Перехід на вільне бюджетне місце

Доброго дня! Я навчаюся у вищому навчальному закладі за контрактом. Є вільне місце за держ.замовленням. У мене льгот немає, але я навчаюся на відмінно вже третій рік поспіль. За рейтингом студентів, хто навчається за контрактом, я перша. На рівні факультету ніхто не був проти, щоб саме я отримала це місце. І склалося так, що ректор відмовляється підписувати мою заяву на перехід, нібито переходити можна тільки тим, хто має льготи. Це дійсно так працює в нашій країні? Чому я навчаюся на відмінно і не маю права на бюджетне місце? Чи можна це питання якось все ж таки вирішити?

Есть такие правила
“5. Особи, які навчаються в державному вищому закладі освіти
на договірній основі з оплатою за рахунок коштів місцевого
бюджету, галузевих міністерств, відомств, підприємств,
організацій, установ та фізичних осіб …
Вищезгадані особи можуть бути переведені і на вакантні місця
державного замовлення в даному чи іншому вищому закладі освіти на конкурсній основі і за умови згоди замовників.”

В этом же приказе написано, что весь процесс начинается с написания заявления на имя ректора. И если у ректора будет несколькозаявлений - вот тогда и начнется “конкурсная основа” и потребуется официальное “согласие заказчиков”.
Т.е. в вашем случае - надо принести официальное заявление, а ректор в ответ имеет право написать и подписать официальный отказ - с причиной отказа.
Ну и - причина “пусть полежит, вдруг льготник явится” - не подходит. :slight_smile: Или пусть так и напишет в официальной бумаге.
В общем случае, думаю, официальной причиной отказа может быть только приказ о зачислении льготника на это место. Если некого зачислять, кроме вас - это ваше место!