Документи при вступі

Я навчаюся на 1 курсі в університеті,але маю бажання після закінчення 1 курсу перевступити на 1 курс іншого університету.При вступі я надав вузу атестат та свідоцтво про закінчення загальної середньої освіти, тепер питання, чи зможу я його забрати, якщо буду переводитися? Воно зараз зберігається у вузі?

Для поступления сам аттестат не нужен. Он понадобится - для зачисления.
Но если поступать на контракт - то его оригинал не понадобится вовсе - при зачислении достаточно будет копии.

А якщо я поступаю на бюджет? Трішки окресля ситуацію, цього року я поступив на бюджет в один вуз, проте я планую в кінці цього року скласти зно ще раз і поступити на 1 курс в інший вуз (на бюджет).Оригінал атестату, який я надав вузу цього року збирігається у них і я зможу його забрати?

Чтобы снова поступить на бюджет, надо будет быть уже отчисленным с предыдущего бюджета! Вас просто не зачислят на новом месте, не смогут.
А когда вы отчислитесь на старом месте, вы все документы получите на руки, назад.

НУ и еще надо помнить о возмещении предыдущего бюджета, в вашей ситуации. Вам знакома эта процедура? Для некоторых величина суммы возмещения становится неприятной неожиданностью…

1 Вподобання

Я повинен буду компенсувати гроші за перший рік навчання,ніби вчуся на контракті.Усе правильно зрозумів?Узагалі,є ще одне питання,чи відрізнятиметься це сума залежно від того чи отримую я стипендію чи ні.Просто,наразі у мене є стипендія,і я дещо переживаю за це:чи не потрібно буде мені її також повернути?Буду вдячний за відповідь!

Документи зберігаються в особовій справі студента у студентському відділі. При відрахуванні, ви здасте залікову книжку, студентський. Натомість отримаєте свідоцтво, сертифікати та академічну довідку. При вступі обов’язково потрібні оригінали документів, на підставі яких здійснюється вступ, незалежно на яку форму, контрактну чи за кошт держави. Копії не підійдуть. Не вимагають оригінали тільки якщо студент вже вчиться та вступає паралельно, наприклад на заочне. В такому разі потрібно принести довідку із навчального закладу, який зберігає оригвнали із підтвердженням, що документи там. Подивіться документи, приймальна комісія при вступі мала вам видати розписку про те, які документи прийнято на зберігання. Часто при відрахуванні просять цю розписку повернути.

Сумма возмещения равна затратам государства на ваше обучение на бюджете.
И эта сумма может в разы превосходить стоимость контракта на этой специальности. Да - бюджетники обходятся государству дороже, чем контрактникам - их контракты
Уверяю вас, добавочка к возмещению, за полученную стипендию, будет только малой частью возмещения. Недавно девушка писала, что ей выставили счет в 40 тыс грн за год обучения на старом бюджете - уже после зачисления на новый бюджет.
Детали вам лучше выяснить в своей канцелярии. Именно оттуда пришлют счет, если вы снова поступите на бюджет.

Тобто, я можу спочатку забрати документи, подати їх у новий вуз, вступити і лише після того як мене уже зарахували до нового вузу я оплачую кошти які були використані на моє навчання?,

Да.
Новый вуз запрашивает документы вашей учебы у старого (например, чтобы перезачесть те учебные кредиты, которые вы заработали там). А заодно получает информацию, что вы уже учились на бюджете и сколько на вас потратило государство. Дальше. по формуле из документа вычисляется ваш долг за старый бюджет, который надо возместить.