Навчальна відпустка

Підскажіть чи на всі заклади освіти надається навчальна відпустка?

Надається і на приватні, і на державні заклади. Моя колега навчається в університеті Україна на заочці і отримує таку саму відпустку, як я, навчаючись у державному вузі. Два моменти. Перше: якщо навчання не за спорідненою поточній роботі спеціальністю (наприклад працюєте касиркою, а навчаєтесь на вчителя фізики), роботодавець на власний розсуд може надавати або оплачувану навчальну відпустку, або неоплачувану. Друге: за кожний епізод навчальної відпустки у Вас забирається 1 день з щорічної відпустки, - тобто якщо у Вас 3 сесії на рік, то мінус 3 дні з відпустки. Якщо Вам дадуть виклик на навчальну практику, на неї теж зобов’язані дати відпустку.

Я працюю в дитячому садочку помічником вихователя, хочу на соціального працівника йти навчатись в приватний коледж на заочне. І думаю, чи буде мені оплачуватись навчальна відпустка. Що впливає на це?

Мабуть роль грає, чи працюєте на державній роботі, чи на приватній. Не пустити Вас на сесію взагалі жоден роботодавець не має права, а от не виплатити за цей час зарплату по середньому можуть намагатись. Більше того, багато роботодавців хочуть, щоб ви “парєшалі” сесію за кілька днів, а не три тижні ходили на начитку та іспити. З моїх одногрупників ті, хто в приватних установах працювали, навіть виклик на сесію не брали в деканаті, бо їм нічого не платили, а щоб бути у відпустці за свій рахунок, жодних документів не треба.
Але якщо Ви в садочку працюєте, проблем бути не має, цеж державна установа, а не ларьок рибний на ринку. Зі свого досвіду додам, що хоч і крутили носом на роботі “а навіщо тобі друга вища освіта”, то були просто слова, всі відпустки оплачувались. Я навіть взяла 30 днів на підготовку до держіспитів, і ця відпустка теж була оплачена.

Я читала, що ще має значення рівень акредитації, ліцензії.

Що ви маєте на увазі? Якщо заклад позбавлений ліцензії, він не має право набирати студентів. Ви можете в базі єдбо подивитись всі установчі документи закладу, і чи акредитована ваша спеціальність у цьому закладі. Якщо це технікум і він має 1-2 рівень акредитації, але там є заочне відділення, логічно, що людина, навчаючись на заочці, десь працює і їй на роботі мають надати відпустку, щоб вона склала сесію.

Лицензия - влияет. Аккредитация - нет.
Но это все влияет только на саму возможность выдачи официального вызова на сессию, который будет соответствовать законным актам.
Работодатель, со своей стороны, обязан среагировать на вызов - официально. Но реагируют они по-разному. Один реагируют “правильно” (оплачиваемый отпуск), другие “никак” (“хочешь, иди за свой счет”), третьи могут и уволить (например, на время сессии). Времена трудные… )

В кзоте есть на такие случаи обтекаемая формулировка “по договоренности с администрацией”. Как договоритесь с конкретными администраторами, так и будет.

1 Вподобання