Навчися вибачати, щоб залишатися справжньою людиною

Оцініть, будь ласка, твір за критеріями ЗНО. Буду дуже вдячна :slight_smile:

На мою думку, навчитися вибачати і не тримати зла на кривдника - великий дар, який мають не всі. Кожен з нас має навчатися цьому, щоб залишатися людиною. Приведу, як на мене, такі переконливі аргументи.

По-перше, існують люди, які не вміють ані поступатися, ані вибачати. Це руйнує не лише їхнє життя, але і навколишнього середовища. Прикладом цього можуть слугувати дві головні героїні “Кайдашевої сім’ї”- Мотря і Кайдашиха. Через свою “війну” вони не помічали, як страждали їхні рідні, а саме діти та чоловіки. Жінок турбувала лише їхня власна ворожнеча. Через те, що вони не могли пробачити одне одного, зруйнувалася ціла сім’я.

По-друге,ми не знаємо, що відчуває у цей час інша людина. Можливо, вона жалкує про те, що сказала, але боїться у цьому зізнатись. У моєму житті була ситуація, коли я посварилась зі своєю подругою і ми не розмовляли пів року, і все через те, що ніхто з нас не робив першого кроку. В один момент я зрозуміла, що потрібно пробачити минулі образи та розпочати все з чистого аркушу. І про це, я ще не пожалкувала.

Отже,підсумовуючи вище сказане, хотілося б ще раз наголосити, що справжніми людьми ми станемо тоді, коли навчимося вибачати помилки інших, навіть якщо нам важко переступити через себе. Адже куди приємніше нести добро в серці, а не образу чи зло.

Оцінити, звісно, можна, але, мені здається, саме Ваш учитель мав би допомагати своїм учням готуватися до ЗНО.

2 Вподобання