Паралельне навчання на бакалавраті

Розкажіть будь - ласка покроково про паралельне навчання у ВНЗ на бакалавраті. З якого курсу можна, який порядок подачі заяви і документів , тощо.

Раздел 3, пункт 8
Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти.
Не допускається одночасне навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки, рівнями, ступенями, формами здобуття освіти) за кошти державного або місцевого бюджетів, крім випадків поєднання спеціалізацій (предметних спеціальностей) в одній освітній програмі, або здобуття ступеня магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, яке вважається одночасним здобуттям ступенів бакалавра та магістра.

Порядок такой. Одновременно:

  1. поступаете на 1й курс бакалаврата, на бюджет
  2. поступаете на 1й курс бакалаврата - на контракт
  3. поступаете на 1й курс бакалаврата - на контракт
  4. … на контракт
  5. … на контракт

И так далее. Количество одновременных поступлений на контракт - не ограничивается. Лишь бы денег хватило. :slight_smile:
Но всегда - поступаете на первый курс, на основе ЗНО и документа ПЗСО.
И на бюджет - только один раз.

1 Вподобання

Ну вже є нові умови прийому на 2021 рік. А скажімо з другого чи третього курсу на паралельне навчання можна?.Як проходить сам процес паралельного навчання, якщо учбові заклади в різних містах?.

Есть - новые Условия поступления. А вопрос про третий курс - это уже про учебу. Поступать можно - способность учиться и доучиться - эт о уже вопрос к студенту.
И в таких случаях государство пойдет навстречу только выдающимся студентам, которые способны - официально - постичь несколько специальностей одновременно.
Потому что высшее образование - это не вечерние курсы по одному предмету. Программы высшей школы обширные, сложные и насыщенные. Если человек собирается учиться одновременно по нескольким программам - он сам должен представлять, как он это собирается все успевать.
Государству нужен студент, постигающий одну специальность, но качественно. Если студент решает за это время освоить еще и дополнительные - это уважается, но не поддерживается на государственном уровне.
В описанном случае студент сам должен будет построить себе график учебы в двух вузах. И если он не сможет это все оптимизировать - его просто отчислят в одном из мест - за неуспеваемость.

Раджу Вам таки вступати після 2 чи 3 курсу на другий бакалаврат. По-перше, щоб увійти в колію у першому вузі, оцінити власні сили - може навантаження буде таке, що ані на другий вуз, ані на підробітки часу не буде, а може навпаки. По-друге, набір загальноосвітніх дисциплін схожий в усіх вузах і вивчаються вони якправило на перших курсах. Склавши в першому вузі соціологію, політологію, право, основи психології, філософію і т.ін., Ви візьмете академічну довідку, і Вам у другому вузі їх перезарахують. Чим спорідненіші спеціальності, тим більше спільних предметів, які можуть бути перезараховані. Вже буде легше, менше іспитів у кожну сесію. По-третє, якщо будете навчатись з 1 курсу одночасно, держіспити випускні теж будуть одночасно, і підготуватись до них буде дуже важко, плюс можуть навіть дати випускних іспитів співпасти, і ніхто не буде їх переносити для Вашої зручності. Якщо Ви збираєтесь самі писати курсові і бакалаврську роботу (а не купувати в якійсь конторі), це теж подвійне навантаження. Технічне здійснення приблизно таке. На початку року у другому виші, де заочне, дізнаєтесь час сесії, і оцінюєте, скільки пар і яких саме Ви пропустите в першому вузі. В другому Вам дадуть довідку-виклик на сесію, Ви у першому вузі її долучаєте до заяви, де просите відпустити Вас на сесію в інший заклад. Як саме Ви будете “відробляти” пропущені пари в першому закладі, то вже залежить від вузу, деканату, політики випускової кафедри і кожного окремо взятого викладача. Можна не встигнути відробити,і не допуститись до сесії(( Плюс те, що вузи в різних містах, додатковий напряг. Але якщо один з вузів де Ви плануєте навчатись, щось на кшалт маупу чи кроку типу “ви нам гроші ми впм диплом”, де сесію-начитку заочникам можна не відвідувати, лише на іспити з’являтись, то звісно буде легше.

1 Вподобання

Вдячний за за змістовні поради.