Повторний вступ ВНЗ

Якщо відрахуався за власним бажанням під час навчання на першому семестрі першого курсу то відшкодування необхідно буде здійснити за рік чи пів року?. Якщо за пів року то в які крайні терміни необхідно відрахуватись , щоб рахувалось пів року?

Відшкодування рахується посеместрово - скільки семестрів провчилися, за стільки і буде повернення коштів. Можете довчитися семестр і скласти іспити і отримати заліки - тоді на підставі академічної довідки можуть потім зарахувати предмети (кредити ECTS) в іншому університеті.
Головне - відрахуватися до початку наступного семестра. Бо якщо ви почнете навчання в другому семестрі, то будете відшкодовувати за рік.
А взагалі відшкодування буде тільки тоді, коли ви захочете повторно вступити на бюджет і будете рекомендовані до зарахування. І в тому виші вам порахують і ви маєте сплатити, інакше вас просто не зарахують на навчання за кошти держбюджету.

1 Вподобання

Небольшая статья с небольшими объяснениями и ссылка на официальный порядок возмещения. Там еще непонятнее. :slight_smile:
Но основная суть - простая - хотите поступить еще раз на бюджет - будете возмещать. А сумму вам скажут. И торговаться - не получится.

Вдячний за вичерпну відповідь. Ми ще подумаємо. А з повторним зарахуванням проблем не буде бо маємо дуже високий рейтинг. Просто в силу життєвих обставин довелось в цьому році подавати документи в інший ніж планували ВНЗ.

Дивіться, ви зможете використати в наступному році цьогорічні сертифікати. І вступати знову на перший курс - з цим проблем взагалі не може бути! Але у вашому випадку, якщо будете рекомендовані на бюджет, щоб не було проблем саме із зарахуванням! треба буде відшкодувати вартість за попереднє навчання на бюджеті. На жаль…, але без цього вас не зможуть зарахувати…
Якщо маєте високі бали сертифікатів, ставте пріоритети відповідно до свого бажання вступити саме в університет своєї мрії. Вивчайте статистику попередніх вступних кампаній, прохідні бали на обрану спеціальність по широкому конкурсу.
Розумію, що бувають різні життєві обставини, але ж життя продовжується)

2 Вподобання

Дякую за змістовні доброзичливі відповіді. Цікаво чи буде дещо нижчим відшкодування за бюджетне навчання у звязку з переходом на дистанційку. Адже заочне навчання дешевше ніж очне. А в нас на наступний рік ще один випускник і вступник і звичайо ж врахуємо помилки зі старшим.

На даний час немає інформації про таку можливість. Більш того, немає ніякого офіційного документа про дистанційне навчання як форму здобуття освіти, який би регулював різні питання. Не хочу вас засмучувати, але на мою думку, не варто на це розраховувати.

На даний час є денна форма і заочна, і по суті в умовах карантину денна схожа на заочну, але не зовсім. На денній дистанційно є розклад на кожен день (лекції, лабораторні і тд, які проводяться). На заочній викладачі витрачають менше часу.

Відповідно, держава сплачує вишу (у вашому випадку вже сплатила) за підготовку спеціаліста на денній формі більше. А дистанційне навчання впроваджують з огляду на епідемічну ситуацію самі університети. І мають організувати його так, щоб воно не дуже відрізнялося від традиційного денного.

Стосовно відшкодування, можливо в майбутньому щось зміниться. Якщо буде якийсь закон про дистанційне навчання і держава буде вишам платити менше під час такого навчання. І може контрактники будуть платити менше за денну форму, якщо навчатимуться дистанційно. Але зараз, на жаль, цього немає.

Я особисто бачу можливість дещо зменшити суму майбутнього відшкодування лише у випадку, якщо дитина закінчить семестр і складе екзамени і заліки. Тоді на підставі академічної довідки по заяві студента і за його бажанням можуть зарахувати кредити ECTS по деяким дисциплінам в іншому університеті. І якщо деякі кредити зарахують, тоді на відповідний відсоток зменшується сума, яку треба повертати. Хоча ще може враховуватись інфляція. За семестр зазвичай 30 кредитів. І якщо, припустимо, зарахують 6, то сума відшкодування зменшиться на 20%.

За логікою, студенти в усіх вишах на всіх спеціальностях вивчають однакові предмети загальної підготовки: історія України, українська мова, іноземна мова, фізкультура. На мій погляд, за такі предмети можуть зарахувати кредити. Є ще предмети професійної підготовки, але якщо спеціальності кардинально відрізняються, то звичайно, такі предмети не зарахують.

За які предмети зараховувати кредити, вирішують в університеті відповідно до навчальних планів. Можете самі порівняти навчальні плани і приблизно будете уявляти ситуацію. Але краще дізнаватися в самому університеті.

Тобто на даний час єдина можливість зменшити суму відшкодування - це зарахування кредитів ECTS. Це є в тій складній формулі) у Постанові КМ 2015 року. І ще можна сплатити 50% суми відшкодування одразу, а решту впродовж навчального року.

Звісно ж вам вирішувати, як вчинити. Можна продовжити навчання на бюджеті тут, можна вступити на бюджет або на контракт, але в омріяний виш. А можливо обоє ваших дітей захочуть навчатися в одному університеті?..

1 Вподобання

Дякую за вичерпну відповідь.

А потрібно повертати кошти за навчання за рік, (я на бюджеті)якщо на другий рік я вступаю в університет зі специфічними умовами (МВС) за державним замовленням) я просто десь читав що ніби хто поступає в такий вуз не повинен повертати чи це фейк інформація?
І якщо у мене навчання за рік 18000 в гіршому випадку на скільки більше потрібно буде заплатити на 4-5 тисяч десь тисяч більше?

