Позачергова атестація у 2021 році

Підкажіть, чи може вчитель атестуватись позачергово у 2021 році на 1 категорію, якщо попередньо атестувався у 2019 році на 2 категорію?

Так, може. Напишіть до 10 жовтня відповідну заяву до АК

Методист та дирекція переконують, що 2019 р не може атестуватись, бо “на момент написання заяви на позачергову атестацію не буде 2 роки від попередньої атестації”

Їхня позиція хибна. Написання заяви - це не атестація. Атестація - це останнє засідання в березні, коли якраз мине два роки. Щоб спростувати їх позицію і переконати їх в цьому, подайте запит в МОН. Ви не перші. Гарантовано отримаєте підтвердження моїх слів.

2 Вподобання

МОН дійсно рахує від березня до березня і є роз’яснення з цього питання саме від МОН. А тому дійсно пишіть до 10.10 заяву про бажання атестуватися і паралельно запит через Доступ до правди до МОН “Чи можна атестуватися позачергово у 2020-2021 н.р., якщо попередня атестація була у 2018-2019 н.р.я” і отримаєте персональну відповідь від МОН.

2 Вподобання

доброго дня… сьогодні директор сказала мені щоб подавати на дострокову атестацію необхідні успіхи на всеукраїнському чи принаймі областному рівні .працюю вчителем фізкультури є успіхи на місцевому рівні , брав участь в конкурсах вчитель року в минулому . інноваційний урок давав теж відправляли на конкурс ліцей орієтований на вивчення мов))) анг.німецька українська та математика.матеріальна база минус ноль.
йду на дострокову ,яку всеж погодили -чи атестують -це запитання …по причині годин підготовки з минулої атестації маю 214 плюс минулий рік 30…
чи міг би дістати аргументовану відповідь.(окрім того що сказав та написав
)дякую

Атестуйтеся спокійно. Перечитайте Положення про атестацію, вимоги до вчителів тієї категорії, на яку ви претендує на, та просто працюйте відповідно до цих вимог. Усе буде добре.

1 Вподобання

дякую за відповідь.а чи є ця МОЖЛИВІСТЬ ( позачергова атестація на вищу категорію та присвоення звання старшого вчителя)закріплена та підтверджена типовим положенням чи іншим документом?мені після конкурсів в яких я брав участь дали клопотання до педради на розгляд присвоєння звання. але завуч каже що це неМОЖЛИВО…і звання і позачергова атестація… хоча я консультувався що така практика все ж є… наш заклад наступного року перевірятимуть . тому бояться. чи є документи чи підпункти на які я можу посилатись щоб захистити свою позицію та відстояти розгляд подання самого від пед ради на звання.

[quote=“ademaior, post:8, topic:6097”]
дякую за відповідь.а чи є ця МОЖЛИВІСТЬ ( позачергова атестація на вищу категорію та присвоення звання старшого вчителя)закріплена та підтверджена типовим положенням чи іншим документом?мені після конкурсів в яких я брав участь дали клопотання до педради на розгляд присвоєння звання. але завуч каже що це неМОЖЛИВО…і звання і позачергова атестація… хоча я консультувався що така практика все ж є… наш заклад наступного року перевірятимуть . тому бояться. чи є документи чи підпункти на які я можу посилатись щоб захистити свою позицію та відстояти аргументовано розгляд самого подання від пед ради на звання.

1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

3.1. Щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. У цей самий строк до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову атестацію, про перенесення строку атестації, подання керівника або педагогічної ради закладу про присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Працівники, включені до списків осіб, які підлягають черговій атестації, мають право подавати до атестаційної комісії заяви про присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду).
5.3. . Педагогічні звання «старший викладач», «старший учитель», «старший вихователь» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст першої категорії» та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

І де тут хоч найменше суперечення присвоїти вищу і звання???
Хай не видумують!
До речі, я теж так свого часу атестувався.
Все абсолютно законно і жодних застережень.

2 Вподобання

суперечень не має. але ймовірність можливість , так сказати. не описана. .мотивують тим що і так мене атестують ПОЗАЧЕРГОВО це і є визнанням досягнень.яущо буде ще й звання то забагато… тіпа… вот в чому справа. народ у нас такий…я пояснюю що звання і категорія це різні гілки різних дерев… …але меніе просять конкретно .посилання на( інструкції)документи

Це і є документи. Інших немає. Ви неправильно ставите питання. Запитайте, хай покажуть пункт, речення… та що завгодно, що НЕ дозволяє вам отримати категорію і звання! Я розумію, що вони вважають, що це буде забагато, бо ж лише собі забагато не буває, але це просто звичайні маніпуляції. Нема жодного документа, який забороняє вам отримати те, що ви хочете. А от ті, що дозволяють, я вам навів. Далі ви самі

1 Вподобання

І категорію присвоює АК І рівня і неважливо, яка атестація: чергова чи позачергова.

Мені теж незрозуміло.

Можливо, школа така маленька, що не має власної АК

Доброго дня.підкажіть будласка чи маю я право атестуватися рік після виходу з декретної відпустки.атестація перший раз.

Так, без проблем…

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка, чи маю я право позачергово атестуватися на другу категорію вчителя у 2021-2022 році, (враховуючи що навантаження не повна ставка)якщо закінчила університет у 2019 році. Буду вдячна за відповідь(якщо можна , вкажіть на які пункти положення опиратися).

Атестація вчителя від навантаження не залежить. Якщо на момент атестації, тобто до березня 2022 року, у вас є два роки стажу, то можна атестуватися. Треба буде написати заяву до 10 жовтня. Зверніть увагу, що атестація на категорії можлива за умови освіти магістра/спеціаліста.
Пункт Типового положення 3.18.

Доброго дня. Дякую за відповідь. Підкажіть ще, якщо директор відмовляється атестувати, аргументуючи тим, що потрібно відпрацювати 5 років. Що робити?