Повторний вступ ВНЗ

Якщо відрахуався за власним бажанням під час навчання на першому семестрі першого курсу то відшкодування необхідно буде здійснити за рік чи пів року?. Якщо за пів року то в які крайні терміни необхідно відрахуватись , щоб рахувалось пів року?

Відшкодування рахується посеместрово - скільки семестрів провчилися, за стільки і буде повернення коштів. Можете довчитися семестр і скласти іспити і отримати заліки - тоді на підставі академічної довідки можуть потім зарахувати предмети (кредити ECTS) в іншому університеті.
Головне - відрахуватися до початку наступного семестра. Бо якщо ви почнете навчання в другому семестрі, то будете відшкодовувати за рік.
А взагалі відшкодування буде тільки тоді, коли ви захочете повторно вступити на бюджет і будете рекомендовані до зарахування. І в тому виші вам порахують і ви маєте сплатити, інакше вас просто не зарахують на навчання за кошти держбюджету.

1 Симпатія

Небольшая статья с небольшими объяснениями и ссылка на официальный порядок возмещения. Там еще непонятнее. :slight_smile:
Но основная суть - простая - хотите поступить еще раз на бюджет - будете возмещать. А сумму вам скажут. И торговаться - не получится.

Вдячний за вичерпну відповідь. Ми ще подумаємо. А з повторним зарахуванням проблем не буде бо маємо дуже високий рейтинг. Просто в силу життєвих обставин довелось в цьому році подавати документи в інший ніж планували ВНЗ.

Дивіться, ви зможете використати в наступному році цьогорічні сертифікати. І вступати знову на перший курс - з цим проблем взагалі не може бути! Але у вашому випадку, якщо будете рекомендовані на бюджет, щоб не було проблем саме із зарахуванням! треба буде відшкодувати вартість за попереднє навчання на бюджеті. На жаль…, але без цього вас не зможуть зарахувати…
Якщо маєте високі бали сертифікатів, ставте пріоритети відповідно до свого бажання вступити саме в університет своєї мрії. Вивчайте статистику попередніх вступних кампаній, прохідні бали на обрану спеціальність по широкому конкурсу.
Розумію, що бувають різні життєві обставини, але ж життя продовжується)

2 Симпатії

Дякую за змістовні доброзичливі відповіді. Цікаво чи буде дещо нижчим відшкодування за бюджетне навчання у звязку з переходом на дистанційку. Адже заочне навчання дешевше ніж очне. А в нас на наступний рік ще один випускник і вступник і звичайо ж врахуємо помилки зі старшим.

На даний час немає інформації про таку можливість. Більш того, немає ніякого офіційного документа про дистанційне навчання як форму здобуття освіти, який би регулював різні питання. Не хочу вас засмучувати, але на мою думку, не варто на це розраховувати.

На даний час є денна форма і заочна, і по суті в умовах карантину денна схожа на заочну, але не зовсім. На денній дистанційно є розклад на кожен день (лекції, лабораторні і тд, які проводяться). На заочній викладачі витрачають менше часу.

Відповідно, держава сплачує вишу (у вашому випадку вже сплатила) за підготовку спеціаліста на денній формі більше. А дистанційне навчання впроваджують з огляду на епідемічну ситуацію самі університети. І мають організувати його так, щоб воно не дуже відрізнялося від традиційного денного.

Стосовно відшкодування, можливо в майбутньому щось зміниться. Якщо буде якийсь закон про дистанційне навчання і держава буде вишам платити менше під час такого навчання. І може контрактники будуть платити менше за денну форму, якщо навчатимуться дистанційно. Але зараз, на жаль, цього немає.

Я особисто бачу можливість дещо зменшити суму майбутнього відшкодування лише у випадку, якщо дитина закінчить семестр і складе екзамени і заліки. Тоді на підставі академічної довідки по заяві студента і за його бажанням можуть зарахувати кредити ECTS по деяким дисциплінам в іншому університеті. І якщо деякі кредити зарахують, тоді на відповідний відсоток зменшується сума, яку треба повертати. Хоча ще може враховуватись інфляція. За семестр зазвичай 30 кредитів. І якщо, припустимо, зарахують 6, то сума відшкодування зменшиться на 20%.

За логікою, студенти в усіх вишах на всіх спеціальностях вивчають однакові предмети загальної підготовки: історія України, українська мова, іноземна мова, фізкультура. На мій погляд, за такі предмети можуть зарахувати кредити. Є ще предмети професійної підготовки, але якщо спеціальності кардинально відрізняються, то звичайно, такі предмети не зарахують.

За які предмети зараховувати кредити, вирішують в університеті відповідно до навчальних планів. Можете самі порівняти навчальні плани і приблизно будете уявляти ситуацію. Але краще дізнаватися в самому університеті.

Тобто на даний час єдина можливість зменшити суму відшкодування - це зарахування кредитів ECTS. Це є в тій складній формулі) у Постанові КМ 2015 року. І ще можна сплатити 50% суми відшкодування одразу, а решту впродовж навчального року.

Звісно ж вам вирішувати, як вчинити. Можна продовжити навчання на бюджеті тут, можна вступити на бюджет або на контракт, але в омріяний виш. А можливо обоє ваших дітей захочуть навчатися в одному університеті?..

1 Симпатія

Дякую за вичерпну відповідь.

А потрібно повертати кошти за навчання за рік, (я на бюджеті)якщо на другий рік я вступаю в університет зі специфічними умовами (МВС) за державним замовленням) я просто десь читав що ніби хто поступає в такий вуз не повинен повертати чи це фейк інформація?
І якщо у мене навчання за рік 18000 в гіршому випадку на скільки більше потрібно буде заплатити на 4-5 тисяч десь тисяч більше?

Звісно, що потрібно. Не знаю, що і де ви чули, але в Порядку відшкодування коштів мова йде трішки про інше)) А саме про те, що якщо людина спочатку навчається в таких закладах на бюджеті, а потім хоче вступити на бюджет в інший заклад, то повинна відшкодувати і вартість навчання, і вартість утримання (проживання, харчування).
Погодьтеся, це ж зовсім не так, як ви “десь чули” :wink: А про суму (приблизну) відшкодування я вам вже відповідала раніше. Точну суму порахують в закладі освіти. Треба буде повертати стільки, скільки заплатила держава за навчання. Це більше, ніж вартість контракту. Але на скільки більше, я ж цього не знаю :slight_smile: