Звільнення від фізкультури у ВУЗі

Чи можна в університеті отримати повне звільнення від фізкультури?Чи тільки перевестись у підготовчку групу?І які документи для цього треба.

Повне звільнення отримати не можна, тому що з фізкультури є залік і цей залік має бути в додатку до диплома.
Є 3 групи: основна, підготовча і спеціальна. Підготовча зазвичай займається разом з основною, просто має бути трохи менше навантаження. Спеціальна займається окремо за окремою програмою. Залік є у всіх. Ну якщо хтось в спецгрупі зовсім не може навіть елементарне щось робити, типу ранкової зарядки, все одно займається по індивідуальній програмі (наприклад, хоч реферати пише).
На початку навчального року студенти проходять медкомісію і там у висновку лікар пише, яка група з фізкультури. Може призначити додаткове обстеження, якщо спецгрупа. Інших документів не треба.

3 Вподобання

Чи правомірним є те , що при навчанні у спец.групі студент не може отримати більше ніж 4 за залік ? (зі слів викладача фіз.виховання)

Такого немає в жодному офіційному документі. Це викладач або сам придумав, або це його особистий підхід до оцінювання студентів. Фізкультура в навчальних закладах - це не великий спорт, там інші задачі.

3 Вподобання

дякую , зрозуміло. Але як бути студентам - відмінникам , якщо в них спеціальна група ?

Ну як бути? Звернутися до зав. кафедрою фізичного виховання, щоб пояснили, на підставі чого такий підхід до оцінювання студентів спецгрупи. Хай пояснять, якщо зможуть. Але такого не має бути! Може ви не так зрозуміли, а може це особистий підхід викладача, що не є правомірним.

якщо у мене є група інвалідності, то хіба я не можу повністю звільнитись?

За фізру ж недиф.залік ставлять, це зарах/не зарах.

Це раніше так було, зараз вже не так. Відтоді, як в українських вишах запровадили Болонську систему (це вже більше 10 років тому), вже немає «зараховано» (недиф. залік) - тобто за всі предмети виставляються бали за 100-бальною шкалою і відповідна оцінка А, В. C, D, E. Це стосується і екзаменів, і всіх заліків.

Не можете. За фізру має стояти оцінка в додатку, записів «звільнений» в додатку до диплома не буває. Навіть, якщо є група інвалідності, ви ж за станом здоров‘я можете навчатися? Можете. А отже і фізру подужаєте - в спецгрупі, за індивідуальним планом, та хоч реферати будете писати. Це взагалі не проблема, ніхто з вас не буде вимагати спортивних рекордів))

1 Вподобання

Ви володієте неправдивою інформацією.

У мене диплом бакалавра 2017 року державного ВНЗ. Були предмети, за які ставилось просто “зарах” у заліковку. У дипломі в мене з цих предметів оцінка Р - Passed.
Це і фізра, і історія навчального закладу, і інші непотрібні дисципліни.

До речі, з фізри у мене спецгрупа була. Так, в додатку є також оцінка в 100-бальній системі, але в буквенній оцінці пише P-Passed, а в саму заліковку йшло лише “зарах”.
По інших предметах, наприклад, ті самі бали, що і з фізри (в 100-балці), але там вже C чи D.

:slightly_smiling_face:
Коли я навчалась, а мабуть і ви, дійсно було так, як ви писали…

Зараз не так… Ну якщо треба приклади, то у моєї дочки диплом бакалавра 2014 року (вступ 2010) - за всі предмети стоять бали і А, В, С. За всі, і за фізру, починаючи з 1 курсу. Вона була в спецгрупі - стоять бали і оцінка А.
Син зараз на 4 курсі. Знову ж таки, за всі предмети є бали, взагалі немає ніяких passed. Фізра закінчилася на 2 курсі - є бали і оцінка А (він був в основній групі). В обох випадках - це відомі державні ЗВО.
Ніяких «зараховано» зараз з жодного предмету немає. І це є правдива інформація)) Можете поцікавитися у реальних сьогоднішніх студентів…

1 Вподобання

У мене 2 вищі освіти, отримані з 2013 по 2020 рік, і були предмети, з яких ставили зарах-не зарах у заліковці, у т.ч. в національному університеті. Ми ж зараз саме про це говоримо. І я не заперечую, що з цих предметів стоїть 100-бальна оцінка в дипломі, але в заліковці стоїть саме зарах/не зарах. Поняття недиференційованого заліку нікуди не зникло, як Ви писали вище.

Прочитайте перші сторінки, це документ останніх років топового українського ВНЗ.

З фізри зазвичай недиференційований залік, 60 балів викладач з жалості поставить і так.


КНУ Шевченка.
Я не в КНУ вчилась, але в мене теж фізра на стипендію не впливала.