Звісно, що потрібно. Не знаю, що і де ви чули, але в Порядку відшкодування коштів мова йде трішки про інше)) А саме про те, що якщо людина спочатку навчається в таких закладах на бюджеті, а потім хоче вступити на бюджет в інший заклад, то повинна відшкодувати і вартість навчання, і вартість утримання (проживання, харчування).
Погодьтеся, це ж зовсім не так, як ви “десь чули” :wink: А про суму (приблизну) відшкодування я вам вже відповідала раніше. Точну суму порахують в закладі освіти. Треба буде повертати стільки, скільки заплатила держава за навчання. Це більше, ніж вартість контракту. Але на скільки більше, я ж цього не знаю :slight_smile:

Підкажіть, будь ласка, наскільки я розумію, якщо я забираю документи з вишу у першому семестрі, я лише його і відшкодовую. Що мені треба для цього отримати у виші, з якого я відраховуюсь? Довідку про к-сть годин навчання? І потім її уже нести до нового вишу аж після зарахування мене на бюджет, і там мені порахують, скільки я винна? Те, що між цима процедурами буде розрив у пів року, не вплине на їх ефективність? Що саме я повинна отримати від вишу, що покидаю, якщо я забираю документи у першому семестрі і буду повторно вступати на перший курс?
Зазадалегідь дякую

Якщо ви відрахуєтесь до закінчення першого семестру або довчитеся цей семестр і складете екзамени і заліки - треба буде відшкодовувати кошти за один семестр. Але якщо ви закінчите семестр, потім в іншому виші можуть перезарахувати деякі предмети - і тоді може зменшитися сума відшкодування!

У виші після відрахування вам повернуть всі документи (сертифікати ЗНО, свідоцтво про здобуття ПЗСО і додаток до нього) і видадуть академічну довідку. Якщо закінчите семестр, там буде вказана кількість годин (кредитів) з предметів і оцінки. Якщо не закінчите, буде написано, що заліків і екзаменів не складали.
Довідку є сенс нести до іншого вишу, якщо там будуть якісь предмети зараховані, щоб їх могли перезарахувати. А так академічна довідка більше для вас, адже ви будете вступати на перший курс і починати навчання з початку.
У другому виші, якщо будете рекомендовані на бюджет, порахують суму відшкодування, можливо зарахують якісь предмети, що підходять згідно навчальних планів.

Те, що буде розрив у пів року, не має значення. Але зверніть увагу: якщо ви є неповнолітньою студенткою, вас не відрахують лише за вашим бажанням - як мінімум, знадобиться письмова згода батьків.

1 Вподобання

Дуже дякую за вичерпну відповідь! І ще одне питання: розрахунок оплати у іншому виші у якому я вступаю знову на перший курс будуть здійснювати на основі академ довідки? І, може ви ще знаєте, куди, крім цього форуму слід звертатися , щоб зрозуміти порядок процедури і уточнити деталі?

Ні, трохи не так) Розрахунок коштів, які підлягають поверненню, буде здійснюватись на основі фінансових документів по виконанню держбюджету: будуть дивитися, скільки коштів було витрачено державою на підготовку студента в певному виші на певній спеціальності (у них буде доступ до всіх даних, вам не треба нічого надавати додатково).

А на основі академічної довідки вам можуть перезарахувати деякі предмети, якщо вони будуть співпадати з навчальним планом і якщо по ним будуть складені екзамени і заліки (але це будуть вирішувати у виші).
І академ довідка потрібна саме для цього. Бо якщо певну кількість кредитів ECTS перезарахують, то тоді зменшать у своїх розрахунках суму відшкодування коштів за попереднє навчання.
І без академ довідки вас зарахують до нового вишу - ви ж будете вступати на перший курс. Але все одно побачать в ЄДЕБО, що ви вже навчалися на бюджеті і будуть рахувати суму відшкодування. І ось тут академ довідка може стати в нагоді.

Ви можете звернутися за роз’ясненнями у заклад освіти, де зараз навчаєтеся. Про процедуру відрахування і документи, які вам повинні видати, вони мають докладно пояснити. Також можуть пояснити, як буде відбуватися повторний вступ на бюджет. Або в новому виші вам все розкажуть при вступі.
Загалом все так, як я написала. Може ще є якісь деталі - це вже зовсім уж точно знають тільки в університетах, бо вони цим займаються безпосередньо.

2 Вподобання

А чи вплине на мій повторний вступ на бюджет той факт, що мене відрахують з університету за неуспішність? Чи немає ніякої різниці, що сталося у тому виші, як я вступаю у новий і відшкодую кошти?

Не хвилюйтеся. Причина відрахування ніяк не вплине на ваш повторний вступ на бюджет. Взагалі немає ніякої різниці - чи за власним бажанням, чи за неуспішність вас відраховано. Єдиною умовою повторного навчання на бюджеті є відшкодування коштів за попереднє навчання. І ВСЕ.
Ваші сертифікати 2020 року будуть дійсні і в наступному році. Якщо предмети підходять, не треба перескладати ЗНО. Навіть, якщо хтось буде казати, що вони не дійсні, бо вас відрахували, не треба хвилюватися і панікувати, все буде добре))

1 Вподобання

Только надо помнить, что сумма возмещения может в несколько раз превышать стоимость контракта в том вузе. И считать ее будут не по посещению, а по сроку между поступлением и отчислением.
В общем, сумма возмещения, если опять поступите на бюджет, может вас неприятно удивить.

1 Вподобання