Вступ магістратура

Поясніть будь- ласка вступ в магістратуру. Чи можна одночасно здійснювати спробу вступу на магістратуру в кілька навчальних закладів ( по аналогії з бакалавратом зараз- 5 заяв?), якщо так то який порядок такого вступу ? Чи дійсні ЗНО ( ЄВІ з іноземної) та фахові випробування здані в одному ЗВО для вступу в інший?.

Не знаю щодо ЄВІ, але фахові вступні випробування кожен вуз створює індивідуально, навіть якщо спеціальність аналогічна. Тож ніхто нічого не зараховує, на всі іспити треба буде з’явитись особисто і скласти. Звідси випливає, чи можна подати 5 заяв, як на бакалавра. Можна і 10, але ж на фахове вступне випробування треба з’явитись особисто, дні іспитів у різних вузах можуть співпадати, а якщо вузи в різних містах, туди ще треба доїхати (що враховуючи ковід не завжди технічно легко). Ще врахуйте, що якщо це магістратура галузей “освіта”, “аграрні науки”, “музичне мистецтво” і ще якісь з особливого переліку, документи на вступ треба в паперовому вигляді подати особисто, а не через кабінет вступника. Це школярі можуть сидіти вдома за комп’ютером, подати 5 заявок на бюджет, і 100 на контракт, просто розсилаючи свої результати ЗНО з особистого кабінету.

Ще додам, що на відміну від бакалавра, на магістра немає поняття пріорітету. І Ви можете одночасно пройти на бюджет на кілька пропозицій, або і на денну і на заочну форму одночасно. Наприклад, склавши в педагогічному вузі одне фахове з біології, можна пройти на бюджет на спеціальність “Біологія” денна та заочна та “Середня освіта: біологія” денна та заочна, таким чином отримавши 4 варіанти бюджетного навчання. Ви самі обираєте, куди хочете і туди несете оригінали документів. Відкритий широкий конкурс на щастя поки діє лише на спеціальності “право” і “міжнародне право”. Решта бюджетних конкурсних пропозицій фіксована, тобто якщо написано 5 бюджетних місць, їх справді 5, а не “до 5”.