Зарплата практичного психолога в інклюзивно-ресурсному центрі

У вчителя вища освіта за спеціальністю “початкове навчання та практична психологія”. Загальний стаж - 15 років. З 2008 року працювала вихователем ГПД у гімназії. У 2018 році проатестована на І категорію. Курси пройшла як вихователь ГПД у 2019 році в червні. 21 серпня звільнилася з гімназії і 22 серпня 2019 року була прийнята на роботу в ІРЦ (інклюзивно-ресурсний центр) на посаду практичного психолога. Зарплату за вересень та жовтень виплатили за категорією “спеціаліст”.

Чи правомірні такі дії? Чи зберігається при такому переході І категорія? Чи прирівнюються практичні психологи, які працюють в ІРЦ до категорії педагогічних працівників?

Психолог ІРЦ є педагогічним працівником. У нього все, як у педагога.

1 Симпатія

Добре. Тоді ще запитання. У вчителя освіта вища, спеціальність “початкове навчання і практичний психолог”, 15 років стажу як вихователя ГПД . У 2018 р. проатестована на І кат, курси вихователів ГПД пройдені у червні 2019. Але у серпні 2019 вчитель звільняється зі школи і переходить працювати практичним психологом у ІРЦ. Зарплату вона отримала по “спеціалісту”. Чи правильно, що по “спеціалісту”, маючи І кат?

На мій погляд, це - неправильно, виходячи з того, що за працівниками зберігаються категорії при переході з однієї посади на іншу, якщо ці категорії передбачені. Однак, варто отримати офіційну відповідь від МОН через запит на публічну інформацію “Доступ до правди”.

Дякую. Запит зробили.
Ще потрібна допомога. В цьому ж цетрі є ще один вчитель, вища освіта, спеціальність “Початкове навчання. Психологія”, стаж 18 років. У школі працювала вихователем ГПД, (І кат і курси), також мала 0,5 ставки практичного психолога (ІІ кат і курси). у 2019 році звільнилася і перейшла у ІРЦ практичним психологом. Зарплату отримує по ІІ кат. практичного психолога.
Чи не розповсюджується І кат. вихователя ГПД на посаду практичного психолога в ІРЦ?

Ні, адже вона була атестовані як практичний психолог, наступна атестація має бути плановою.

А вот ваша ситуація полягає в тому, що ви проатестовані не як практичний психолог, тому на період адаптації (до 2 років) за вами зберігається ваша категорії і потім може бути присвоєно будь-яка категорія.

А колега планово проатестується на І категорію.

Дякую, що відповіли на моє запитання.