Атестация по 2 предметах возможна?

Подскажите, пожалуйста, можно ли атестоваться сразу по 2 предметах, в один год. У меня 2 высших образования. По начальной школе 2 категория, а по истории-1. По истории в этом году очередная атестация, на подтверждение категории. Хотелось бы и сразу внеочередно по начальной школе, на 1 (на 2 категорию была в 2018 году) Курсов достаточно.

Вам тривалий час не доплачують зароблені гроші. Атестуватися з двох предметів не треба. Якщо з історії у вас І категорія, то по першій ви маєте отримувати і за початкові за умови проходження курсів.
Тобто, атестуєтеся з історії, категорія поширюється на початкові. Вимагайте перерахувати вам зарплату відповідно до п.3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

1 Вподобання

Вчитель не може бути атестованим по двох різних категоріях. Атестація поширюється на всі предмети, які викладає вчитель. Адміністрація Вашої школи не компетентна в питаннях атестації. Відповідно до п. 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 6.10.2010 № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників», в редакції згідно зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р. № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

Згідно з п. 5 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 він набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ набув чинності з 23.01.2012 року.

Міністерством освіти і науки України у листі від 26.01.2011 №1/9-44 наголошено, що органи управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти повинні планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.

Згідно з п. 6.1 Типового положення про атестацію нарахування заробітної плати відповідно до присвоєної за результатами атестації кваліфікаційної категорії здійснюється з дня прийняття рішення атестаційною комісією.

Тож, вчителям, які підвищили кваліфікацію з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти, присвоєна атестаційною комісією кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.
Щодо предметів варіативної складової, то Типовим положенням про атестацію не передбачено вимоги щодо обов’язковості проходження вчителями, які ведуть ці предмети, підвищення кваліфікації. У цьому випадку кваліфікаційна категорія поширюється на педагогічне навантаження варіативної складової, незалежно від підвищення кваліфікації.

Починаючи з 2018 року вводяться 3-денні курси за вибором і з часом предметних очно-дистанційних курсів не буде. Як тоді бути вчителям, які читають по кілька предметів і не за дипломом?

За 5 років треба мати 150 год курсів підвищення кваліфікації загалом з усіх предметів. Тому в один рік можна пройти з одного предмета, на наступний - з іншого і т.д.