Відшкодування коштів за попереднє навчання на бюджетній основі

Добрий день, прошу допомоги розібратися.
Я була студенткою одного вишу, поступила на бюджет на заочну форму навчання, провчилася один рік, склала сесію, на наступний рік була відрахована на зимовій сесії (тобто у загальному провчилась 3 семестри), забрала свої документи і в цьому році поступила в інший навчальний заклад, також на бюджет, але вже на денну форму навчання. У приймальні комісії навчального закладу, в який я тільки но вступила, в мене спокійно забрали документи, на сайті через деякий час(після 5 вересня здається) було написано До наказу(бюджет). 14 вересня, коли почалось навчання, мені телефонують з приймальної комісії, що в мене є якийсь борг за навчання у тому вузі, який я повинна погасити. В бухгалтерії цього вузу, в який я вступила, мені кажуть, що я повинна відшкодувати кошти державі за свое бюджетне навчання у тому вузі, згідно з якимось законом, який було прийнято минулим прем’єр-міністром Яценюком і кажуть мені, що ця сума 40 з чимось тисяч гривень. Декілька разів я приходила до бухгалтерії і просила пояснити все детально, пред’ явити підстави, на яких я маю сплачувати таку суму, показати якісь чеки, документи, на що мені сказали, що б я дивилася закони в інтернеті, тільки на 3 раз, мені сказали, що я маю їм принести академ довідку, і вони тільки тоді зможуть порахувати. Справа в тому, що академ довідку мені чомусь разом з усіма документами не віддали, коли я їх забирала, і із-за пандемії, а також із-за того, що вже почався навчальних процес, я не можу приїхати за довідкою(перший вуз, знаходився у іншому місті).
І ще у бухгалтерії вузу, в який я тільки вступила, мені сказали,
що немає різниці, де мені можуть перерахувати суму, яку я маю відшкодувати, у тому вузі, чи іншому.
Коли зателефонувала у той вуз, мені сказали, що те, що я маю відшкодити, мені перерахувати повинні тільки у тому вузі, в який я вступила.
P. S. Виходить, що в мене безвихідна ситуація.
Сказали, якщо не сплачу, відрахують
Мої питання такі: Чи дійсно я маю відшкодувати кошти? На якій підставі? Якщо так, то сума за заочну форму відрізняється від денної (бо мені сказали, що ні, що у будь-якому випадку сумма десь приблизно 40 тис.) чи ні?

Итак - говоря простыми словами, вы - попали!
Попали на возмещение предыдущего бюджета. И да - надо будет возмещать. Согласно постановления кабмина № 658 от 25.08.2015.
Читайте статью, читайте постановление по ссылке в статье.
https://znoclub.com/pitannya-ta-vidpovidi/798-chi-mozhna-povtorno-vstupati-na-byudzhet-i-yak.html

И могу вам сказать, что вы еще легко отделываетесь: после полутора лет учебы вы должны возместить всего лишь двойную цену контракта(даже меньше). Когда постановление только опубликовали, возмещать надо было раз в пять больше контрактной цены! Т.е. проучился год - второй раз дешевле будет учиться уже на контракте.

Ну и как это было описано в Условиях приема:
Раздел 12, пункт 3
" Якщо особи, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) за певним ступенем вищої освіти та отримали рекомендацію до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення у порядку, передбаченому пунктом 6 розділу IX цих Умов, однак не приступили до навчання у зв’язку з неможливістю відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, відповідно до Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658, на вивільнені у такому порядку вакантні місця державного замовлення можуть бути переведені наступні за рейтингом особи, що не отримували рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення станом на дату переведення (за погодженням з державним або регіональним замовником)."

1 Вподобання