відповідь!